TTNET’ten sınırsız bir dünya, sınırsız avantajlar

TTNET, Özel İletişim Vergisi’nde (ÖİV) yüzde 10 indirimin yürürlüğe girmesiyle beraber katma değerli servislerini abonelerine çok daha avantajlı koşullarla sunuyor.
Türkiye’nin lider İnternet servis sağlayıcısı TTNET, katma değerli servisleri başta olmak üzere aboneleri için yepyeni fırsatlar içeren avantaj paketleri sunmaya devam ediyor.
TTNET MÜZİK, TTNET GÜVENLİK ve TTNET Wi-Fi hizmetlerini kapsayan “Üçünü Dene, Servisini Seç” kampanyası ile TTNET aboneleri, halen abone oldukları paketin standart ücretini ödeyerek TTNET MÜZİK Gold Üyelik, TTNET GÜVENLİK ve ayda 600 dakika TTNET Wi-Fi hizmetlerinin üçünden de Eylül ayına kadar yararlanabiliyor. 1 Eylül 2009 tarihinden itibaren de aboneler seçtikleri bir servisi kullanmaya devam ediyor.
Hayata geçirilecek yeni kampanya ve paketler ile ilgili olarak bir açıklama yapan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz “Devletimizin İnternet üzerindeki Özel İletişim Vergisi’ni (ÖİV) yüzde 15’ten yüzde 5’e indirmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Ülkemizdeki 5,5 milyonu aşkın TTNET abonesinin bugün itibarıyla çok daha uygun koşullarda İnternet erişiminden yararlanacak olması, bilgi toplumu olma yolunda atılmış önemli adımlardan biridir. Biz de abonelerimize hem katma değerli servislerimizi avantajlı seçeneklerle kullanma hem de bağlantı hızlarını artırma gibi yeni fırsatlar sunuyoruz” dedi.

TTNET dünyası’nda eğlenceli, güvenli ve kesintisiz İnternet
TTNET MÜZİK ile üçyüzbinden fazla yerli ve yabancı şarkı ücretsiz ve yasal olarak sınırsızca dinleniyor, her ay toplam 450 şarkı bilgisayara indirilebiliyor. (www.ttnetmuzik.com.tr) adresinden ulaşılabilen müzik Net kapısında, kullanıcılar yeni çıkan albümler ve zengin arşivden kendi müzik listelerini yaratarak dinleme şansını yakalarken, müzik dünyasına ilişkin en zengin ve güncel içeriğe ulaşabiliyor. Ayrıca indirilen eserlerden müzik CD’si oluşturulabiliyor.
TTNET GÜVENLİK ürünü ise, İnternet kullanımı sırasında karşılaşılabilecek çeşitli tehlikelere karşı McAfee Internet Security 2009 yazılımı ile abonelere kalkan görevi görüyor. Kişisel bilgilerin ve bilgisayarların korunmasına yardımcı olan yazılım ile antivirüs, casus yazılım engelleme, kişisel güvenlik duvarı ve İnternet’te karşılaşılabilecek diğer pek çok tehlikeye karşı koruma sağlayan özellikler sunuluyor.
Alışveriş merkezleri, kafe ve restoranlar başta olmak üzere ortak kullanımın yoğun olduğu binlerce mekanda kablosuz İnternet erişimi sağlayan TTNET Wi-Fi servisi hızlı ve güvenilir hizmet sunuyor. TTNET Wi-Fi kullanıcıları, taşınabilir bilgisayar ya da Wi-Fi uyumlu GSM telefonu üzerinden İnternet’e bağlanabiliyor. Kampanya kapsamında sunulan servis ile kullanıcılar her ay toplam 600 dakika boyunca kablosuz İnternet keyfini 3 bine yaklaşan TTNET Wi-Fi noktasında yaşayabiliyor.

Ücretlendirme
1 Mart 2009 tarihi itibarıyla ÖİV’de yüzde 10 indirimin yürürlüğe girmesiyle aboneler, TTNET’in kampanya kapsamındaki katma değerli servislerinden aylık 2,18 TL’ye faydalanabiliyor. Böylece aboneler, ÖİV indiriminden önce ödediği aylık standart ücret dahilinde bu servislerden de yararlanma imkanı buluyor. Öte yandan aboneler dilerlerse ÖİV’de gerçekleşen yüzde 10 oranındaki indirimi fatura tutarlarına da yansıtabiliyor.

TTNET aboneleri, İnternet’e 2 kat hızlı bağlanıyor
TTNET, yepyeni bir paketi (2 Mbps 4 GB) ve bu paketten hem mevcut hem de yeni abonelerinin yararlanması için son kampanyasını hayata geçirdi. Kampanya kapsamında, taahhütsüz 1 Mbps 4 GB paket kullanıcısı TTNET abonelerinin vergi indirimi öncesi paket fiyatını ödeyerek bir üst hıza geçmeleri sağlanıyor. Taahhütsüz 1 Mbps ve 4 GB kotalı paket kullanıcıları 2 Mbps hıza geçtiğinde, 24 aylık abonelik taahhütü imzalayarak 12 ay boyunca sadece 28,99 TL ödeyerek İnternet’e 2 kat hızlı bağlanıyor, TTNET MÜZİK Gold Üyesi oluyor ve ayda 300 dakika Wi-Fi kullanım dakikası kazanıyor. İkinci bir alternatif olarak da taahhütsüz mevcut aboneler, taahhüt vermeden 3 ay boyunca eski paketinin ÖİV indirimi öncesindeki ücreti olan 28,99 TL’yi ödüyor.
2 Mbps 4 GB paketini seçen yeni TTNET müşterilerine ise, kablolu modem seçeneği sunuluyor. Modem tercih etmeyen müşteriler 24 ay taahhüt imzalayarak 2 ay 13,41 TL ve 22 ay boyunca paketin cari bedeli olan 32 TL ödüyor. Kablolu modemi tercih edenlerse, yine 24 ay taahhüt imzalayarak 1 ay 13,41 TL ve 23 ay boyunca 32 TL ödeme şansına kavuşuyor.
ÖİV indirimi sonrasında hayata geçirilen kampanya ve paketler hakkında bir açıklama yapan TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “Devletimizin sabit İnternet üzerindeki Özel İletişim Vergisi’ni yüzde 15’ten yüzde 5’e indirmesini memnuniyetle karşılıyoruz. Ülkemizdeki 5,5 milyonu aşkın TTNET abonesinin bugün itibarıyla çok daha uygun koşullarda İnternet erişiminden yararlanacak olması, bilgi toplumu olma yolunda atılmış önemli adımlardan biridir. Biz de abonelerimize hem katma değerli servislerimizi avantajlı seçeneklerle kullanma hem de bağlantı hızlarını artırma gibi yeni fırsatlar sunuyoruz” dedi.

Türkiye “Uçan İnternet” ile tanışıyor
Bir ilke imza atarak 81 ili hızlı kablosuz erişim servis noktalarıyla donatan TTNET, tüm kullanıcılara ev ve iş dışında da güvenli ve hızlı İnternet konforunu yaşatıyor.
Türkiye genelinde şu anda 3 binden fazla noktada servis sunan TTNET, yıl sonuna kadar bu sayıyı iki katına çıkarmayı hedefliyor.
TTNET, servis noktalarının sayısını her geçen gün artırarak, hızlı, güvenli ve kolay erişilebilir kablosuz İnternet’in sınırlarını genişletiyor. TTNET müşterileri kendilerine her ay hediye edilen yüzlerce dakikayı ücretsiz kullanırken, aylık 10 saat kullanımı sadece 3 TL’ye satın alabiliyor. TTNET müşterisi olmayan kullanıcılar ihtiyaç duydukları anda bilgisayarları üzerinden kredi kartı ile istedikleri sürede kullanım satın alabiliyor. Böylece TTNET müşterisi olsun olmasın tüm kullanıcılar, “TTNET Uçan İnternet” ile İnternet’e hızlı ve güvenli bağlanmanın keyfini sürüyor.
TTNET, artan Wi-Fi noktaları ile tüketicilere kütüphane, kafe, restoran, havaalanı, terminal, üniversite, otel, fuar alanı, hastane, alışveriş merkezi, marina gibi birçok alanda İnternet’e kesintisiz erişim olanağı sunuyor.
İnternet bağlantısına ihtiyaç duyan herkes, TTNET Wi-Fi logosu bulunan mekanlarda, taşınabilir ya da avuç içi bilgisayarları, Wi-Fi uyumlu GSM telefonları ve 802.11 b/g destekli diğer mobil cihazlar ile kablosuz İnternet’e bağlanabiliyor.
Wi-Fi hizmeti ile Türkiye’de bir ilke imza atan TTNET’in, İnternet erişiminin yaygınlaşması için çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen TTNET Genel Müdürü Tahsin Yılmaz, “Wi-Fi hizmetimiz sayesinde mobil İnternet kullanıcıları Türkiye geneline yayılmış TTNET Wi-Fi servis noktalarından kablosuz hızlı geniş bant İnternet erişiminin keyfini sürecek. TTNET olarak, İnternet kullanıcılarının ve abonelerimizin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla İnternet alanında öncü ve yenilikçi uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi. Yılmaz, İstanbul’dan Van’a 81 ildeki 3 binden fazla TTNET Wi-Fi servis noktasını, Mart ayı sonuna kadar 4 bine, yıl sonuna kadar da 2 katına çıkaracaklarını söyledi.

TTNET Wi-Fi ile “Uçan İnternet” her yerde
TTNET müşterisi olmayan İnternet kullanıcıları, açılan karşılama sayfası üzerinden kredi kartlarıyla ödeme yaparak bu hizmetten faydalanabiliyor. Günlük 30 dakikası 3,23 TL, 60 dakikası 5,55 TL, 150 dakikası 11,09 TL; haftalık 300 dakikası 18,95 TL ve aylık 1800 dakikası 76,11 TL olmak üzere beş ayrı seçenekte satışa sunulan bu paketlerle tüm kullanıcılar İnternet’e erişebiliyor.
TTNET müşterileri ise TTNET Wi-Fi servis noktalarında TTNET hizmet numaralarını, kullanıcı adlarını ve şifrelerini girerek, İnternet’e hızlı ve kolayca bağlanıyorlar. Aboneler, kullandıkları İnternet paketine göre TTNET Wi-Fi hizmetinden her ay belirli sürelerle ücretsiz olarak yararlandıkları gibi, aylık sadece 3 TL karşılığında 600 dakikalık ekstra abonelik paketine sahip olabiliyor.
Tüketiciler Wi-Fi hizmetini, 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetlerini arayarak ya da Türk Telekom ofisleri/bayileri, PTT'ler ve çözüm ortağı bayilerden ve (www.ttnetwifi.com.tr)’den satın alabiliyor. Aynı zamanda TTNET müşterileri, -bilmiyorlarsa- hizmet numarası, kullanıcı adı ve şifrelerini 444 0 375 TTNET Müşteri Hizmetleri’ni arayarak hızlı bir şekilde öğrenebiliyorlar.

TTNET abonelerine sunulan hediye dakikalar

Paket Adı

Yeni
TTNET Wi-Fi Hediye Dakikası

1 Mbps 4 GB ADSL

100 dk/ay

2 Mbps 4 GB ADSL

300 dk/ay

1 Mbps 6 GB ADSL

2 Mbps 6 GB ADSL

1 Mbps Limitsiz ADSL

2 Mbps Limitsiz ADSL

4 Mbps Limitsiz ADSL

16 Mbps VDSL2

32 Mbps VDSL2

TTNET İŞYERİM Esnaf

TTNET İŞYERİM Esnaf Ekstra

900 dk/ay

TTNET İŞYERİM Profesyonel

TTNET İŞYERİM Profesyonel Ekstra

1800 dk/ay

TTNET İŞYERİM VDSL2 16 Mbps

TTNET İŞYERİM VDSL2 32 Mbps

TTNET Uçan İnternet
TTNET Uçan İnternet, ev ve iş dışında da İnternet konforunu yaşatacak yeniliğin kapılarını açıyor. (www.ucaninternet.com.tr) adresinden TTNET Wi-Fi hakkında bilgi, servis noktaları, kullanım ve bağlantı bilgileri ile ödeme seçenekleri gibi birçok faydalı bilgiye ulaşılabilmektedir.

TTNET, Milli Takım’dan önce Afrika’da
TTNET, Afrikalı çocukların rol aldığı “Hedefimiz Afrika” reklam filmi ile Türkiye A Milli Futbol Takımı’nı desteklemeye devam ediyor.
Türkiye Futbol Milli Takımları Ana Sponsoru TTNET, A Milli Futbol Takımı’nın 2010 yılında Afrika’da Dünya Kupası’nı oynayacağına olan inancını göstermek amacıyla yeni reklam filmini “Hedefimiz Afrika” olgusu ile İspanya maçı öncesinde yayınladı.
Ermenistan ile oynanan ilk grup eleme maçında babalarının rol aldığı reklam filmiyle moral bulan Milli Takım futbolcularını, yeni reklamda Afrikalı çocuklar temsil ediyor.

Afrikalı Kazım, Semih, Arda, Volkan
Reklam filminde, Afrikalı çocuklar boş bir arazide top oynamak için toplanıyor, ardından da her biri kendine, Arda, Kazım, Semih, Volkan, Mehmet gibi Milli Takımı’nın başarılı oyuncuları arasından hayran olduğu bir futbolcunun ismini seçiyor. Filmin ilerleyen karelerinde çocuklardan birinin babası gelerek, "Ardila! Ardila!" diye bağırıyor, ardından bir an duraksayıp bu kez, "Arda!" diye bağırınca çocuk babasına dönüyor. Babası, "Gel içeri" deyince Arda yerini kenarda duran Semih'e bırakıyor.

35 derece sıcaklıkta, 12 saatte çekildi
TBWA \ İstanbul’un TTNET Milli Takım Ana Sponsorluğu için hazırladığı reklam filmi, Güney Afrika’da Cape Town’da çekildi. Şehrin yerel dokusunu yansıtan bölgelerinden birinde gerçekleşen çekim yaklaşık 35 derece sıcaklıkta, 12 saat sürdü. Bir ay süren hazırlık döneminde 9-11 yaşları arasındaki 12 çocuk Milli Takım görüntülerini izleyerek rollerine özenle hazırlandı. Çocuklar filmde Zulu dilinde konuştu. Yapımcılığını Depo Film’in üstlendiği Jeremy Goodall’un çektiği reklamın film müziği ise Jingle House tarafından hazırlandı. Reklam ve ilginç kamera arkası görüntüleri, (www.ttnet.video.com.tr)’den izlenebilir.

Reklamın Künyesi
Reklamın Başlığı:                   TTNET Milli Takım Ana Sponsorluk/Afrikalı Çocuklar
Reklamveren:                         TTNET
Reklamveren Temsilcisi:        Fethiye Tanat, Zeki Bilsel, Ali Gökçiler, Filiz Çetinkaya
Reklam Ajansı:                       TBWA\ISTANBUL
Yaratıcı Yönetmen:                İlkay Gürpınar
Yaratıcı Grup Başkanı:          Volkan Karakaşoğlu
Reklam Yazarı:                      Zeynep Karakaşoğlu
Art Direktör:                         Levent Yalgın
Ajans Prodüktörü:                  Elif Bilgin
Marka Ekibi:                          Aslı Keçeci Tamer, Özlem Eren Hanoğlu, Virna Estroti
Stratejik Planlama:                Toygun Yılmazer, Tuğyan Çelik, Nisan Danışman
Medya Ajansı:                        Universal McCann
Medya Planlama:                  Universal Mccann
Prodüksiyon Şirketi:             Depo Film
Yönetmen:                             Jeremy Goodall
Post Prodüksiyon:                 1000 Volt
Müzik:                                    Jingle House
Kullanılan Mecralar:               TV, Basın

TTNET’in 11’i İspanya’da
TTNET’in yılbaşı kampanyasına katılan 11 şanslı abone, Türk A Milli Futbol Takımı’na İspanya’da tribünden destek verecek. TTNET, Türk futboluna desteğini sürdürürken düzenlediği kampanyalarla da abonelerinin hayatına keyif katıyor.
20 Aralık 2008 - 20 Ocak 2009 tarihleri arasında TTNET abonelerinin kısa mesaj göndererek veya (www.yeniyil1numarakampanyasi.com) adresinden katıldığı kampanya kapsamında çekilişle belirlenen 11 kişi, 28 Mart’ta İspanya’nın Madrid kentinde oynanacak İspanya - Türkiye maçını tribünden izleme şansı yakaladı.
27 – 29 Mart 2009 tarihleri arasında TTNET ile beraber İspanya’ya giden şanslı aboneler, hem Madrid’de gezme fırsatı yakalayacak hem de Türk A Milli Futbol Takımı’na tribünden destek verecek.
Yeni Yıl 1 Numara Kampanyası’nı kazanan TTNET aboneleri ile birlikte Türk A Milli Futbol Takımı’nı İspanya’da tribünden desteklemekten dolayı mutluluk duyacaklarını belirten TTNET Pazarlama İletişimi Direktörü Zeki Bilsel, “Türkiye Futbol Milli Takımları Ana Sponsoru olarak Türk A Milli Futbol Takımı’mızı her zaman ve her yerde abonelerimiz ile birlikte destekliyoruz. Bundan sonra da hayata geçireceğimiz sürpriz kampanyalarla abonelerimizin hayatlarına değer katmaya devam edeceğiz” dedi.