XPEECH OneStream ofislerin haberleşme alışkanlıklarını değiştiriyor

Cenk Yapıcı

Bircom, Türkiye’yi ağ geçidi (gateway) kavramına yeni bir boyut getiren XPEECH OneStream Gateway ile tanıştırdı.
Benzersiz özelliklerini rakipsiz performansıyla destekleyen XPEECH OneStream Gateway, ofislerin haberleşme alışkanlıklarını değiştiriyor.
Konuyla ilgili olarak 26 Mart 2009 tarihinde İstanbul The Plaza Otel’de düzenlenen tanıtım toplantısında ürünün özellikleri ayrıntılarıyla Bircom iş ortaklarına ve basın mensuplarına anlatıldı. Bircom Genel Müdür Yardımcısı Henri Çiprut tarafından tanıtımı yapılan XPEECH OneStream Gateway, sahada çalışan görevlilere, mobil dâhili abone özelliği ile masa telefonlarına gelen çağrıları karşılayabilme ya da GSM telefondan karşılanan çağrıyı ofisteki diğer bir çalışana aktarılabilme avantajlar sağlıyor. Arayan numarayı gösterebilme, güncellenebilir donanım desteği ve bant genişliği yönetimi gibi özellikleri bulunan ürüne sınırsız IP abonesi tanımlanabiliyor.

Bircanoğlu: “Rekabet şehir içine taşınacak”
VoIP hizmetlerinin artık büyük bir anlam kazanacağını belirten Bircom Genel Müdürü Burçin Bircanoğlu, daha önceden sadece uluslararası görüşmeleri ya da şehirler arası görüşmelerin operatörler tarafından sunulabildiğini, ancak yakında şehir içi görüşmeleri de sunabiliyor olacaklarını vurguladı. “İşletmelerin genel ihtiyaçları da şehir içi görüşmelere yönelik, bu da VoIP hizmetlerini çok anlamlı kılacak, dolayısıyla rekabeti de artıracak. Burada, kullanıcılara, yani şirketlere de büyük maliyet avantajları yaşatacağını ümit ediyorum” şeklinde konuşan Bircanoğlu, ÖTV’de gerçekleştirilen indirimin ardından otomobil satışlarında bir hızlanmanın görüldüğünü, bu tür eğilimlerin telekomünikasyon sektöründe de uygulanmasının alım yönünde potansiyelin ciddi şekilde artırılabileceğini kaydetti.

İşte XPEECH OneStream Gateway
Bircom, yüksek kaliteli haberleşme çözümleri portföyünü genişletmeyi XPEECH OneStream Gateway ile sürdürüyor. XPEECH OneStream Gateway, sabit, GSM ve VoIP çağrılarının tek bir noktadan yönetilmesini sağlıyor. Telekomünikasyon sektöründe devrim yaratacağı belirtilen özelliklere sahip olan ürün, rakipsiz performansı göz dolduruyor.
XPEECH OneStream Gateway, standart analog telefon santralarına VoIP ve GSM dağıtma özelliği kazandırdığı gibi, IP PBX’lere de güvenilir analog ve GSM erişimi desteği veriyor. Ürünün dağıtıcı özelliği ile telefon santralının 6 analog yuvasından çıkan çağrıların PSTN, GSM ve VoIP kanallarına akıllı yönlendirilmesi sağlanıyor. Tercih edilen şebekenin erişilemez veya meşgul olması durumunda akıllı yönlendirme devreye girerek, hattı otomatik olarak alternatif kanala yönlendiriyor.
Esnek yapılandırma özellikleri sayesinde SIP Client, SIP Registrar veya SIP Proxy olarak da konumlandırılabilen XPEECH OneStream Gateway, kolay kullanımlı kullanıcı dostu Web arayüzü ile hem yerinden hem de uzaktan programlanabiliyor. Ürünün yönlendirme tablosuna dışarıdan DISA ile güvenli erişim özelliği, güvenliğe ilişkin soru işaretlerini ortadan kaldırıyor. XPEECH OneStream Gateway’in en dikkat çekici özelliklerinden biri de “Mobility extension” (mobil dâhili abone) özelliği. Bu çok kullanışlı özellik sayesinde, masa telefonuna gelen çağrılar ofis dışındayken bile karşılanabiliyor; mobil telefondan karşılanan çağrı ofisteki diğer bir çalışana aktarılabiliyor.
XPEECH OneStream Gateway, tüm kanallarda yankı azaltma ve ses denetimi sağlayarak görüşmelerin kusursuz bir ses kalitesiyle yapılmasına olanak tanıyor. Arayan numarayı gösterebilme, güncellenebilir donanım-yazılım desteği ve bant genişliği yönetimi gibi özellikleriyle geçiş kavramına yeni bir boyut kazandıran ürün, Türkiye’de Bircom güvencesiyle ve 2 yıllık garantiyle satışa sunuluyor. Ürünün tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı: 999 Avro.