Dreambox Black’e saygınlıklı tasarım ödülü


 

Dreambox Black, Türk Telekom Grubu için hayata geçirdiği TTGaleri projesi ile Türkiye’ye ilk Uluslararası (DSE) APEX Ödülü’nü kazandırarak, bir ilke imza attı.
Dreambox Black, Amerika’da her yıl düzenlenen ve kendi alanında Dünya’nın en prestijli teknoloji ödülleri olarak kabul edilen Digital Signage Expo 2010 Apex’te bronz ödüle layık görüldü.

En yaratıcı projeler ödüllendirildi
DSE APEX ödülleri digital out-of-home (ev dışı) endüstrisinde evrensel yenilikçiliği ve yaratıcılığı ödüllendirmek üzere düzenleniyor. Perakendecilik kategorisinde, Dreambox Black, Türk Telekom Grubu için gerçekleştirdiği TTGaleri projesi ile digital signage alanında getirdiği yenilikçi ve yaratıcı teknolojik çözümlerle ödüle layık görüldü.
Türk Telekom Grubu’nun yenilikçi görüş yüzünü yansıtan projeyi yaratıcı fikirlerin oluşturulmasından, bu fikirlerin tasarımlarının yapılmasına, yazılımlarının geliştirilmesine ve teknolojik uygulamasının yapılmasına kadar Dreambox Black üstlenmiştir. BLACK, birçok uluslararası ödüle sahip Dreambox’ın sanatla teknolojinin kesiştiği alanlarda 360 derece özel projeler gerçekleştiren yeni bölümü.

TTGaleri teknoloji severlerden yoğun ilgi görüyor
Bağdat Caddesi’ne bakan vitrinindeki dev ekranla dikkat çeken TTGaleri, ziyaretçilerini etkileşimli sayısal asistan ile karşılıyor. Hepsi özel olarak tasarlanmış birçok farklı çözümlerin kullanıldığı TTGaleri, teknoloji severlerden ve gençlerden yoğun ilgi görüyor. TTGaleri’de en çok dokunuşlarla veya vücut hareketlerle oynanan etkileşimli oyunlar ilgi çekiyor.

Tasarım ve teknolojide dünya ile rekabet ediyoruz
Konu ile ilgili olarak Dreambox’ın Yaratıcı Yönetmeni S.Çağrı Öztoksoy, “Dreambox sanat ve teknolojinin paralel yürüdüğü alanlarda, aldığı birçok uluslararası ödülle kendini kanıtlamış görevdeşlik odaklı, yenilikçi bir şirkettir. Tanıtım ve Medya alanındaki başarısını bu alanlarının ‘Oscar’ları olarak nitelenen ve Türkiye’de başka kimsenin henüz sahip olmadığı PromaxBDA ödüllerinden son üç yılda ülkemize dört kez ödül getiren tek şirkettir.
Sinerjik yapımız içerisinde olan her bölümün/rengin ayrı ayrı bu derecelerde uluslararası başarılara imza atmış olması birlikte iş yaptığımız ortaklarımıza kattığımız değerin ve çizgi üstü kalitemizin en önemli göstergesidir” dedi.
Diğer taraftan, “Digital Signage alanında yatırım yapan şirketlere yönelik olarak da; yapılan yatırımın geri dönüşünü en iyi şekilde alabilmek için, şirketlerin içerik yönetiminden önce içerik oluşturmada sınıfı geçmeleri gerekli. Dünya’daki bütün uygulamalar bunu gösteriyor” Diyerek, içeriğin kalitesinin Digital Signage alanındaki önemine de değinen Öztoksoy, “İçerik ve katma değer konusunda Dünya’da rekabet edemeyeceğimiz firma yok’ diyerek Dreambox’ın bu konudaki iddiasını dile getirdi.