Akbank ve Turkcell’den bir atılım daha: Cep-T Neo


 

Turkcell bayilerinden satışa sunulacak Akbank’ın ön ödemeli kartı Cep-T Neo ile Akbank müşterisi olsun olmasın tüm Turkcell’liler; alışveriş yapmanın yanısıra, bedava konuşma süresi, ücretsiz Facebook paketi ve chip-para kazanımı gibi birçok fırsattan da faydalanacak.
Ayrıca Turkcell’in Cep-T Para Servisiyle Akbank müşterileri diledikleri kişiye cepten 7/24 para gönderebilecek, Turkcell hatlarına TL yükleme yapabilecekler.
Türkiye’nin lider kurumları Akbank ve Turkcell, ödeme sistemleri ile mobil dünyayı birleştiren yeni bir işbirliğini daha hayata geçirdi. Akbank ve Turkcell'den, günlük yaşamındaki ödemelerinde ve para transferlerinde güvenlik ve hıza önem verenlere bir yenilik daha geliyor. Turkcell satış noktalarından satışa sunulacak ve özellikle gençlerin ilgisini çekecek olan Cep-T Neo, içine para yüklenerek yurtiçinde ve yurtdışında alışveriş imkanı sunmanın yanında, ilk yükleme itibari ile bedava konuşma süresi, ücretsiz facebook paketi ve 25 lira üzerindeki her alışverişte de konuşma süresi kazandıracak. Cep-T Neo’nun sunacağı fırsatlar bununla da bitmiyor, bu kartı alan Turkcell’liler Axess işyerlerinden yapılan tüm alışverişlerde chip-para kazanarak, kazandıkları chip-paralar ile bedava alışveriş yapabilecekler. Cep-T Neo’ya sahip olmak için Akbank müşterisi olunması da gerekmeyecek; banka müşterisi olsun ya da olmasın Turkcell’li herkes, Cep-T Neo fırsatlarına ulaşabilecek. Turkcell’liler Cep-T Neoyu kendi ihtiyaçları için kullanabilmenin yanında, diledikleri kişiye hediye edebilecek hatta harçlık olarak çocuklarına verebilecekler.
Cep-T Neo ile birlikte Turkcell’in Cep-T Para servisi de Akbank müşterilerinin hizmetinde olacak. Hızı ve teknolojiyi seven herkesin hayatını kolaylaştırmak amacıyla geliştirilmiş bir mobil uygulama olan Turkcell Cep-T Para. servisiyle GSM telefonundan para transferi ve Turkcell hatlara TL yükleme 7 gün 24 saat çok kolay. Turkcell Cep-T Para servisi üzerinden para transferi veya Turkcell hatlarına konuşma süresi yüklemek isteyen Turkcell’ler tüm MasterCard logolu Akbank kartlarını kullanarak, ister kredi kartı ister banka kartı olmak üzere, diledikleri kişiye para gönderebilecekler. Cep-T Neo’yu harçlık olarak vermeyi tercih eden veliler, Turkcell Cep-T Para’nın 7 gün 24 saat para transferi servisi sayesinde diledikleri zaman hızlıca Cep-T Neo’ya para transfer edebilmenin de rahatlığını yaşayacaklar.
Uygulama ile ilgili bir açıklama yapan Akbank Ödeme Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sindel, günlük yaşamın ayrılmaz parçası olan GSM telefonlarının, mobil bankacılıktaki öneminin her geçen gün daha da artmakta olduğunu vurgulayarak, “Teknolojideki yeni gelişmeleri, müşterilerimizin günlük yaşamını kolaylaştırmak için dikkatle izliyor ve bu yönde uygulamaları hayata geçiriyoruz. Cep-T Neo ile banka müşterisi olmayan Turkcell’lilerin de ödeme sistemleri dünyasındaki avantajlardan faydalanmalarını sağlarken, tüketicileri mobil ve ödeme sistemleri dünyasındaki sinerjiden maksimum yararlandırmayı hedefliyoruz. Artık, banka müşterisi olan veya olmayan Turkcell abonesi gençler, öğrenciler, ev hanımları hem bütçelerini daha kolay yönetecek hem de sunduğumuz fırsatlara ulaşabilecekler. Ayrıca yakınlarına nakit yerine para yüklenmiş kart vermek isteyenler, Cep-T Neo ile bu isteklerini gerçekleştirebilecekler‘’ dedi. Sosyal medyanın kullanıcıların dünyasındaki önemini vurgulayan Mehmet Sindel, Cep-T Neo dünyasını, konuşma süresi, ‘chip-para’ gibi sadakat uygulamalarına ilave olarak ücretsiz facebook paketi ile de renklendirdikleri böylece özellikle gençlerin daha fazla dikkatini çekecek bir ürün sunmayı hedeflediklerini belirtti.
Gelişen ve değişen müşteri ihtiyaçlarıyla beraber yeni, ihtiyaca yönelik, zaman kazandıran, çözüm üreten ve fayda sağlayan yeni mobil uygulamalar üzerinde çalıştıklarını belirten Akbank Bireysel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge de açıklamasında, “Akbank olarak benimsediğimiz teknolojide öncülük ön görüşümüz doğrultusunda, mobil bankacılık yelpazemize, yine müşterilerimize zaman avantajı sağlayan, kullanımı kolay bir uygulama ekliyoruz” dedi. “Geçtiğimiz sene, ‘Para Gönder’ uygulaması ile hızlı ve mobil para transferine yeni bir boyut kazandırdık. Bu sene de, Turkcell ‘Cep-T Para’ servisi ile mobil bankacılıkta konumumuzu güçlendirmeye ve müşterilerimizin ihtiyaç duydukları her an her yerde onların yanında olmaya devam ediyoruz” dedi. Gelişen mobil teknolojinin, bankaların GSM şirketleriyle daha yakın ve daha sık çalışması gerekliliğini de beraberinde getirdiğinin altını çizen Galip Tözge, Turkcell Cep-T Para servisiyle GSM telefonuna tanımlanacak Maestro ve MasterCard logolu Akbank kartlarıyla günün herhangi bir saati herhangi bir GSM telefonuna para gönderebilmenin yanı sıra, Turkcell ön ödemeli hatlara TL yükleme işlemi yapılabileceğini ve servise tanımlı kartların bakiye ve limitlerinin de öğrenilebileceğini belirtti.
Turkcell Genel Müdürü Cenk Bayrakdar da, Turkcell'in mobil finans alanında ilklere imza attığına dikkat çekerek; “Bizim Mobil Finans’taki amacımız, hem bugüne dek bankacılık sisteminden faydalanamayanlara, hem de finansal kapsama dâhil olan, ancak sistemi günün ölçütlerine göre yeterince verimli kullanamayanlara gezginliğin avantajını yaşatmak. Bu doğrultuda, tüm bankalara açık mobil finansal servis platformu olan ‘Cep-T Para’ ile müşterilerimize finansal servislerde güvenilir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunarken, bankalara da finansal kapsama dahil olmayan yaklaşık 20 milyon kişiye ulaşabilecekleri alternatif bir platform sunuyoruz. Cep-T Para servisimiz henüz 6 ay gibi kısa bir süre önce kullanıma sunmamıza rağmen şimdiden büyük ilgi gördü. Türkiye'nin en yenilikçi bankalarından Akbank'ın da bu platforma dahil olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz" dedi.
Cep-T Neo, Turkcell İletişim Merkezleri’nden (TİM) kimlik ve GSM telefonu ile kolayca alınabiliyor. Akbank tarafından çıkartılan, üzerinde kullanıcı adı ve soyadı bulunmayan bir ön ödemeli kart olan Cep-T Neo'ya TİM’lerden, Akbank ATM’lerinden veya Akbank Bireysel İnternet Şube’den kolayca para yüklenebiliyor. Yüklenen para kadar tüm işyerlerinden alışveriş yapılabiliyor, chip para kazanılabiliyor, kazanılan chip paralar ile bedava alışveriş yapılabiliyor. Cep-T Neo üzerinde yüklenmiş olan tutar istendiğinde Akbank ATM’lerinden nakit olarak çekilebiliyor.
Akbank müşterileri Turkcell Cep-T Para sayesinde, banka ve hesap bilgilerine ihtiyaç olmadan MasterCard logolu Akbank Axess, Wings, CarrefourSa Axess kredi kartına veya Cep-T Neo’ya ya da operatör farkı gözetmeksizin herhangi bir GSM telefonu numarasına, haftanın herhangi bir günü ve saatinde, saniyeler içinde para gönderebiliyor. Para gönderilen kişiler GSM telefonlarında gelen referans numarası ile Akbank ATM’lerinden gönderilen tutarı kolayca çekebiliyorlar. Cep-T Neo sahipleri ve Turkcell Cep-T Para servisini kullanan müşterilerimiz ayrıca 7/24 her an diledikleri bir Turkcell hattına çok kısa sürede TL yükleyebiliyor.
Cep-T Neo'dan hediye yağmuru: Binlerce bedava dakika ve bir aylık sınırsız facebook paketi
Cep-T Neo alıp aktivasyon işlemini tamamlayarak 10 lira ve üzeri yükleme yapanlar 1 hafta 200 dakika tüm Turkcell’liler ile bedava konuşma süresi ve bir aylık sınırsız Facebook paketi kazanıyor. Ayrıca Cep-T Neo ile gün içinde toplamda 25 lira ve üzerinde alışveriş yapanlara ertesi gün tüm Turkcell’liler ile 60 dakika bedava konuşma süresi veriliyor.

Cep-T Neo nedir?
Cep-T Neo, Akbank tarafından çıkartılan, kart üzerinde kart hamilinin ismi bulunmayan, yüklenen para tutarında alışveriş yapılmasına imkan sağlayan ön ödemeli bir kart. Turkcell’in Cep-T Para platformu sayesinde para transferi ve Turkcell hatlara TL yükleme işlemleri gerçekleştirilebilir. Turkcell İletişim Merkezleri’nden 5 TL karşılığında alınabilir ve kolayca tamamlanan kayıt işlemi sonrasında Turkcell’in sunduğu Cep-T Para servisi sayesinde Neo sahiplerine ve MasterCard logolu Axess, Wings, Carrefoursa Axess sahiplerine ve/veya diledikleri GSM telefonuna herhangi bir hesap bilgisine gerek olmadan para gönderilebilir, 7/24 tüm Turkcell hatlara TL yüklenebilir. Cep-T Neo’ya Akbank ATM’lerinde, Akbank Bireysel İnternet Şube’den ve Turkcell İletişim Merkezleri’nden yükleme yapılabilir. Karttaki tutar Akbank ATM’lerinden nakit olarak çekilebilir.

Turkcell Cep-T Para nedir?
Turkcell Cep-T Para servisi ile model/marka bağımlılığı olmadan tüm GSM telefonlarına tanımlanabilecek Neo ve MasterCard logolu Axess, Wings, Carrefoursa Axess Maestro kartlarla ve Cep-T Neo ile 7 gün 24 saat;

  • Herhangi bir GSM telefonu numarasına para gönderilebilir,
  • Turkcell ön ödemeli hatlara TL yükleme işlemi yapılabilir,
  • Tanımlı kartların bakiye ve limitleri öğrenilebilir.

Turkcell Cep-T Para servisine

  • Akbank Şube’lerinden
  • 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden veya
  • Turkcell İletişim Merkez’lerinde bulunan Akbank PoS’ları üzerinden kayıt yaptırılabilir.
Akbank’a ait servise uyumlu bir kartı bulunmuyorsa en yakın Turkcell İletişim Merkezi'nden Cep-T Neo alınarak Cep-T Para servisten hemen faydalanılabilir.