Yapı Kredi’den uluslararası ve çok uluslu firmalara ayrıcalıklı hizmet

Yapı Kredi, Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası ve çok uluslu firmalara daha kapsamlı ve özelleştirilmiş hizmetler sunmak üzere özel bir birim kurdu.
Yapı Kredi, yalnızca uluslararası ve çok uluslu firmalara hizmet verecek yeni bir bankacılık birimi olan IMRB’yi (International and Multinational Relationship Banking/Uluslararası ve Çok Uluslu İlişkiler Bankacılığı) hayata geçirdi. Kurumsal ve Ticari Bankacılık yönetimi altında oluşturulan IMRB bünyesinde yalnızca çok uluslu firmalara hizmet vermek üzere özel bir şube de açıldı. Uluslararası bankacılık konusunda uzman, uluslararası ve çok uluslu şirketlerle çalışma tecrübesine sahip ve farklı yabancı dilleri konuşabilen IMRB ekibi, aynı zamanda bankanın farklı şubelerinden hizmet alan diğer çok uluslu firmaların faaliyetlerini de şube ekipleriyle birlikte takip edecek.
Konuyla ilgili açıklama yapan Yapı Kredi Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mert Güvenen; Türkiye’de uluslararası firmalara özel, ayrı bir yapılanma fikrini ilk hayata geçiren bankalardan biri olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Güvenen, “Yapı Kredi olarak Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası ve çok uluslu şirketlerle çok yakın bir işbirliği içindeyiz. IMRB sayesinde hizmetlerimizi daha özellikli ve ayrıcalıklı hale getirdik. Uluslararası ticaret ve bankacılık konusunda sektördeki en yetkin ve tecrübeli ekiplerden birini oluşturduk. Yalnızca bu firmalara hizmet veren özel şubemiz ocak ayında hizmete girdi. Uluslararası ve çok uluslu firmaların ihtiyaçlarına en etkili çözümleri sunarak sektörde fark yaratmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.