Yapı Kredi’den para transferinde bir ilk: Salla Yolla

Yapı Kredi, bir ilki daha gerçekleştirerek, iPhone ve Android kullanıcıları için hızlı, kolay ve eğlenceli para transferi sağlayan Salla Yolla uygulamasını başlattı.
Yapı Kredi, mobil bankacılık hizmetlerini bir adım daha öteye taşıdı ve iPhone ya da Android telefonu sallayarak anında para transferi yapılmasına olanak sağlayan ‘Salla Yolla’ uygulamasını müşterilerinin hizmetine sundu. Bir ilk olan bu uygulamayla Yapı Kredi Mobil Bankacılık kullanıcıları iPhone veya Android telefonlarını sallayarak para transferi yapabiliyor.
Türkiye’de bir ilki temsil eden ‘Salla Yolla’ hizmetiyle ilgili Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, “Yapı Kredi olarak en son teknolojinin sunduğu olanaklarla yenilikçi ve yaratıcı hizmetler sunmaya devam ediyoruz. 2009 yılında Türkiye’nin ilk finansal iPhone uygulaması, 2010 yılında ise ilk finansal Android uygulamasını hayata geçiren kurum olarak 2011 yılında iPhone, Android, Blackberry iPad native mobil bankacılık uygulamaları ve (m.ykb.com) ile aynı anda tüm mobil platformları destekleyecek şekilde mobil bankacılık uygulamalarımızı müşterilerimizin hizmetine sunduk. Şimdi, ‘Salla Yolla’ uygulaması ile yeni bir ilke daha imza atıyoruz. ‘Salla Yolla’, bugüne kadar geliştirilen en hızlı, kolay ve eğlenceli para transferi yöntemi. Yeni teknolojilerin yakından takip edildiği, özellikle mobil haberleşmenin hızla yaygınlaştığı ülkemizde, ‘Salla Yolla’ uygulamasının kısa sürede benimseneceğine inanıyorum. Her zaman ilkleri sunmaya ve müşteri gereksinimlerini dikkate alarak teknolojideki tüm yenilikler doğrultusunda hizmet vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Salla Yolla hizmeti her iki cihaz arasında erişim kanalı kurarak veri transferi gerçekleştirilmesiyle sağlanıyor. ‘Salla Yolla’ ile para transferi gerçekleştirmek için hem parayı gönderen hem de alan kişinin Yapı Kredi iPhone ya da Android Mobil Bankacılık uygulamasının telefonunda yüklü olması ve her iki kullanıcının da Mobil Şube’ye giriş yapıp aynı anda aynı yerde olması gerekiyor. Salla Yolla’nın da dahil olduğu Yapı Kredi iPhone ve Android Mobil Bankacılık Uygulamaları, yukle.ykb.com mobil Web adresinden,   (www.yapikredi.com.tr/mobil)  QR kod ile ya da 4454’e mobil yazıp kısa mesaj göndererek ücretsiz olarak indirilebiliyor. Üstelik Salla Yolla ile para transferleri ücretsiz olarak gerçekleştirilebiliyor.