trendyol.com kurucusu Demet Mutlu “Türkiye’yi Büyüten Kadın Liderler” panelinde konuştu

Dünya Kadınlar Haftası’nın ilk gününde Turkcell’in düzenlediği etkinlikte Türkiye’nin başarılı kadınları bir araya geldi. (trendyol.com)’un kurucusu Demet Mutlu düzenlenen etkinlikte kadınların Türkiye’deki iş yaşamındaki öneminden bahsetti.
Turkcell’in düzenlediği ve 5 Mart akşamı gerçekleşen “Türkiye’yi Büyüten Kadın Liderler Buluşuyor” başlıklı toplantıda, başarılarıyla simge olmuş kadın liderler bir araya gelerek deneyimlerini paylaştılar. Sapphire Teras İstanbul’da akşam yemeği eşliğinde gerçekleşen buluşmada, Nazlı Ilıcak’ın yöneticiliğinde “Peki Başarılı Kadınların Sırrı Ne?” konulu panel gerçekleştirildi. Panelin konukları Demet Mutlu (Trendyol.com Kurucusu), Gülden Yılmaz (Koton Yönetim Kurulu Eşbaşkanı), Hülya Koçyiğit (Sanatçı) ve Serra Akçaoğlu (Citibank Genel Müdürü) oldu. Gece, Canan Anderson’un keman dinletisiyle sona erdi.
Fortune tarafından dünyanın en güçlü kadınları arasında gösterilen trendyol.com kurucusu Demet Mutlu, iş yaşamındaki başarısının sırrını şöyle özetledi: “Kendime hep doğru hedefler ve doğru stratejiler koyar, doğru ekip ile çok çalışırım. Bu şekilde başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Ancak Türkiye’de kadınlar kendilerini yeterince ifade edemiyor. Hep erkek çalışanlar gelip terfi istiyor, kadınlar da bu konuda kendine daha çok güvenmeli ve kendilerini daha net ifade etmeliler.”