Ultrabooklara renk geldi


Türkiye’de 2011 yılının 3. çeyreğinde bir önceki yıla göre %236 büyüyen ve 4. çeyrekte diz üstü bilgisayar satışlarındaki büyümesiyle çeyrek liderliğini ele geçiren ASUS, Intel’in oluşturduğu Ultrabook kavramına yoğun şekilde yeni ve farklı ürünler sunmaya devam ediyor. 2011 yılında Intel’in oluşturduğu Ultrabook yelpazesine dahil olan markalar, farklılıklar sunarak bu yıl sonunda diz üstü bilgisayar pazarının %25’ine sahip olması hedeflenen kavram ile pazarda yüksek rakamlara ulaşmaya çalışıyorlar. Satışta olan modellere bakıldığında en fazla yapılandırma seçeneğini sunan ASUS, kendi içinde de farklı değişiklikler yaparak belirlenen hedefin tek başına sahibi olabilmek adına çalışıyor.
İnceliği, metalik dış kaplaması ve kıvrımlı hatları ile dikkat çeken ASUS’un Ultrabook’u ZENBOOK farklı renkleri ile kendi içinde alternatif oluşturmaya devam ediyor. İlkbaharı erken getiren serinin renkleri Rose Gold ve Hot Pink.
SATA revizyonlu 3.0 SSD depolama birimi, Bluetooth V4.0 ve USB 3.0 ile donatılan ZENBOOK’u farklı ekran boyutları ve işlemci çeşitleriyle sunan ASUS, tasarımın zarifliği ile donanımın gücünü bir arada sunuyor. Arka kısmında 0,35 inç, ön kısmında 0,11inç incelik ile rakipsiz olan ZENBOOK, uyku seçeneğinden 2 saniyede çalışır duruma gelirken, 65 güne varan bekleme süresi ile şaşırtıcı görünüyor. ASUS’a özel USB Charger+ teknolojisinin yanı sıra, Super Hybrid Engine II teknolojisine de sahip ZENBOOK bu özellik sayesinde, diğer UItrabook’lara nazaran %25 daha fazla pil ömrü sağlıyor.  ASUS Golden Ear ekibi ve Bang & Olufsen ICEpower tarafından geliştirilen ASUS SonicMaster teknolojisi de hiçbir Ultrabook’ta olmayan kaliteli, Surround sesi ZENBOOK’da sunuyor. Ultrabook modellerini “İlk görüşte aşka inanır mısınız?” teması ile sunan ASUS, iç ve dış güzelliği ZENBOOK’da harmanlayarak teknoloji aşkınızı tetikliyor.