Türk İnternet’inin kısa tarihi

Atıf Ünaldı’nın hayata geçirdiği “Türk İnternetinin Kısa Tarihi” adlı kitap, İnternet dünyasında 1849 yılından 2011 yılına kadar gerçekleşen bütün gelişmeleri size sunuyor. 1849 yılında telefonun icadı ile başlayan kitap; Renkli Televizyon, Nano teknoloji, IPTV, ADSL gibi İnternet dünyasının en önemli icatlarını kronolojik sıralamayla anlatarak, sizi 141 yıllık tarih yolculuğuna çıkartıyor. İnternet’le ilgili detaylı genel bilgilerinde yer aldığı “Türk İnternetinin Kısa Tarihi” adlı kitap, 1982 yılında Türk halkının izlediği ilk TV yayınıyla birlikte 2011 yılına kadar gerçekleşen Türkiye’de ki önemli internet gelişmelerine ışık tutuyor.
İlk renkli televizyon ne zaman ülkemizde geldi ve ilk yapılan yayının konusu neydi? (nic.tr) ilk çalışmalarına ne zaman başladı?  EFT, Havale ve Bankacılık Hizmetleri Türk İnternet tarihine ne kazandırdı?  Türkiye’de gerçekleşen ilk teknoloji fuarında neler konuşuldu? Japonya’da gerçekleşen Tsunami sonrası oluşan haberleşme kesintisi nasıl çözüldü? Kısacası Türk İnternet tarihinin başlangıcından günümüze kadar merak ettiğiniz bütün gelişmeler kronolojik olarak, “Türk İnternetinin Kısa Tarihi” adlı kitapta.
Atıf Ünaldı’nın İletişim alanındaki deneyimlerini bir araya getiren diğer yayınlarına ise, (Bilişim Sözlüğü ve IPTV Nedir?)
(http://www.amazon.com/gp/aw/s/ref=is_box_?k=Atif+unaldi) adresinden ulaşabilirsiniz.