Datateknik, Microsoft’un “LAR” yetkili iş ortağı oldu


Datateknik, 2012’ye birçok alanda güçlü iş ortaklıkları, yeni küresel sertifikasyonlar ve gelişen ürün gamı ile başladı. Kurumsal sloganını “Çözüm Mimarınız” olarak yenileyen Datateknik, Türkiye’nin teknoloji bütünleştiricisi olma hedefini, evrensel ülkü ortaklıklarıyla da perçinliyor. Bu ortaklıların en yeni ve en dikkat çekici olanlarından biri ise, Microsoft LAR (Large Account Reseller) oldu.
Datateknik Yönetim Kurulu Başkanı Sait Koç, Microsoft Türkiye ile yürütülen sertifikasyon ve kalite çalışmaları sonucunda alınan ‘LAR’ yetkilendirmesi ile ilgili olarak; “Bilişim endüstrisinin önde gelen markalarının sertifikalı iş ortağı olarak bugüne kadar sayısız başarıya imza attık. Bu markaların ürün ve çözümlerini Türkiye’deki çok sayıda büyük ölçekli projede uygulayarak hem yetkinliğimizi hem de tecrübemizi üst seviyelere taşıdık. Son olarak da zorlu bir hazırlık sürecini tamamlayarak Microsoft LAR yetkili iş ortağı olduk. Kurumsal yapımız, finansal gücümüz ve uzman kadromuzla hak kazandığımız ve Türkiye’de çok az sayıda sistem bütünleştiricisinin sahip olduğu bu yetki ile, bundan sonra yürüteceğimiz büyük ölçekli projelerdeki yeteneğimiz daha da arttı. Önümüzdeki dönemde özellikle kamu sektöründe gerçekleşmesini beklediğimiz bulut bilişime geçiş ve sanallaştırma projelerinde bu yeteneklerimizle ülkemize önemli bir katkı sağlayacağımız inancındayız” dedi.
LAR yetkisi ile birlikte, Datateknik’in yetkinliğini bir kez daha kanıtladığına dikkat çeken Microsoft Türkiye Kamu Sektöründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Begim Başlıgil, “Türkiye’de 10 binden fazla bilişim şirketinden oluşan ekosistemimiz ve yenilikçi çözümlerimiz ile ülkemizin yeni ve önde olmasını sağlıyoruz. Hem kurumların hem de KOBİ’lerin kârlılık ve verimliliklerini artırmalarında kritik önem taşıyan çözümlerimizin Türkiye’ye gelmesi için iş ortaklarımız ile çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Değerli iş ortaklarımız ile birlikte büyüyerek ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğiz. Hedeflerimizi paylaşarak, bizimle uyum içerisinde hareket eden güçlü bir sinerji oluşturduğumuz iş ortağımız Datateknik’in başarılı çalışmalarını uzun süredir takip ediyoruz. Microsoft LAR yetkili iş ortağımız Datateknik’in önümüzdeki dönemde de başarılarını sürdüreceğine inanıyoruz” dedi.