HP, en iyi batarya ömrüne sahip ilk Ultrabook’u sundu

HP, 16 Kasım 2011’de İsviçre’nin Cenevre kentinde ilk ticari Ultrabook’u olan HP Folio13’ü tanıttı. HP Folio13, ince ve hafif bir tasarımıyla birlikte sınıfının en iyi batarya ömrüne, güçlü güvenlik seçenekleri ve en iyi mobil deneyim için hassas katı halli sabit disk sürücüsüne sahip olan HP bugün satışa sunuluyor.
18 milimetreden az inceliğe sahip ve son derece ince 33,8 cm (13,3 inç) diyagonal high-definition (HD) BrightView ekrana sahip olan Folio13, 1,49 kg ağırlığıyla kullanıcılarına büyük rahatlık sağlıyor. Uzun ömürlü 1000 devir bataryasıyla, sürekli hareket halindeki çalışanların evlerinden işlerine ve işlerinden evlerine giderken yanlarında kolaylıkla taşıyabilmeleri için 9,5 saate kadar çalışma olanağı sağlıyor. Seçenekli TPM Embedded Security Chip, güvenlik bilincine sahip kullanıcılar için e-postalarındaki verileri ve sabit disk sürücüsündeki bilgileri koruma altına almakta. En yeni Intel Core işlemcilerle desteklenen HP Folio13, batarya ömrünü ve bekleme süresini uzatıp zamandan tasarruf sağlayarak kullanımda olmadığı zamanlarda son derece düşük bir güç tüketimi ve hızlı başlatma seçeneğine sahip olan Intel Rapid Start teknolojisini barındırmakta.
HP Folio13, düşük ışığa sahip ortamlarda çalışan hareket halindeki kullanıcılar için arkadan aydınlatmalı bir klavye içermekte. RJ-45 ve USB 3.0 başta olmak üzere; eksiksiz yuvalar, kullanıcıların ihtiyaç duydukları cihazları bağlamaları için harika bir esneklik sağlamakta. HP Folio13 ayrıca hızlı yanıt süreleri ve arttırılmış güvenilirlik için 128 GB depolama alanına sahip bir katı halli sürücü (SSD) içermekte. HP Folio13, kullanım koşuluna göre kendini hem donanımsal hem de yazılımsal olarak ayarlayan soğutma teknolojisi olan HP CoolSense teknolojisini barındırmakta. Ultrabook, gelişmiş çok dokunuşlu el hareketi desteği için HP Imagepad içermekte. Ek özellikler arasında, daha parlak ve net HD görüntüler için HP TrueVision HD Webcam ve Dolby Advanced Audio bulunmakta. HP Folio13, Windows 7 Professional dâhil olmak üzere, çeşitli Microsoft Windows 7 işletim sistemleri ile yapılandırılabiliyor. Seçenekli üç yıllık sınırlı garanti mevcut. Masa üstü benzeri bir ortama veya ek ses, görüntü, ağ ve USB bağlantısına ihtiyaç duyan kullanıcılar, HP Folio13’ü HP USB 2.0 istasyonuna bağlayabiliyorlar. HP Folio13, 1,299 USD + KDV ile belirli Teknosa mağazalarında satışta sunulmuş bulunmakta.