Huawei Enterprise en yenilikçi ürün ve çözümlerini CeBIT’te sergiledi

 

Huawei Enterprise 6-10 Mart 2012 tarihlerinde Hannover’de düzenlenen CeBIT fuarında kurumlara yönelik en yenilikçi ürün ve çözümlerini sergiledi.
Dünyanın lider BHT-Bilişim ve Haberleşme teknolojileri sağlayıcılarından Huawei, 6-10 Mart 2012 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirilen CeBIT fuarına katıldı ve ‘daha akıllı’ kurumlar görüşü kapsamında geliştirdiği en yeni ürün ve çözümlerini tanıttı. Operatör, tüketici ve kurumlara yönelik teknolojiler arasındaki çizgilerin giderek belirsizleştiği günümüz dünyası büyük fırsatlar barındırıyor. Bu değişim sürecini daha da hızlandırmak amacıyla kurumlara bir yol haritası sunan Huawei’in CeBIT fuarındaki gündemi ‘daha akıllı kurumlar için bilişim ve haberleşme teknolojileri’ çözümleri oldu. Huawei Enterprise fuarda yeni iş güncellemeleri, yönelimleri, kanal stratejisi ve en son ürün ve çözümleri ile ilgili bir dizi önemli duyuru yaptı.
Huawei Enterprise, çözüm ortaklarıyla birlikte bilişim ve haberleşme teknolojileri çözümlerinin sanal dünyada kurumlara sağladığı, operasyonları kolaylaştıran ve verimliliği artıran avantajlarını tanıttı. Huawei’in CeBIT’te sergilediği çözümler arasında bulut bilişim, kurumsal ağ, tümleşik haberleşme ve işbirliği çözümlerinin yanı sıra e-eğitim, uzaktan bankacılık, akıllı ulaştırma çözümleri ve e-devlet gibi sektörel çözümler de yer aldı.

CeBIT’te Huawei’nin başlıkları
Bulut bilişim, ağ çözümleri ve tümleşik haberleşme ve işbirliği çözümlerinin şirketlerin verimliliğine ve rekabet gücüne nasıl katkı yapabildiğinin sergilendiği fuarda Huawei ürün ve çözümleri şu başlıklar altında sergilendi:
•          Bulut bilişim - Huawei’nin bulut bilişimde sunduğu olanaklar ve veri merkezi güvenlik çözümleri gibi bilişim teknolojilerinin yanı sıra; IP ürünleri, masa üstü bulut bilişim ve medya bulut bilişim çözümlerine yer verildi.
•          Kurumsal geniş bant ağları – Huawei’in ağ çözümleri, WAN, yerleşke ağları, ve eSight ağ yönetim çözümü anlatıldı.
•          Tümleşik haberleşme ve işbirliği başlığı altında da Huawei’in yüksek-tanımlı ‘telepresence’, eSpace tümleşik haberleşme ve eSpace Cloud Contact Center çözümleri tanıtıldı.
•          Endüstri çözümleri başlığı altında ise, e-devlet ve kamu servislerinin de dahil olduğu sektörlere özel kapsamlı çözüm yelpazesi yer aldı.
Huawei’in CeBIT’teki standında öne çıkardığı başlıklar arasında akıllı yeşil kentler, bulut çağı, bireysel ve kurumsal kullanımda bulut çözümleri için bilişim teknolojileri altyapısının nasıl iyileştirilebileceği de yer aldı.

Huawei’n yeni nesil ‘telepresence’ çözümü
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunarken işletme maliyetini de düşüren yeni nesil telepresence çözümleri en yüksek kalitede görüntü sağlıyor. 2012’nin dördüncü çeyreğinde pazara sunulacak olan Huawei telepresence çözümünde ekranlar arasındaki boşluklar en az seviyede. Endüstride 12 cm olan bu çerçeve mesafesi Huawei’nin yeni çözümünde 5,5 cm’ye kadar düşürülmüş durumda. Bu da video konferans deneyimini en üst noktaya taşıyor.
Huawei’in 1080p çözünürlük ve 60fps tazeleme hızı sunan yeni nesil telepresence çözümü en yüksek görüntü kalitesini sunarken endüstri ortalamasının da çok altında bir enerji tüketimine sahip. Sistemin Android tabanlı kablosuz, dokunmatik kumanda paneli kullanımını çok kolay bir hale getiriyor.
CeBIT etkinlik haftası boyunca Huawei iş ortaklarına ve müşterilerine yönelik olarak ‘Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri Dönüşümü’ ve ‘İnovasyon Forumu’ ile Kanal Konferansı’nın da olduğu bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Huawei aynı zamanda CeBIT etkinlikleri kapsamındaki Broadband World Forum ve CeBIT Lab Talk etkinliklerinde yer aldı.
Bu etkinliklere ek olarak Huawei’in özel olarak hazırladığı ‘Veri Merkezi Konteyneri’ de ilgi çekti.

Huawei
Huawei lider bir bilişim ve haberleşme teknolojileri çözüm sağlayıcısı konumunda. Müşteri odaklı inovasyon ve güçlü iş ortaklıklarıyla, telekom ağları, cihazlar ve bulut bilişim alanında uçtan uca çözüm avantajları sağlamakta. Telekom operatörleri, kurumlar ve son kullanıcılara sunduğu rekabetçi çözüm ve ürünleriyle maksimum değeri sağlamak en öncelikli hedefleri arasında yer almakta. 140’tan fazla ülkede kullanılmakta olan ürün ve çözümlerden halen dünya nüfusunun üçte birinden fazlası yararlanmakta. (www.huawei.com)

Huawei Enterprise
Huawei Enterprise, ağ altyapısı kurulumu, video konferans, tümleşik haberleşme, veri depolama ve sunucu ürünlerini içeren geniş bir çözüm yelpazesi sunmakta. ARGE merkezinin de desteğini alan Huawei Enterprise, sürekli olarak geliştirmeye odaklı teknolojisiyle kurumlara özel çözümler üretmekte. Özellikle finans, eğitim, ulaşım ve enerji alanlarına yönelik sektörel çözümleriyle kurumların daha hızlı, daha verimli ve daha kârlı çalışmalarına katkıda bulunmakta. (http://www.enterprise.huawei.com)