General Mobile, 2023’te Türkiye’den uluslararası alana çıkacak 10 şirketten biri olmayı amaçlıyor


 

 

General Mobile Fatih projesi sonrası hedef büyüterek, akıllı ürünlerle dünyaya açılıyor.
Türkiye’nin ilk yerli montaj/üretim tablet bilgisayarı olan e-tab’ın üreticisi General Mobile, Türkiye’nin ‘sürdürülebilir teknoloji üretimi yapan’ bir ülke konumuna gelmesinde aktif rol oynamak istediğini ve değişen dünyaya öncülük etmeyi hedeflediğini açıkladı.
General Mobile, katma değerli hizmet üretimine yoğunlaşarak kullanımı kolay akıllı ürünlerle dünyaya açılmayı planlıyor. General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, akıllı ürünlere duyulan ihtiyacın giderek arttığını belirterek insanların artık kullanımı kolay ve rahat taşınabilir tek bir akıllı ürüne ihtiyaç duyduğunu, General Mobile olarak tüketiciyi doğru anlayıp ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılayacak, kalitesi yüksek ve fiyat olarak erişilebilir ürünler sunmayı hedeflediklerini belirtti. Değişen dünyadaki teknoloji ihtiyaçlarını yalın hale getirip tüketiciler ile buluşturmak istediklerini belirten Yaman, “2023’te Türkiye’den uluslararası alana çıkacak 10 şirketten biri olmayı amaçladıklarının” altını çizdi.

Yüzde 20 daha geniş ekran
General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Yaman sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye ülke olarak büyük bir dönüşüm geçiriyor, biz de bu dönüşüme paralel, hızlı hareket eden, yenilikçi ve girişimci ruhunu her zaman koruyan bir süreci başlatmaya karar verdik. General Mobile olarak bu değişime ve dönüşüme öncülük etmeye çalışıyoruz. Marka olarak en üst düzey kaliteyi ve konforu makul fiyatlarla sunmak istiyoruz. Akıllı ürünlerin kullanımı giderek artıyor ve insanların bu ürünleri kullanırken, en çok geniş ekran aradıklarını görüyoruz. Bu durum bize, tablet bilgisayarla telefon arasında bir ürüne ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Sunduğumuz son ürün Planet’in en büyük farkı, yüzde 20 daha geniş ekranı. 4:3 oranındaki bu ekran, dünyada bu alandaki ilk örnektir. Bu ürün, yalnızca gençlerin veya teknoloji severlerin değil, anne-babalar dahil çok daha geniş bir kitlenin kullanımı için geliştirildi. Bizim patronumuz kullanıcı. Onun beklentilerine göre ürün geliştirmekle mükellefiz. Yakın bir zamanda farklı alanlarda başka açılımlarımızı da sizlerle paylaşacağız.”

Planet, İnternet keyfini arttırıyor
General Mobile’ın son ürünü Planet’le ilgili bilgi veren General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, Planet’i kendileri için çok önemli bir kilometre taşı olarak niteleyerek Planet’in akıllı telefonlarda daha önce görülmemiş ölçüde geniş ekranıyla benzersiz bir İnternet ve video deneyimi sağladığını vurguladı.
4.0 inç genişliğindeki (600x800) piksel, 4:3 oran ekranıyla Planet, kusursuz mesaj ve e-posta okuma / yazma deneyimi sağlarken mobil oyun, video izleme ve İnternet keyfini kat kat artırarak kullanıcılara ulaştırıyor.

Teknik özellikler:

  • Android Gingerbread işletim sistemi
  • 4 inç, (600 x 800) piksel, 4:3 ölçeğinde görüntü kaybı yaşatmayan, kare formundaki ekran
  • +.Nesil (4N) hızında İnternet bağlantısı
  • 1 Ghz güçlü Snapdragon işlemci
  • 5 milyon piksel kamera
  • Kablosuz İnternet
  • Bas e-posta desteği
  • 3,5mm kulaklık girişi
  • 114,7 mm boyu ile cebe bile sığan, tümleşik tasarım
  • “Sen söyle, o yazsın” özelliği, yazmaktan sıkılanlara ya da eli meşgulken kullanım ihtiyacında olanlara yönelik olarak 7 dilde söylenenlerin yazıya çevrilmesi
Parmağı ekrandan kaldırmadan mesaj yazma imkanı sağlayan SWYPE teknolojisi