Sony Xperia sola ile “Sihirli” bir dünyanın kapılarını aralayın


 

Sony Mobile Communications’ın geliştirdiği Xperia serisinin yeni modeli Sony Xperia sola, kullanıcıları büyüleyici bir dünyaya davet ediyor.
Sony Mobile Communications’ın geliştirdiği, gelecek nesil akıllı GSM telefonu anlayışını temsil eden Sony Xperia serisinin yeni üyesi Sony Xperia sola, üstün Sony teknolojisini ve ‘premium’ eğlence anlayışını bir araya getiriyor. Sony Mobile Communications’ın geliştirdiği Xperia serisinin yeni modeli Sony Xperia sola, kullanıcıları “floating touch” özelliği, NFC teknolojisi, Mobile Bravia Engine ile güçlendirilmiş Reality Display ekranı ve çift çekirdekli işlemcisiyle eğlenceli ve bir o kadar da büyüleyici bir dünyaya davet ediyor.
Yenilikçi floating touch (dokunmadan temas) özelliği ile sihirli bir şekilde, ekrana dokunmadan Web taramasına imkân tanıyan yeni Sony Xperia sola, Xperia SmartTag’lerle (NFC etiketleri) kullanıcıların akıllı telefon ayarlarını ve uygulamalarını kendi yaşam tarzlarına uyarlayabilmelerini sağlıyor.

Sihir Sony Xperia sola ile başlıyor
Yeni Sony Xperia sola, Sony'nin benzersiz ‘floating touch’ özelliği sayesinde kullanıcılara parmaklarını ekranın üzerinde hareket eden bir imleç gibi gezdirerek, ekrana tam olarak dokunmak zorunda kalmadan İnternet’te gezinme olanağı sağlıyor. Böylece istenilen bağlantı bulunduğunda kolaylıkla seçilebiliyor ve basit bir dokunuşla sayfaya gidilebiliyor.
Xperia sola’nın, sihir hissi veren floating touch özelliği, kullanıcılara İnternet’te gezinmenin eğlenceli yeni bir yolunu sağlarken, en son teknolojiyle gösteri yapma imkanı da sunduğunu dile getiren Sony Mobile Communications Xperia Pazarlama Bölümü Başkanı Calum MacDougall; “Ürünle birlikte gelen Xperia SmartTag’ler ve Sony Eğlence Ağı üzerinden en son içeriğe ulaşılabiliyor, bu da Xperia sola’yı kullanım kolaylığı, eğlence ve yenilikçilik arayan kullanıcılar için mükemmel bir akıllı telefon haline getiriyor” dedi.

Gününüzü SmartTag ile kolaylaştırın
NFC yakın alan haberleşmesi teknolojisine sahip olan Sony Xperia sola, kullanıcıların günlük akıllı telefon deneyimlerini kolaylaştırmak için iki adet NFC Xperia SmartTag ile birlikte sunuluyor. Bu teknoloji sayesinde Android işlemcili Sony Xperia sola, SmartTag’e dokundurulduğunda, akıllı telefona önceden tanımlanmış uygulamalar başlatılabiliyor. Xperia sola ile birlikte sunulan iki adet SmartTag 10 komuta kadar kişiselleştirilebiliyor. SmartTag’lerden biri oturma odası için Wi-Fi özelliğini açma, Google üzerinden haberleri başlatma ve hava durumunu sorgulama komutuyla, diğeri de yatak odası için alarmı açma ve sessiz moda geçme gibi hazır uygulamalarla geliyor.
Yeni Sony Xperia sola NFC eşlemesini de destekliyor. Kullanıcılar bu sayede akıllı telefonlarını birbirine hafifçe dokundurarak diğer NFC akıllı telefonlar üzerindeki uygulamaları ve hizmetleri kendi telefonlarına aktarabilecek mükemmel bir bağlantı gücünün keyfini çıkarabilecekler.

Eğlence; her zaman, her yerde
Xperia sola, Mobile BRAVIA Engine ile güçlendirilmiş Reality Display ekranıyla net ve canlı görüntü sağlarken, xLOUD ve 3 Boyutlu ‘surround sound’ ses teknolojileri de dinlediğiniz içeriklerin keyfini maksimumda yaşamanızı sağlıyor. 1GHz çift çekirdekli işlemcisi ile performans kavramını yeniden tanımlayan Sony Xperia sola, sahip olduğu hızlı çekim özelliği ile kamerayı tek bir tuşla birkaç saniye içinde uyku seçeneğinden snap (şipşak) seçeneğine almayı sağlıyor.
Kullanıcılar ayrıca Sony Eğlence Ağı** ile üst düzey eğlence deneyimlerine erişim sağlayabiliyor. Bu ağ sayesinde kullanıcılar, en yeni Hollywood filmlerini Video Unlimited bölümünde izleme ve Music Unlimited aracılığıyla da milyonlarca şarkıyı dinleme imkanına sahip olacaklar.***
Yeni Sony Xperia sola siyah, beyaz ve kırmızı renk seçenekleriyle 2012’nin ikinci çeyreğinde kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Xperia sola’nın başlıca özellikleri
-Web’te kolay gezinme deneyimi için floating touch (dokunmadan temas) özelliği
-Kutu içerisinde yer alan NFC özellikli Xperia SmartTag (akıllı etiket) ile hızlı uygulama yüklemesi ve içerik paylaşımı
-3,7 inç Mobile BRAVIA Engine teknolojisine sahip Reality Display Ekran (1 inç = 2.54cm)
-Süper hızlı göz atma için, bir 1GHz çift çekirdekli işlemci
-Hafif ve yüksek sesle dinlemek için xLOUD ve 3B surround ses teknolojisi
-Önceden yüklenmiş Video ve Music Unlimited** uygulamalarının yer aldığı Sony Eğlence Ağına doğrudan erişim
-Android platform 2. 3 ile sunulmakta olup, Android 4.0’a 2012 yazında yükseltilecektir.
** (www.sonyentertainmentnetwork.com)

*** Mevcut şarkıların sayısı, bölgelere gör değişiklik göstermektedir.