HTC One serisi ile daha fazla ayrıcalık


Baykan Çallı

Yüksek ses deneyimi ve muhteşem kamerası ile HTC One ürün ailesi anı yakalamanızı sağlıyor.
Dünya Mobil Kongresinin ardından, İstanbul’da gerçekleştirilen tanıtım ile duyurusu gerçekleştirilen HTC One serisi kullanıcılara eşsiz deneyimler sunuyor. Nisan ayının ikinci yarısında serinin ilk üyesi olan HTC One X kullanıcılar ile buluşturulacak. HTC One serisi ile en yüksek kaliteyi sunmayı hedefleyen HTC, Android 4.0 (ICS) ile HTC Sense 4’ü, HTC One serisinde bir araya getirdi. Kullanıcı deneyimlerinin en yeni sürümü olan HTC ImageSense, sadece HTC One’da bulunan yeni kamera ve görüntüleme özellikleriyle kendini gösteriyor. Geliştirilen yenilik çerçevesinde kullanıcı alışkanlıkları farklılaştırılıyor.

0,7 saniyede aktif duruma gelebilen kamera
HTC One serisi, 7 saniyede aktif konuma gelebilen kamera özelliği ile hiçbir anı kaçırmamanızı sağlıyor. Ürünlerin sahip olduğu ImageSense ve bütünleşik ImageChip özelliği ile sayısal kamera özellikleriyle rekabet ediyor. Kullanıcıların yanlarından ayırmak istemeyecekleri yegâne ürünleri piyasaya sunduklarını belirten HTC Güneydoğu Avrupa Executive Direktörü Nikitas Glykas, “Sunduğumuz yüksek kalite ile kullanıcı deneyimini her zaman ön planda tutmaktayız. Kapsamlı yeniliklere sahip ürünlerimiz, sadece HTC için değil, tüm akıllı telefon pazarında gelinebilecek en ileri nokta. Kullanmış olduğumuz kamera mercek kalitesi ile yüzde 44 daha fazla ışık ve mesafe algılama imkanı sunmaktayız. HTC One ürün ailesi ürünlerimiz üzerlerinde bütünleşik olarak bulunan Dropbox uygulaması ile iki yıl boyunca ücretsiz olarak fotoğraflarınızı ve videolarınızı saklayabilme ayrıcalığı sunuyor. 25 GB’lık alan yeterince geniş bir kapasiteye sahip. Ayrıca sunmuş olduğumuz yeni bağlantı teknolojisi Medialink sayesinde, kullanıcılar telefonlarını televizyonlarla uyumlaştırarak video ve fotoğraflarını aktarma imkanı elde ediyorlar” dedi.

Net grafikler ve hızlı uygulamalar
Hem metal dayanıklılığına hem de çok hafif olma özelliğine sahip HTC One X ürünü polikarbondan yapılmıştır. HTC One X, net grafikler, daha hızlı uygulamalar ve daha uzun pil ömrü için, yeni NVIDIA Tegra 3 mobil işlemcisiyle çarpıcı bir fark yaratıyor. HTC One’ın üzerinde Corning Gorilla Glass ile korunan, 3 boyutlu ekrana sahip şaşırtıcı bir 4,7 inç, 720 p HD ekranı bulunuyor. Ürün 1.5GHz Super 4-PLUS-1 dört çekirdekli işlemciye ve yüksek performanslı 12-Çekirdek NVIDIA işlemciye sahip. HTC One X, 4.Nesil (4N) LTE sunan marketlerde 1,5 GHz LTE Qualcomm Snapdragon S4 işlemciyle de satışa sunulacak.

7,9mm’lik yeni bir tasarım ile mükemmel incelik
HTC One S, GSM telefonu gelişmelerinde yeni bir çığır açan iki yeni yüzeyle öne çıktı. Bunlardan ilki, aslında uydu alıcılarında kullanılmak üzere geliştirilen mikro ark oksitlenme (MAO) işleminin bir sonucu olan, ultra-mat siyah seramik metal yüzey. Anotlanmış alüminyumdan dört kat daha sert olan seramik, alüminyum tek parça gövdeyi oldukça sıkı kristal yapıya dönüştürüyor ve HTC One S’in zamanla daha harika gözükmesini sağlıyor. İkinci yüzey özelliği ise, anotlamayı bir ileri seviyeye götürmek üzere patenti alınmış işlemin sonucu olan, yüzey görünümünü aydınlıktan karanlığa doğru değiştiren, HTC One S’in muhteşem görünmesini sağlayan yüzey görünümü. HTC One S, tümleşik bir telefon içerisinde en yüksek teknolojiyi kullanmak isteyen kullanıcılar için oldukça beğeni toplayan bir cihaz özelliği taşımakta.

Gerçek ses deneyimi
Göze çarpan en üst düzey tasarımı akıllı telefona taşıyan HTC One V, muhteşem bir kamera ile gerçek ses deneyimini kullanıcılar ile buluşturuyor. HTC Legend tasarımdan esinlenerek geliştirilen ürün, sanatkârlığı ve kaliteyi yansıtan, yalın alüminyum tek parça gövde tasarım özelliğini taşıyor.

Beats By Dr. DreAudio çözümü
HTC One ürünleri, tümleşik olarak cihazların üzerinde sunulan Beats By Dr. Dre Audio çözümü ile Youtube müzik ve videolarını izlerken yahut dinlerken en zengin gerçek ses deneyimi elde etmenizi sağlıyor. HTC One serisi, bilgisayarınıza bağlandığında otomatik olarak yüklenen, dahili HTC SyncManager yazılımı sayesinde müzik dosyalarınızı bulmanızı ve dinlemenizi de kolaylaştırıyor. Ayrıca HTC ‘Car Stereo Clip’ özelliği ile dünya çapındaki 50 binden fazla çevrimiçi radyo istasyonundan, telefonunuzda bulunan herhangi bir uygulamadan aldığınız müzik içeriğini araba hoparlörlerinden dinleyebilmeniz sağlanıyor.

HTC
1997 yılında kurulan, HTC Corporation (HTC) pek çok ödüllü GSM telefonunun ve endüstrideki ilklerin yaratıcılarından. İnsanı, yaptığı her şeyin merkezine koyan HTC, dünyanın her yerindeki müşterileri için yenilikçi ve kişisel deneyimler gerçekleştirmek amacıyla, tasarım ve teknoloji sınırlarını zorlamakta. HTC’nin yelpazesi; kullanıcı deneyimini geliştiren, çok katmanlı grafiksel bir kullanıcı ara yüzü olan, HTC Sense gücüne sahip, akıllı GSM telefonları ve tabletleri içermekte. HTC Tayvan Menkul Kıymetler Borsası’nda (TWSE: 2498) kayıtlı durmda. Daha fazla bilgi için, (www.htc.com) adresini ziyaret edebilirsiniz.