Philips’in yeni Smart TV’leriyle özgürlüğün tadını çıkarın


 

Gerçekleştirdiği yeniliklerle kullanıcılara televizyondan çok daha fazlasını sunan Philips TV, 2012 yılında 8 yeni modelini piyasaya sunmaya hazırlanıyor.
2012’de de televizyon teknolojilerine damgasını vuracak Smart TV özelliği, Philips TV’nin 7 yeni modelinde yer alacak. 2012’ye hızlı bir giriş yapan Philips TV, 8 yeni ürününü kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Her bütçeye uygun farklı fiyat seçenekleri, şık tasarımları ve üstün teknolojileriyle öne çıkan bu 8 yeni modelin 7’sinde ise Smart TV teknolojisi de yer alacak. Smart TV satışlarında 2012’de büyük bir artış beklediklerini söyleyen Philips Akıllı TV ve Ürün Strateji Bölüm Başkan Yardımcısı Pieter Vervoort, “Daha şimdiden Smart TV kullanıcılarının yüzde 60’ı, bir ay içerisinde en az 50 kez Smart TV özelliklerini kullandı” diyor.
Televizyon pazarını son birkaç yıldır etkisi altına alan Smart TV teknolojisiyle Philips TV kullanıcıları, istedikleri her türlü yayın içeriğine, diledikleri yer ve zamanda erişebilme şansını elde ediyor. Ayrıca bu teknoloji kullanıcılara, sosyal mecra kullanımı, sinema keyfi ve kişiye özel program seçenekleriyle klasik bir televizyondan çok daha fazlasını sunarak, izleme alışkanlıklarını değiştiriyor. Philips Smart TV’lerin diğer bir önemli özelliği ise, TV kullanımını kolaylaştıran kişiye özel ana ekranlar. Bu teknoloji sayesinde kullanıcılar ana ekranlarından, en çok izledikleri programlara, hava durumuna, İnternet’e veya tavsiye edilen videolara bir tık ile kolayca ulaşabiliyor.
Philips Smart TV’nin izleyicilere sağladıkları kolaylıklar bu kadarla da bitmiyor. Kullanıcılar bu teknoloji sayesinde televizyon kullanımında elde ettikleri özgürlüğün de tadını çıkarıyorlar. Televizyonda devam eden yayını durdurup, devam ettirebilen kullanıcılar, aynı zamanda bu yayını USB belleğe kaydedip, daha sonra diledikleri zaman tekrar izleme şansına da sahip.

Her zevke uygun özel modeller
Philips’in ürün gamında yer alan bu yeni 8 model televizyon farklı bütçe, talep ve beğeniler göz önüne alınarak tasarlanmış. Örneğin 3000 Serisi, 2012 yılı ürünlerindeki tek Tam HD LCD serisi olup; diğer 7 seri, Smart TV ve LED teknolojilerine sahip. Smart TV’lerin standart özellikli modeli olan 3500 serisi LED TV’ler ise, cazip fiyatlarla Smart TV edinmek isteyen kullanıcılar için uygun bir seçenek.
4000, 5000 ve 5500 serilerinde, ekran boyutları 32 inç ila 60 inç arasında (32-37-39-40-42-46-47-52-55-60) inçlik geniş bir yelpazeye sahip. 5000 serisi ve üst modellere bütünleştirilmiş Wi-Fi bağlantısı sayesinde kullanıcılar, İnternet’te gezinebiliyor. Yüksek kalitede 3 Boyut (3B) hizmeti veren 5500 serisinin farklı bir özelliği ise 2B görüntüyü 3B’ye çevirebilmesi.
6000, 7000, 8000 serileri, kullanıcılara Skype yoluyla sesli ve görüntülü olarak sevdikleriyle konuşabilme imkanı sağlarken; Philips TV markasına özel ambilight teknolojisi ile TV ekranını genişleterek görüntü kalitesini artırıyor ve ev ortamında tam bir sinema atmosferi yaratılmasını sağlıyor. Ambilight özelliği kullanıcıya ayrıca ışıkları kapatıp sinema ortamı oluşturduğunda göz yorgunluğunu minimuma indirerek en iyi seyir kalitesini sunuyor.
Philips 6000, 7000, 8000 serileri, Smart telefonlarla “My Remote” uygulaması ile bağlantı kurabiliyor. Yeni Wi-Fi Smart Screen özelliği ile telefon veya tablet bilgisayar üzerindeki görüntüler TV ekranına gönderilebilirken, TV üzerindeki görüntüler ise telefon veya tabletlere alınabiliyor. Bu özellik sayesinde Philips TV, izlenilen bir maçın veya filmin en heyecanlı dakikasını zil çalınca kapıyı açarken kaçırmaya son veriyor. Serilerin oyun konsolları için eklenen ve en eğlenceli özelliği olan çoklu görüntüleme (Dual view) teknolojisi sayesinde kullanıcılar, 3B gözlüklerle ekran bölünmesinden etkilenmeyerek tam ekran oyun oynama şansı sağlıyor.
Avrupa’da 2011-2012 yılının en iyi 3 Boyutlu TV ödülünü kazanan Philips 9000 Serisi Smart LED TV, “Moth eye” özelliği ile kullanıcıya yüksek görüntü kalitesi sunuyor. 21:9 sinema orantılı ürünlerinde yer alan “çoklu görüntüleme” (Multiview) sayesinde kullanıcılar bir yandan TV programlarını izlerken, diğer yandan İnternet içerikli bağlantıları takip edebiliyor.

Kulakiçi kulaklıkta Philips O’Neill farkı
Kulakiçi kulaklıktan vazgeçemeyenler için Philips O’Neill tarafından geliştirilen yeni The Trade serisi, göz alıcı renk seçenekleri, güçlü bas performansı ve sağlam donanımıyla ilgi çekici. Philips O’Neill, özellikle dış mekan tutkunları için geliştirdiği kulaklık modelleriyle ilgi çekiyor. The Trade serisiyle kulakiçi kulaklık sevenlerin de yanında olduğunu gösteren Philips O’Neill, dinamik ses kalitesine sahip, son derece sağlam bir kulak içi kulaklık seçeneği. Akustik ince ayar özelliği sayesinde derin bas ve yüksek ses seviyesiyle yoğun bir müzik deneyimi yaşatan The Trade serisi, güçlendirilmiş konektörleri ve metal muhafazasıyla darbelere karşı da oldukça dayanıklı. Philips O’Neill The Trade serisi, güçlendirilmiş dinamik 9 mm sürücüsüyle üstün bir performansa imza atıyor. Yeni seri, derin bas ve netlik için akustik olarak en iyi şekilde ayarlandı. Sesi yalıtma özelliğine sahip yumuşak kulak tamponları, kulaklığın kulağa tam oturmasını sağlıyor ve ürün, 3 farklı kulak tamponu ile birlikte sunuluyor. Son derece sağlam bir yapıya sahip olan The Trade serisi, sürücüyü koruyan metal muhafaza ile darbelere karşı oldukça dayanıklı. Güçlendirilmiş konektörleri ve sert kablo yapısı da bu dayanıklılığı arttıran özellikler arasında. Yeni Philips O’Neill The Trade serisi, SHO2200BK/10 modeliyle siyah, SHO2200BL/10 modeliyle mavi, SHO2200RD/10 modeliyle kırmızı, SHO2200WT/10 modeliyle ise beyaz renk seçenekleriyle ve 69,90 TL’lik fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.