Panasonic 2012 Smart VIERA Plazma HDTV ürün yelpazesini tanıttı


 

Resim kalitesi, çarpıcı tasarımı ve geliştirilmiş bağlantı seçenekleri ile Panasonic’in yeni modelleri göz kamaştırıyor.
Panasonic VT50, GT50, ST50 ve UT50 serisinden oluşan 2012 Smart VIERA Plazma HDTV ürün yelpazesini tanıttı. 42 ila 65 inç arasında değişen ekran boyutları ile genişletilmiş bir 3 Boyut (3B) ürün grubu olan 2012 Smart VIERA Plazma ürün yelpazesi, geliştirilmiş VIERA Connect platformu sayesinde yenilikçi ürün ve uygulamalara erişim sağlıyor. Ayrıca, bu ürün yelpazesi ile gelecek nesil devrimci TV deneyiminin kapıları açılıyor.
Tam HD 2B veya 3B özelliklerindeki Smart VIERA Plazma modelleri, film ya da maç izlerken veya üstün grafiklere sahip son çıkan oyunları oynarken, hiçbir detayı kaçırmamanızı sağlıyor. Yüksek kontrast ayarları ve derin siyah seviyeler ile mükemmel geçişleri sayesinde soluk kesen bir deneyim yaşamanızı garantiliyor.
2012 VIERA Plazma serisindeki yeni modellerin hepsinde, olağanüstü yüksek siyah seviyelere sahip kendinden aydınlatmalı paneller bulunuyor. Ayrıca VT, GT ve ST serisindeki NeoPlasma teknolojileri; Yüksek Kontrast Filtresi, Infinite Black Panel teknolojisi ve en parlak ortamlarda bile en iyi siyah ve beyaz dengesini yaratan yüksek verimliliğe sahip bir panel içeriyor.
Yeni serideki Tam HD 3B gelişmiş modeller, 2500 Hz FFD (VT ve GT serileri) ve daha önce sadece profesyonel monitörlerde bulunan 24.756 adım dereceleme teknolojisi ile olağanüstü resim kalitesi için hızlı değişen fosfor paneline sahip.
Yeni seride VIERA Plazma televizyonların bir bölümü, kanepenizin konforunda tüm favori Web sitelerinizi ziyaret etmenizi sağlayan bir Web tarayıcı ile fark yaratıyor. Ayrıca, bu ürünlerde, televizyon izlerken arkadaşlarınız ve ailenizle görüşmenizi sağlayan seçenek, bir Skype erişim kamerası (TY-CC20W) da bulunuyor. VIERA Remote uygulaması sayesinde, akıllı telefonunuz ya da tablet bilgisayarınız aracılığıyla gerçek bir çoklu ekran deneyimi yaşayabilir ve mobil sunum ekranınız ile, VIERA TV arasında sorunsuz bir şekilde içerik paylaşımında bulunabilirsiniz. Remote uygulaması, ayrıca, herhangi başka bir oyun takımına gerek olmadan geniş bir ekranda oyun uygulamalarının keyfine varmanızı sağlıyor.
Panasonic’in kurum çapında sürdürülebilirlik ve çevre dostu ürünler üretme konusundaki hassasiyetini, yeni VIERA Plazma serisinde yapılan teknolojik iyileştirmelerle bir kez daha kanıtlıyor. Kullanım ömrünün 100.000 saate çıkarıldığı Plazma panel ile Smart VIERA televizyonları, size harika bir eğlence ortamı sunuyor ve geliştirilmiş yeni fosfor karışımları ile daha etkin güç verimlilikleri ortaya koyuyor.
Serideki sertifikalı Tam HD 3B Plazma HDTV’ler ile Panasonic, ayrıca, George Lucas tarafından kurulan itibarlı şirket THX ile ilişkilerini sürdürüyor. THX sertifikasyonu, televizyonun sunduğu görüntü kalitesinin Hollywood’un en üst düzey film yapımcılarının standartlarına uyduğunu tescilliyor.

VT50 Serisi
3B Tam HD plazma serisinin amiral gemisi, hepsi aşağıdaki özellikleri gösteren üç farklı ekran boyutu - 65 inç TX-P65VT50, 55 inç TX-P55VT50 ve 50 inç TX-P50VT50 - seçeneğine sahip bulunuyor:

  • Gelişmiş 3B Tam HD, tam HD çözünürlük, Infinite Black Ultra Panel Derin Siyah tonları, Yüksek Kontrast Filtresi Pro, Dual Core Pro4 İşlemci, Wi-Fi içinde yapılandırılan Web tarayıcısı ile VIERA Connect, Sosyal Ağ TV fonksiyonu, 2500Hz FFD (Odaklanmış Saha Sürücüsü), hızlı değişen fosforlar, 2B’den 3B’ye çevrim, Gelişmiş Kalibrasyonlu ISFccc kalibrasyon konumu, uygulamalar arası çok yönlü değişme yeteneği, V-Audio Pro Surround 2.1, yeni bir yüksek kontrast filtresi, VIERA Dokunmatik Yüzey Kumandası, Bluetooth, DLNA, Medya oynatıcı, USB taşınabilir bellek ve SD hafıza kartından fotoğraf ve video izleme, 4 adet HDMI bağlantısı ve 2 çift ‘shutter’ gözlüğü ile birlikte 3 tane USB çıkışı.
  • VT50 serisi, geçtiğimiz yıl VT30’un gerçekleştirdiği tek camlı tasarım devrimini devam ettiriyor. Düz ve parlak tek levhalı cam, hiç bir engel tanımıyor. Ürün tasarımı, tüm gereksiz elemanları uzaklaştırarak, estetik anlayışını yansıtıyor. Bütün modeller yeni tasarlanmış yüksekliği ayarlanabilen metal bir altlık içeriyor.

GT50 Serisi
Aşağıdaki özellikler 50 inç TX-P50GT50 boyutunda sunuluyor:

  • Tam HD çözünürlük, Infinite Black Pro Panel, Yüksek Kontrast Filtresi Pro, Dual Core Pro4 İşlemci, Wi-Fi içinde yapılandırılan Web tarayıcısı ile VIERA Connect, Tam HD çözünürlük, 2500Hz FFD (Odaklanmış Saha Sürücüsü), hızlı değişen fosforlar, 2B’den 3B’ye çevrim, hem 2B hem 3B konumlarında THX sertifikası, 24,756 adım dereceleme teknolojisi, Sosyal Ağ TV fonksiyonu, çok yönlü, V-Audio Pro Surround 2.1, yeni bir yüksek kontrast filtresi, Medya oynatıcısı, Bluetooth, DLNA ve VIERA bağlantısı.
  • Tüm modeller, cam ile metalin tasarım özelliklerini yansıtan ve yüksekliği ayarlanabilen metal bir altlığı olan stil sahibi metal bir çerçeve ile sunuluyor.

ST50 Serisi
42 inç TX-P42ST50, 50 inç TX-P50ST50, 55 inç TX-P55ST50 ve 65 inç TX-P65ST50 boyutlarına sahip ST50 serisinin tüm üyeleri aşağıdaki özelliklere sahip:

  • Tam HD çözünürlük, Infinite Black Pro Panel, Yüksek Kontrast Filtresi, Wi-Fi içinde yapılandırılan Web tarayıcısı ile VIERA Connect, 2000Hz FFD (Odaklanmış Saha Sürücüsü), hızlı değişen fosforlar, 2B’den 3B’ye çevrim, Sosyal Ağ TV fonksiyonu, 8 kanal hoparlörlü V-Audio Pro Surround 2.1, yeni bir havalandırma filtresi, Medya oynatıcısı, DLNA, VIERA bağlantısı, üç HDMI bağlantısı ve iki USB çıkışı.

UT50 Series
Serideki iki ekran boyutu (42 inç TX-P42UT50 ve 50 inç TX-P50UT50) özellikleri:
Gelişmiş 3B Tam HD, tam HD çözünürlük, Üstün Kontrast, Wi-Fi uyumlu Web tarayıcılı VIERA Connect, 2000Hz FFD (Odaklanmış Saha Sürücüsü), hızlı değişen fosforlar, 2B’den 3B’ye çevrim, Sosyal Ağ TV fonksiyonu, Medya oynatıcı, DLNA, VIERA bağlantısı, iki HDMI bağlantısı ve iki USB çıkışı.

Yeni akıllı VIERA Remote uygulaması televizyondan içerik “aktarma” imkanı veriyor
VIERA Remote uygulamasının son sürümü işletimi daha kolay bir hale getiriyor. WT50, VT50 ve GT50 modelleri için geliştirilen PRO sürümü, akıllı telefon ya da tablet bilgisayarlara içerik taşıma imkanı sunuyor. Panasonic, akıllı etkileşimdeki son gelişmeleri sunmak için yeni VIERA Remote uygulamasını tanıttı. Uygulama, birden çok ekranı kullanarak SmartViera’nız ile etkileşimde olmanızı sağlıyor.
Uygulamanın son sürümünü Apple, Android işletim sistemli akıllı telefonlar ya da tablet bilgisayarları anında bir uzaktan kumandaya dönüştürüyor ve televizyonla etkileşim sağlıyor.
VIERA Remote Uygulaması fotoğrafları, videoları, müzik ya da Web sitelerini bir dokunuş ile mobil ekranlardan SmartViera TV’lere aktarımı sağlıyor. Game Controller seçeneği de akıllı telefon ya da tabletleri oyun kumandası gibi kullanarak oyun oynamaya olanak tanıyor. Tuş takımı ve dokunmatik yüzey Web tarayıcısına birleştirilmiş olmuş VIERA ile etkileşimi artırıyor. Ücretsiz olarak yüklendikten ve VIERA TV’nin yüklendiği Wi-Fi ağına bağlandıktan sonra, VIERA TV’ler kişisel uzaktan kumandayla kontrol edildiği gibi kullanılabiliyor.
WT50, VT50 ve GT50 SmartViera serilerinde mevcut olan VIERA Remote uygulaması PRO sürüümü, canlı yayınlanan* veya kaydedilmiş medya içeriğini televizyondaki sabit diskten akıllı telefon ya da tablet bilgisayara aktararak içeriği başka bir yerde izleme olanağı sunuyor.
Uygulama yeni tanıtılan Panasonic akıllı telefonlarla da kullanılabilecek.
*Bazı yayıncılar bu servisi sınırlayabilir.