İzleyiciye seçme özgürlüğü veren “Ekran Baharı” ile Türkiye ayağa kalkıyor


 

Türkiye’nin sayısal yayın platformu D-Smart, geçtiğimiz günlerde müşterisine daima en iyisini sunma hedefiyle yaptığı teknoloji yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.
Eğlence, dizi, spor, lifestyle ve haber gibi çeşitli kategorilerde sunduğu sayısal içeriğin yanı sıra, HD (Yüksek Çözünürlük) ve 3 Boyutlu (3B) gibi günümüzün en son teknolojilerini kullanan D-Smart, şimdi de sektörde PDL (Progressive Download) teknolojisi ile Pay TV hizmetlerinde İnternet rahatlığını ve avantajını ilk sunan marka oldu.
Zengin sayısal içeriği, 3B ve HD kanalları ile Türkiye’nin önde gelen sayısal yayın platformu D-Smart, artık D-Smart Blu’da yer alan yüzlerce film, dizi, belgesel arasından seyretmek istediğinizi siz seçiyor, anında D-Smart’ınıza indirip, televizyonunuzdan seyrediyorsunuz. İstediğiniz program, istediğiniz zamanda, hemen TV ekranınızda. Türkiye’de ilk kez kullanılan PDL (Progressive Download) teknolojisi ile standart yayın akışlarına bağlı kalmadan, D-Smart Blu’daki içerikleri İnternet bağlantınız ile televizyonunuzdan izliyorsunuz.
D-Smart Blu ile tüketici kendi yayın akışını kendi belirliyor. Bu sayede maç ve dizi bölümü kaçırma endişesine son! D-Smart Blu, fenomen haline gelmiş dizileri, dünyanın en çok beğenilen filmleri, eğitici ve öğretici çizgi dizileri, tüm aileyi ekran başına toplayacak belgeselleri, yaşam ve müzik yayınlarını hem de HD kalitesi ile evlere getiriyor.
Kullanıcının kendi İnternet servisinin hızı ne olursa olsun; PDL özelliği, gelişmiş teknolojisi ile yüksek çözünürlüklü olan HD filmlerin dahi kaliteli bir şekilde ve kesintisiz gösterimini sağlıyor.
Çağdaş kent yaşamının hızlı temposu içinde kendi zamanını daha verimli kullanmak isteyenler için değeri tartışılmaz bir hizmet olan D-Smart BLU’a sahip olmak ve kullanmak son derece kolay bir işlem gerektiriyor. D-Smart Blu, Temmuz 2012’ye kadar mevcut D-Smart HD Plus kullanıcıları içinden, eğlence ve üstü pakete sahip olan abonelerle, yeni D-Smart HD Plus alacak müşterilere hediye edilecek. Böylece; paket kapsamındaki tüm kanal içeriklerine sorunsuz erişme hakkı kazanan aboneler, mevcut İnternet hızlarına bağlı olarak, HD kalitesindeki yüksek çözünürlüklü filmleri ve tüm içeriği kesintisiz ve yüksek kalitede izleyebilecek. Bunun için herhangi bir D-Smart satış noktasına uğramak, (www.dsmart.com.tr) adresini ziyaret etmek veya 444 55 65 numaralı D-Smart Çağrı Merkezi’ni arayarak konu hakkında bilgi almak da yeterli olabiliyor.
D-Smart, fikri mülkiyet haklarını korumak amacıyla tüm yayınları kutu üzerinden yüksek güvenlikli bir ortamda şifreli olarak veriyor. Bu hizmete yönelik düzenlenmiş olan Web Net kapısında D-Smart’ın aylık ve güncel yayınlarının giderek büyüyen ve şu anda toplam 1,500 saati aşan zengin bir program arşivi yer alıyor.

D-Smart
Doğan TV Holding bünyesinde 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren D-Smart; ülkemizin önde gelen sayısal yayın platformlarından. Pazardaki yeni dinamikler doğrultusunda hizmet paketlerini sürekli geliştiren D-Smart, platforma özel tematik kanalları; HD yayın yapan 26 kanalı; tüm ulusal kanalları; Türksat’ta yayın yapan yerli ve yabancı yüzlerce uydu kanalı ve sayısal içerik hizmetlerini, her gün, 1 milyon 700 bini aşkın D-Smart kullanıcısına sunmakta.
İnternet ve sayısal yayıncılık teknolojilerinin kesişim noktasında yaptığı yatırımlarla büyüyen D-Smart, 2010 yılında İnternet erişimi hizmeti sunan smile markasıyla pazardaki yeni dinamikleri takip ederek müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda biraraya gelmiş bulunmakta. D-Smart bu yeni birliktelik ile tüketicilere İnternet ve televizyon hizmetlerini tek bir elden sunabilecek bir eğlence platformu yaratarak, tüketicilere avantajlı fiyatlar yanında hizmet kolaylığı sunmakta.