Atos, Türkiye’de de farklı alan ve bölgelerde yatırım planlarını sürdürüyor

 

Atos, sunduğu yenilikçi çözümler ile müşterilerini geleceğe daha hızlı taşıyarak diğer firmalardan farklı olmalarını sağlıyor
Avrupa’nın lider BT-Bilişim Teknolojileri şirketlerinden Atos, Türkiye’de yeni yatırımlara ve satın almalara hazırlanıyor. Kendilerini “iş teknolojisti” olarak konumlandırdıklarını açıklayan Atos Türkiye Genel Müdürü Orhan Akbulut, “2013’e kadar şirket içi e-postaları sona erdireceğiz” diyor.
Bilişim teknolojileri alanında Avrupa’nın lider şirketlerinden Atos, tüm dünyada 4 Temmuz 2011’de, Türkiye’de ise 3 Ekim 2011’de Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri ile birleşerek yola devam kararı aldı. Bu birleşmenin ardından 42 ülkede, 74 bin çalışanı ve 8,6 milyar avro cirosuyla Avrupa’nın lider BT şirketine dönüşen Atos, Türkiye’de de farklı alan ve bölgelerde yatırım planlarını sürdürüyor.
Düzenli hizmetlerden (managed services) danışmanlık ve sistem bütünleştirmesi, bulut bilişim çözümlerinden işlem bazlı uygulama hizmetlerine kadar birçok alanda 30 yıllık tecrübesiyle müşterilerine yenilikçi ve sürdürülebilir BT çözümleri sunan Atos, Türkiye’de de geniş ürün gamıyla finans, kamu, enerji, telekom, endüstri ve sağlık sektörleri başta olmak üzere, farklı sektörlerden müşterilerine hizmet sunuyor. Atos Türkiye Genel Müdürü Orhan Akbulut, “Atos, bir BT firmasından ziyade, bir “iş teknolojisti” firması. Farklı çözümler sunduğumuz müşterilerimize, rakipleri karşısında bir adım önde olma olanağı sağlıyoruz” diyor.

Geleceğe yolculuk
Orhan Akbulut, Atos’un ülküsünü, “İnsanları, teknolojiyi ve iş dünyasını birleştirerek gelişime hız kazandırmak” olarak özetliyor. “Yetkin kaynaklarımız ve köklü bilgi birikimimizden aldığımız güçle, müşterilerimizin firmalarını geleceğe taşımaları için ihtiyaç duydukları güvenilir iş ortağı olmayı hedefliyoruz” diyen Akbulut, kurumsal firmaların yanı sıra, KOBİ’lere yönelik de hizmetler geliştirdiklerinin altını çiziyor.

Anadolu’ya istihdam ve değer yaratılacak
Atos olarak Türkiye’de BT teknolojilerinin geleceğini şekillendirmek ve gelişime hız kazandırmak için yola çıktıklarını vurgulayan Akbulut “Kartal, Güneşli, İTÜ Teknokent, Düzce ve Ankara bölgelerinde bulunan yaklaşık 2000 kişilik ekibimizle Türkiye’de hizmet sunuyoruz” diyor. Atos’un Doğu Avrupa ve yakın coğrafya ülkelerinde başlattığı atılımın önemli bir parçasının Türkiye olduğunun altını çizen Akbulut, “Amacımız Türkiye’yi BT hizmetleri alanında önemli bir merkez haline getirmek. Bunun için Anadolu’da büyük bir yatırıma hazırlanıyoruz. Nisan ayında tamamlanacak bu yatırımla Atos yine teknolojiye ve istihdama katkıda bulunacak” diyor.

Akbulut, “Teknolojik eğilimleri sadece uygulayan değil, aynı zamanda eğilim yaratan yaklaşımımız bizi farklı ve avantajlı kılıyor”
Orhan Akbulut, Atos’un aynı zamanda, sektöre değer katan tüm çalışanların gözünde “çalışılacak en iyi şirket” olma yönündeki gelişiminin sürdürüleceği konusunda kararlı. Akbulut, “Teknolojik eğilimleri sadece uygulayan değil, aynı zamanda eğilim yaratan yaklaşımımız bizi bu doğrultuda farklı ve avantajlı kılıyor” diye konuşuyor.
Şirket dünyada benimsediği açık ofis sistemini Türkiye’de de uyguluyor. Açık ofis kavramıyla daha az maliyetle çok verimli, çalışan memnuniyetinin arttığı bir modele geçtiklerini aktaran Akbulut, "Bizim için başarının temeli sektörde en çok çalışılmak istenen firma olmak. Bu konuda çalışmalar yapılıyor. Bunlardan ilginç olanı örneğin 2013 yılı sonunda sıfır e-postaya geçmek. Atos'da dahili e-posta olmayacak, daha etkin haberleşme yöntemlerini kullanacağız” diyor.

Atos, Olimpiyat Oyunları’nın küresel bilişim ortağı ve baş destekleyicisi olmayı sürdürüyor
2004 Atina Yaz, 2006 Torino Kış, 2008 Pekin Yaz, 2010 Vancouver Kış Olimpiyatları’nın bilgi teknolojileri destekleyicisi olduklarını belirten Akbulut, “2012 Londra Yaz Olimpiyatları’nın küresel bilişim teknolojileri ortağı olacağız” diyor.
Atos’un Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile yapmış olduğu bu sözleşme, spor alanında bilişim konusunda yapılmış en büyük kontrat olma özelliğine sahip. Kontrat, son olarak Rusya’da düzenlenecek 2014 Soçi Kış Olimpiyatları ve 2016’da Brezilya’da yapılacak Rio Yaz Olimpiyatları’nı da içine alacak şekilde genişletildi. Atos bu çalışmalarında, sporculara, seyircilere, organizatörlere, basına, televizyon izleyicilerine ve İnternet kullanıcılarına kusursuz ve güvenli teknoloji hizmetlerini sunmak amacıyla tüm teknoloji ortaklarının ve tedarikçilerinin katkılarını yönetiyor ve birleştiriyor. Ayrıca, tüm dünyada izleyicilere ve basın organlarına sonuçları, etkinlikleri ve sporcularla ilgili bilgileri sunan dev bilişim sistemini de bütünleştiriyor, işletiyor ve güvenliğini sağlıyor.

Atos
Atos yıllık 8,6 milyar avro ciroya ve 42 ülkede 74,000 çalışana sahip uluslararası bir BT hizmetleri firması konumunda. Dünya çapında bir müşteri yelpazesine sahip olan Atos, iş çözümleri, High-tech hizmetler, danışmanlık, sistem bütünleştirme ve dış kaynak hizmetleri sunuyor. Atos gelişime destek verecek iş teknolojilerine yoğunlaşırken; müşterilerinin geleceğin şirketini yaratmalarına yardımcı oluyor. Atos, Olimpiyat Oyunları’nın dünya çapında bilişim teknolojisi ortağı ve Paris Eurolist Piyasası’nda kote edilmiş bulunmakta. Atos firması; Atos, Atos Consulting, Atos Worldline ve Atos WorldGrid markaları altında faaliyet göstermekte. Daha fazla bilgi için, (www.atos.net).