Akbank’tan kredi kartında seçme özgürlüğü: Free


Akbank'ın, kullanıcıya dilediği kampanyaya katılma ya da katılmama özgürlüğü getiren yeni kredi kartı Free'de yıllık kart üyelik aidatı ödemek de gerekmiyor.
Müşterilerinin yaşamlarını kolaylaştırmayı temel ilke olarak benimseyen Akbank, kredi kartı kullanıcılarına seçme özgürlüğü sağladı. Ne istediğini bilenler için özel olarak geliştirilen yeni kredi kartı Free ‘İstedikleriniz içinde, istemedikleriniz dışında’ sloganı ile kullanıcılarına diledikleri hizmet ve kampanyaları seçme özgürlüğü sunuyor.
Yıllık üyelik aidatı ödemeyen Free kredi kartı kullanıcıları, Axess’in üye işyerlerinde sunduğu taksit ve chip-para fırsatlarından da yararlanabiliyorlar. Axess’in nakit çözümleri, tarifeler, talimat ve sigorta hizmetlerini de Axess sahipleri ile aynı koşullarda kullanabilen Free sahipleri, katılmak istedikleri kampanyaları kendileri seçebiliyor ve bu kampanyalardan belirli bir katılım ücreti ödeyerek faydalanabiliyorlar. Bu özellik sayesinde tercih etmedikleri kampanyalara da katılmak zorunda kalmıyorlar.
Akbank Ödeme Sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sindel, Axess, Wings, Fish gibi güçlü markalar ve farklı ihtiyaçlara cevap veren ürünlerden sonra geliştirdikleri Free ile, kart kullanıcılarının farklı beklentilerini karşılamayı amaçladıklarını vurguladı ve ekledi: “2012 yılında ödeme sistemleri sektöründe yakaladığımız başarı ve pazar payı liderliğimiz bu yolda ne kadar emin adımlarla ilerlediğimizin bir göstergesidir. Tüketici ihtiyaçlarının ve beklentilerinin çok hızlı değiştiği bir devirde, bu hıza ayak uydurmak için tüm ekip olarak, hem sektöre bir dinamizm katacak hem de kart kullanıcılarının kendilerini özgür hissedeceği, yeni bir kredi kartı geliştirmek düşüncesi ile yola çıktık. Özgürlük, ne istediğini bilmek, istediğini almak, istemediğini bırakmak gibi prensipleri bir kredi kartı ile bağdaştırmak istedik ve sonunda yeni kredi kartımız Free’yi duyurduk. Free yıllık kart üyelik aidatı olmadan temel Axess özelliklerinden faydalandıran, ilave özellik/hizmetlerden ve dönemsel kampanyalardan da istediğini seçme özgürlüğü sunan bir kredi kartı. Tüm bunların yanında Free kullanıcılarının önceden belirlediği harcama tutarına ulaştıklarında bilgilendirme kısa mesajı almalarını sağlayan ve bu yolla bütçe yönetimine destek olan ‘’Free Bütçem’’ servisi de Free’nin öne çıkan bir özelliğidir. Free ile yeni müşteri kazanımı ve mevcut müşterilerimizde derinleşme sağlayacağımıza inanıyoruz.”