Lenovo, Windows 8’li “convertible” ürünlerini tanıttı

Yenilikçi, üstün teknoloji ve şık tasarımlı ürünleriyle dünyanın en büyük PC üreticilerinden olan Lenovo, heyecanla beklenen Microsoft Windows 8 işletim sistemli “convertible” cihazlarını Türkiye’de tanıttı. Lenovo’nun Windows 8 işletim sistemli Lenovo IdeaPad Yoga ve ThinkPad Twist, 2013 PC ve mobil teknoloji dünyasının gündemine oturacak.
Lenovo’nun “convertible” serisiyle tüketiciler olağanüstü çok yönlülüğün tadını çıkarabiliyor. Cihazlar stand, bilgisayar, çadır ve tablet olmak üzere 4 farklı konumdan herhangi birinde performans göstermek için katlanabilir bir ekrana sahip; böylece tüketiciler Windows 8’den en iyi şekilde ve diledikleri konumda yararlanma imkanına sahip oluyor. Cihazlar aynı zamanda, bir diz üstü bilgisayarın üretkenliğini bir tablet bilgisayarın dokunmatik deneyimiyle birleştirerek en iyi Windows 8 deneyimi sunmayı hedefliyor.
İlk kez geçen yıl Las Vegas’ta Consumer Electronics Show’da sergilenen ve Türkiye’deki tüketiciler tarafından yaklaşık 1 yıldır büyük bir merakla beklenen Lenovo IdeaPad Yoga, dünyanın ilk çok fonksiyonlu ultrabook’u olarak adlandırılıyor. IdeaPad Yoga’nın yenilikçi menteşesi, 360 derece dönüşe sahip olduğundan, cihazı tek bir hareketle diz üstü bilgisayardan tablete dönüştürmek mümkün. 3’üncü nesil Intel Core işlemci teknolojisine sahip cihaz, Windows 8 işletim sistemine sahip.
Yoga, üstün teknolojisinin yanı sıra, hafifliği ve inceliğiyle de tüketicileri etkiliyor. 16,9 mm incelikteki cihaz, sadece 1,47 kg. ağırlığa sahip. 8 GB RAM ve 256 GB SSD depolama alanı da donanımın diğer bileşenleri. Kullanıcılara 8 saate kadar pil ömrü sunan IdeaPad Yoga, kullanıcının belirlediği Windows 8 işletim sistemi arayüzünü sunarken, tablet konumuna geçtiğinde ise, Metro arayüzünü kullanıcının karşısına getiriyor. Böylece dokunmatik tecrübesini en üst düzeye çıkaran Lenovo IdeaPad Yoga, iş ve özel yaşamı bir araya getiren çoklu işlevli bir performans sunuyor.
Bu yıl 20’inci senesini kutlayan Lenovo’nun profesyonellere yönelik ThinkPad serisinin convertible modeli ise ThinkPad Twist adını taşıyor. Dayanıklılığı ve üstün performansıyla efsane yaratan ThinkPad’in Twist modeli, kurumsal hayatta da yeni bir dönem başlatıyor. Yoga gibi Twist de Windows 8 işletim sistemine sahip. 12,5 inç genişliğinde, kırılma ve çizilmeleri önlemek için magnezyum alaşımlı yapı IPS Gorilla Glass dokunmatik ekrana sahip Twist’in bu ekranı dönerek tablet konumuna getirilebiliyor.
Intel Core i7 işlemci teknolojisine sahip cihaz, 500 GB’ye kadar veya 128 GB SSD depolama imkanı sunuyor. Sadece 1,58 kg ağırlığıyla tablet ve ultrabook’un muhteşem bir birleşimi olan Twist, 7 saatin üzerinde pil ömrü ve seçilebilir 3.Nesil (3N) bağlantısıyla ofis dışında da tüketicilerin iş yaşamına eşlik ediyor. ThinkPad Twist, yazı yazmanız gerektiğinde dizüstü bilgisayara, hareket halinde olduğunuzda tablete ve sunumları paylaşmak istediğinizde de standa dönüşüyor. Hassas denetim için çok noktalı dokunuş özellikli ekrana sahip bu ince tasarımın kapağı arkaya eğildiğinde cihaz çadır şekline dönüşüyor. Twist, güvenlik ve performans konusunda da diğer ThinkPad ailesinin üyeleri kadar profesyonel. Mesela sistemin çökmesi durumunda sabit sürücünüzü hasara karşı korumak için oluşturulan Active Protection System teknolojisi Twist’te de yer alıyor. Ayrıca verilerinizin güvenliğini sağlamak için Intel Trusted Platform Module (TPM) de bulunuyor.