Samsung, Windows 8 işletim sistemli ürünlerini kullanıcılarına sundu

 

Zeynep Kurtpınar

Sayısal teknolojilerin öncü şirketlerinden Samsung, akıllı bilgisayar pazarına Windows 8 ile açıldı.
Tablet bilgisayarların kolaylığını ve diz üstü bilgisayarların gücünün bir arada sunulduğu Samsung ATIV ürün ailesi, Windows 8 işletim sistemi ile birleşerek kullanıcılarına farklı bir deneyim sunuyor. Samsung ATIV akıllı bilgisayar ve ATIV akıllı bilgisayar pro, ince tasarımıyla etkin bir görünüm sergilerken kullanım özelliklerinin kolaylığı ile yaşamı kolaylaştırıyor. Windows 8 işletim sistemi ile iyileştirilmiş Samsung akıllı bilgisayarlar, aynı zamanda Windows 7 için hazırlanmış programlarla da çalışabilme özelliğine sahip. Buna ek olarak çıkan iki ürün de 3. Nesil haberleşme teknolojisini destekleyen modelleri bünyesinde barındırıyor. Samsung ATIV akıllı bilgisayar ve akıllı bilgisayar pro, diz üstü bilgisayardan tablet bilgisayar konumuna geçebiliyor. Böylelikle daha gelişmiş bir kullanım kolaylığı sağlanmış oluyor.

Tüketimi eğlenceye dönüştüren birliktelik
Microsoft ile yaptıkları iş birliğinin tüketici tarafında çok olumlu karşılanacağını ve yeni bir tablet bilgisayarlarla diz üstü bilgisayarları bir araya getirdiklerini belirten Samsung Türkiye IT Direktörü Barış Kestep, yaptığı konuşmada “Tablet bilgisayar deneyimini diz üstü bilgisayar kullanımıyla birleştiren ürünlerimize Windows 8 ara yüzünün eklenmiş olmasından ötürü çok mutluyuz. Önceleri tablet bilgisayarların iş yapımızı değiştireceğine dair endişelerimiz vardı ancak Windows 8 ile birlikte bu endişelerden ve soru işaretlerinden kurtulduk. Tüketici açısından bakacak olursak olumlu yönde geri dönüşler alacağımıza inanıyoruz. Çünkü günümüz tablet bilgisayarları sadece eğlence amaçlı varken, Microsoft’un devreye girmesiyle birlikte tüketimin eğlenceli bir şekilde mobil kullanıcılara kazandırıldığını düşünüyorum. Tanıtımını yapmış olduğumuz Microsoft tabanlı ATIV ürünlerimizin, sadece bir tablet bilgisayar ya da diz üstü bilgisayar olmalarını istemedik. Tüketicinin isteğine göre kullanım sağlamak amacıyla yeni ürünlerimizi klavyeleri ile birlikte sunduk. Bu bağlamda 2013 yılı itibariyle ATIV satışlarında büyük oranda artış bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Samsung’dan fark yaratan ürünler
Kullanıcılarına fark yaratmak amacıyla birçok yeniliği içinde barından ATIV ürünleri hakkında konuşma yapan Samsung Diz Üstü Bilgisayar Ürün Müdürü Burak Pamir, “Samsung’un ATIV ailesi iki farklı şekilde Samsung ailesi ile buluşuyor. ATIV akıllı bilgisayar ile daha fazla temel özellikleri ön plana çıkartıyoruz. Üzerinde Intel atom işlemci kullanılıyor. 2 GB RAM ve 64 GB hafızaya ve 2 Milyon Piksel ön, 8 Milyon Piksel arka kameraya sahip. Tablet bilgisayarlardan farklı bir ürün yelpazesi oluşturmak adına tüketiciye bu ürünleri klavyeleri ile birlikte sunuyoruz. Ürünlere karşı satışta olduğundan bu yana artarak ilerleyen bir talep var. Bu ürünlerle fark yarattığımız başka nokta da uygulamalar konusunda oldu. Tüketicilerin ürünleri birbirlerinden ayırt etmeleri için farklı uygulamalara ihtiyaçları var. Bu noktada Samsung’un çıkarmış olduğu kendine özgü uygulamaları var. Örneğin; tüketicilerin diledikleri film veya diziyi izleyebilecekleri akıllı sinema, mağazaya gitmeden kitap okumalarını sağlayacak olan e kitap uygulaması gibi. Kullanıcılar bugüne kadar alıştıkları tablet bilgisayar düzenini Samsung’un yeni ürünlerinde de bulabilecekler ayrıca 3N kullanarak gittikleri her yerde İnternet’i istedikleri gibi kullanabilecekler” konuşmasını noktaladı.

Akıllı bilgisayarını alana S Pen hediye
ATIV akıllı bilgisayar ve ATIV akıllı bilgisayar pro, kullanıcılarına S Pen kullanma imkânıyla birlikte sunuluyor. S Pen ile birlikte kullanıcılar bilgisayarlarındaki çalışmaları not defterinde çalışıyor gibi yapabiliyor. Karakalem rahatlığıyla yaptıkları çalışmalarında 1024 farklı seviyelerden oluşan basınç hassasiyeti ile el yazısını da sanal ortama taşıyor.
Samsung akıllı bilgisayar Pro için 1,399 dolar +KDV ve Samsung akıllı bilgisayar için 949 dolar + KDV tavsiye edilen satış fiyatı ile tüketiciye sunuluyor. Ayrıca Samsung akıllı bilgisayar ve akıllı bilgisayar Pro’nun 3N’li modelleri Turkcell İletişim Merkezlerinde, İnternet hizmeti içinde aylık 98 TL’den başlayan fiyatlarla temin edilebiliyor.