Karel’den yenilikçi fikre ödül

 

Karel'in başarısı, telekomünikasyon gibi büyük ARGE gücüne ve yatırıma ihtiyaç duyulan bir alanda dünya devi teknoloji firmalarıyla markalarıyla rekabet eden dünya ölçeğinde bir marka yaratması ile ölçülüyor.
Boğaziçi Üniversitesi'nin düzenlediği 'Yeni Düşler, Yenilikçi Düşünceler Öğrenci Proje Yarışması 2012'nin ana sponsorlarından biri olan Karel, 20.000 TL‘lık ödülü Neurolize-Tat Koku Algısı için Nöropazarlama Uygulaması adlı proje ile Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Muhammet Çağlar Kılınç’a verdi.
10 Aralık 2012; Üniversite öğrencilerinin yeni fikirler üretmesi, fikirlerinin hayata geçirmeye teşvik edilmesi, teknolojiye ve yenilikçiliğe dayalı girişimciliğin desteklenmesi nedeniyle “Yeni Düşler Yenilikçi Düşünceler Yarışması’ ödül töreni Boğaziçi Üniversitesi Albert Long Hall’da gerçekleştirildi. Ödül alan projeler, verilecek desteklerle fikirlerini teknoloji tabanlı yenilikçi bir işe dönüştürmek için çalışacaklar.
Tat-koku-marka-fiyat ilişkilerini daha güvenilir ve ölçülebilir bir şekilde ortaya koyan bir sistem geliştirilmesini hedefleyen “Neurolize- Tat Koku Algısı için Nöropazarlama Uygulaması” adlı proje ile Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi Muhammet Çağlar Kılınç, Karel ödülünü Karel Genel Müdürü Yardımcısı Osman Duman’dan aldı.
Karel'in başarısı telekomünikasyon gibi büyük ARGE gücüne ve yatırıma ihtiyaç duyulan bir alanda dünya devi teknoloji firmalarıyla markalarıyla rekabet eden dünya ölçeğinde bir marka yaratması ile ölçülüyor.
Geçtiğimiz sene 25. Yılını kutlayan Karel’in, kuruluşunda ve gelişiminde, Türkiye'nin teknolojiye çok yüksek bedeller ödemesi, ülkemizde bunun daha iyisini yapabilecek yeterli insan gücüne inanarak ARGE alanında yaptığı yatırımların rolü büyük.
Şu anda alanında yabancı ortağı olmayan en büyük ARGE’lerden birine sahip olan Karel, YD2YD yarışmasına verdiği destekle yeni fikirler, yeni ARGE’ler ve yeni Karel’lerin oluşmasına da katkıda bulunmayı hedefliyor.

Karel
Özgün telefon santrali tasarımları ile Türkiye’de kurumsal haberleşme pazarının elektromekanik sistemlerden elektronik sistemlere geçişine öncülük ederek PBX pazarını yaratan Karel, uluslararası araştırma kurumu MZA verilerine göre, konusunda dünyanın ilk 15 üreticisi arasında yer alıyor. 1986 yılında kurulan Karel, bugün yenilikçi iletişim teknolojilerini tüm dünyaya sunan pazar lideri bir firma. Karel kamu ve özel sektör işletmelerinin ihtiyaçlarına yönelik, her kapasite sınıfında ve farklı ihtiyaçlar için farklı teknolojilerde haberleşme ürün ve çözümleri geliştirmekte, üretmekte ve bunların yurtiçi ve yurtdışı satış ve pazarlamasını gerçekleştirmekte.