Dell rekor büyüme ile Anadolu’ya yayılıyor

 

Geçtiğimiz iki yıl içerisinde Türkiye çapındaki bayi sayısını 600’den 4000’e çıkaran
Dell, %650’lik rekor bir büyümeye imza attı.
Dell ülke çapındaki yaygınlığını, iş ortağı ağını, ulaşılabilirliğini ve mevcut iş potansiyelini geliştirmek adına Paint Blue Projesi’yle İstanbul ve Ankara’nın dışında Anadolu’da rekor büyüme gerçekleştiriyor. Dell markasının bayrağını taşıyacak, müşteri memnuniyetini sağlayacak, fırsat ve kampanyaların ilk elden tüketiciye duyuran firmalar oluşturulması amacıyla hayata geçirilen Paint Blue Projesi’yle Dell, son 2 senede Türkiye çapında 600’den 4000’e çıkardığı bayi sayısıyla dikkat çekiyor.

2 yılda rekor büyümeye imza atan Dell, Anadolu’daki iş ortaklarıyla fark yaratıyor
Dell, Anadolu’da hayata geçirdiği Paint Blue Projesi’yle, bu bölgede bilişim ürünlerine olan talebe cevap vermenin yanında, bu talebi iş ortaklarına da yönlendirmeyi amaçlıyor. Yatırımın az olduğu bu bölgelere yazılı, görsel reklam ve materyal desteğiyle buradaki iş potansiyelini artırmayı amaçlayan Dell, Antep, Urfa, Edirne, Burdur, Elazığ, Adana, Denizli, Kayseri, Isparta gibi şehirler başta olmak üzere birçok ilde yatırım çalışmalarını gerçekleştirecek.
Dell Türkiye Kanal Müdürü Özgür İleri: “Yola çıktığımız 2010 yılından bu yana bayi sayımızı %650 oranında artırdık. İstanbul ve Ankara zaten dağıtıcılarımızın çok yoğun olduğu yerler. Dolayısı ile bu şehirlerde hemen her firma ile çalışmaktayız. Bu programı uygulamaya koyduğumuz illerde henüz ilk çeyrekte %100 büyüme gerçekleştirdik. Bu yıl sonuna kadar programa dahil olan 25 firma ile daha önce yaptığımız yıllık iş hacminin 3 katını gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Markamız geleneksel kanal dediğimiz iş ortağı ağında oldukça yoğun ilgi görüyor. Büyük şehirlerde ve dağıtıcılardaki pazar payımız oldukça yüksek. Bu uygulamada da aynı beklenti içerisindeyiz. Şu an 25 iş ortağı firma sayısını bu yıl içerisinde 50, 2013 yılının ilk çeyreğine kadar da 80 firmaya çıkarmayı amaçlıyoruz” dedi.
Paint Blue Projesi’nde Microsoft’un da desteğiyle kanaldaki konumunu ve satış ağını güçlendirmeyi amaçlayan Dell, Anadolu’da bilişim ürünlerine olan talebe de cevap vermeye devam edecek.

Dell
Dell Inc. (NASDAQ: DELL) tüketicileri dinleyerek, onlara daha fazlasını yapma gücü verecek yenilikçi teknolojiler ve hizmetler sunuyor. Daha ayrıntılı bilgi için: (www.dell.com.tr)