Kamu Kuruluşlarına Avea’dan Mobil İmza

 

Avea TÜBİTAK Kamu SM ile bütünleşmesini tamamladı.
Avea, yenilikçi teknolojileri desteklemeye devam ediyor. Mevcutta bireysel ve kurumsal kullanıcıların faydalanabildiği mobil imza sertifikasına ek olarak Avea TÜBİTAK elektronik sertifikayı sunmaya başladı. Böylelikle kamu kurum ve kuruluşları da Avea mobil imza kullanılabilecek.
TÜBİTAK Kamu SM bütünleşmesinin tamamlanması ile birlikte Avea mobil imza sahibi tüm kamu kurum ve kuruluşları doküman yönetim sistemlerinde mobil imza kullanabilecek, çalışanlar mekandan ve zamandan bağımsız olarak evrakları imzalayabilecek.
Böylelikle hali hazırda ıslak imza ve elektronik imza ile yürütülen evrak süreçleri hukuki geçerliliği olan mobil imza ile hızlanırken kağıt ve kırtasiye malzemelerinden tasarruf sağlanması hedefleniyor.

e-İçişleri Projesi’nde “Avea Mobil İmza” dönemi başlıyor
Avea, yenilikçi teknolojileri desteklemeye devam ediyor. Avea mobil imzanın, T.C. İçişleri Bakanlığı’nın e-İçişleri Projesi’ne bütünleştirilmesiyle, tüm evrak ve kayıtların elektronik ortamda mobil imza ile mekandan bağımsız bir şekilde imzalanması sağlanmış bulunmakta.
E-İçişleri Projesi Valilik ve Kaymakamlık Modülleri kapsamında dul ve yetim maaşı bağlanması, muhtaç memur yakınları ve muhtaç asker ailesi gibi “Tek Adımda Hizmet” bürolarınca elektronik ortamda yürütülen hizmetler ile kaymakam adaylığı, şehit yakını ve gaziler iş istihdamı gibi vatandaş odaklı hizmetlere başvurular mobil imza ile yapılabilecek, sonuçları vatandaşa kısa mesaj ile bildirilebilecek.
Avea Mobil İmza tarafından desteklenen e-İçişleri Projesi ile özel sektör ve vatandaşların devlet ile olan iş ve işlemlerini azami ölçüde kolaylaştırılıp, evrak akışı süratlendirilirken, kağıtsız ofis dönemiyle günde ortalama 55 bin adet evrakın posta, zarf, toner gibi kırtasiye masraflarından tasarrufa katkı sağlanacak.

MIT (Massachusetts Institute of Technology) öğrencilerinden AveaLabs’e ziyaret
Türkiye’nin ilk ve tek yerinde ARGE sertifikasına sahip GSM operatörü Avea ve teknoloji ve mühendislik konularında dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak gösterilen Massachusetts Institute of Technology (MIT) arasında geçtiğimiz aylarda imzalanan “ARGE kardeşliği kapsamında MIT öğrencileri İstanbul’a gelerek AveaLabs’i ziyaret etti.
MIT öğrencileri ve AveaLabs çalışanları, gerçekleştirilen ziyaret kapsamında 2013’te geliştirilebilecek uygulamalar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular. MIT öğrencileri aynı zamanda Avea’nın farklı birimleriyle yaptıkları görüşmelerde MIT Mobile Experience Lab’in yürüttüğü son dönem projeleri hakkında Avea çalışanlarına bilgi verdiler.

“MIT modelini Türkiye’ye taşıyacak bir köprü kurduk”
MIT öğrencilerini AveaLabs’de ağırlamaktan ve öğrencilerin geliştirdiği projeleri Avea çalışanlarına birebir anlatmalarından mutluluk duyduklarını ifade eden Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Coşkun Şahin, “MIT ile işbirliğini başlattığımız zaman bu ortaklığın gerçek anlamda bir ARGE işbirliği olduğunu ve MIT’nin bilgi birikim ve ARGE modelini Türkiye’ye taşıyacak bir köprü kuracağı noktasının altını çizmiştik. Gerçekten de söylediğimizi yaptık ve MIT modelini Türkiye’ye taşıyacak bir köprü kurduk. İşbirliğimiz kapsamında özellikle akıllı şehir kavramı üzerine eğlence ve turizme yönelik uygulamaların geliştirilmesinin yanı sıra, şebekemizin verimliliğini artırarak, kullanıcılarımıza kişiselleştirilmiş deneyim yaşatacak büyük veri (big data) işleme projeleri üzerine çalışılıyor. ARGE ve inovasyona MIT yaklaşımını Türkiye’ye tanıtmak için ise Haziran ayında MIT direktörlerini İstanbul’da ağırlamış ve sürdürdüğümüz projeler hakkında kamuoyunu bilgilendirmiştik. Şimdi de MIT’de bu uygulamaları geliştiren öğrenciler ve koordinatörleri bizi ziyarete geldiler ve karşılıklı geleceğe yönelik fikir alışverişinde bulunduk. Oldukça verimli geçen görüşmelerden yine çok güzel fikirler ve projeler çıkacağına inanıyoruz. MIT ile oluşturduğumuz sinerjinin meyveleri oldukça verimli olacak. İşbirliğimizin sadece Avea nezdinde değil aynı zamanda Türkiye için de farklı pencereler açacağına inanıyoruz” dedi.
MIT Mobile Experience Lab’de Avea için geliştirilen projelerden sorumlu koordinatör Pelin Arslan, “AveaLabs ziyaretimiz oldukça verimli geçti. Burada böyle bir merkezin oluşturulmuş olması ve en önemlisi bu merkezin kapılarının işi teknoloji olan herkese açık olması bizleri gerçekten çok etkiledi. Bu Türkiye’de geleceğin teknolojilerinin üretilmesinde etkin rol oynayacak. MIT’deki ARGE ve inovasyon ekosistemi de böyle gelişti çünkü. Geliştirdiğimiz projeler hakkında Avea çalışanları ile fikir alışverişinde bulunduk ve onların çalışmaları hakkında bilgi aldık. Bu bilgiler gelecek dönemde geliştireceğimiz projelere ışık tutacak” diye konuştu.
AveaLabs ziyaretlerinin oldukça verimli geçtiğini söyleyen MIT Mobile Experience Lab Mobil Yazılım Sorumlusu Stephen Pomeroy ise; “AveaLabs’in ve çalışanlarının enerjisi bizi oldukça etkiledi. Biz de Mobile Experience Lab’de böyle bir enerji ile çalışıyoruz. Bu nedenle gelecek dönemde Avea ile birlikte çok güzel işlere imza atacağımızı düşünüyoruz. Avea teknolojiye ve ARGE’ye oldukça önem veriyor. Bunu biliyorduk ancak bu ziyaretimizde çok daha iyi gördük. Burada olmaktan mutluyuz”dedi.
 
iPad Mini Avea’da satışa sunuluyor
Teknolojinin en son eğilimlerini ve cihazlarını müşterileri ile buluşturan Avea, Apple ailesinin yeni üyesi iPad Mini modelini 24 Aralık’ta Avea İletişim Merkezleri’nde satışa sunuyor. iPad Mini’nin; 16 GB, 32 GB ve 64 GB’lık modelleri, 1 GB, 2 GB, 4 GB ve 15 GB’lık sınırsız internet paketi seçenekleriyle ayda 65 TL’den başlayan fiyatlarla Avealılarla buluşuyor. Üçüncü nesil iPad modelinden yüzde 23 daha ince ve yüzde 53 daha hafif olan iPad Mini, iPad’lerin sahip olduğu pek çok özelliği daha küçük bir formatta sunuyor.
7.9 inç multi-touch ekranı, FaceTime HD ve 5 megapiksel iSight kamerası olan iPad Mini’nin 10 saatlik pil ömrü bulunuyor.
Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk; kampanya ile ilgili; “Avea olarak odaklandığımız pazarlardan biri de tablet bilgisayar pazarı. Birkaç yıl öncesine kadar hayatımızda hiç olmayan, ancak artık onlarsız yapamadığımız; en yeni teknoloji ve tasarımlı tablet bilgisayarları müşterilerimize sınırsız internet paketleri ve avantajlı fiyatlarla sunuyoruz. Apple’ın yeni tasarımı iPad Mini’yi müşterileriyle buluşturan ilk operatör olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Müşterilerimize iPad Mini’ye kendi ihtiyaçlarına uygun internet paketi seçenekleriyle sahip olma fırsatı sunuyoruz”dedi.

24 ay taahhüt ile

iPad Mini 16 GB

iPad Mini 32 GB

iPad Mini 64 GB

İnternet paketi seçenekleri

Toplam aylık bedel

1 GB sınırsız

65 TL

77 TL

88 TL

2 GB sınırsız

71 TL

83 TL

94 TL

4 GB sınırsız

75 TL

87 TL

98 TL

15 GB sınırsız

106 TL

118 TL

129 TL

Avea, FEV ile birlikte 7 yılda tam 3 bin 51 engelliyi iş sahibi yaptı
Bu rakamın neredeyse Avea çalışanlarının sayısına ulaştığına dikkat çeken Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, bu sene itibariyle Ulaştırma Bakanlığı’nın “Ulaşımda, İletişimde, Hayatın İçerisinde Ben de Varım” projesi kapsamında bu yıl down sendromlu çocukların istihdamı konusunda çalıştıklarını belirterek “Böylelikle engellilerimizi kendi kendilerine yeten, sosyal ve ekonomik hayata entegre olmuş, tüketen değil üreten bireyler haline getirmiş bulunuyoruz” dedi.
Engelli vatandaşların istihdamının yanı sıra; sosyal, ekonomik ve kültürel yaşama entegrasyonları gibi konularda yenilikçi ve sürdürülebilir projeler geliştiren Avea; Fiziksel Engelliler Vakfı (FEV) işbirliğinde 7 yıldır sürdürdüğü proje ile 2012 yılı itibariyle toplam da tam 3 bin 51 engelliyi iş sahibi yaptı. Avea ve FEV ile işbirliğinde yürütülen proje; engelli, özel sektör ve sivil toplum örgütü üçgeninde tüm tarafları bir araya getirirken, kamuoyunun engelliler ve engellilik konusunda bilinçlendirilmesine de olumlu katkılar sağladı.

7 yılda Avea çalışanlarının sayısı kadar engelli ishtihdamı gerçekleşti
Engelli istihdamına yeni bir anlayış getiren projenin Türkiye’deki en kapsamlı engelli kariyer çalışması olduğu noktasının altını çizen Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, “Avea olarak toplumsal sorunlara kalıcı çözümler getirmek amacıyla, proaktif ve uzun vadeli sosyal sorumluluk projelerine hayat veriyoruz. Bunu ülkemiz için değer yaratma vizyonumuz çerçevesinde öncelikli konularımızdan biri olarak görüyoruz. Engelli vatandaşlarımıza sürdürülebilir ve kalıcı çözümler sunmayı da bu noktada önemsiyoruz. Bu kapsamda projemiz ile 2005 yılından bu yana, Türkiye’nin temel sorunlarından biri olan istihdama ciddi anlamda katkı sağlamaktayız. Avea işbirliği ile hayata geçirilen proje; engellilerin özel sektörde iş sahibi olmasına yönelik hayata geçen en somut ve en kapsamlı proje. Projemizle bugüne kadar 3 bin 51 engelli vatandaşımız iş sahibi olarak ekonomik anlamda kendi başlarına ayakta durmayı başarırken, ailelerine de destek oldu. İstihdam edilen kişi sayısına baktığımızda bu rakamın neredeyse Avea organizasyonundaki çalışanların sayısı kadar olduğunu görüyoruz. 7 yıl gibi kısa bir sürede bu sayılara ulaşılması bizim için gurur kaynağı. Projemizle engellilerimizi kendi kendilerine yeten, sosyal ve ekonomik hayata entegre olmuş, tüketen değil üreten bireyler haline getirmiş bulunuyoruz. Ama bundan da önemlisi, engelli bireylerin sosyal yaşama dahil olmaları ki bunun bizim için taşıdığı önemin değeri gerçekten ölçülemezdedi. Füsun Feridun, bu sene itibariyle Ulaştırma Bakanlığı’nın “Ulaşımda, İletişimde, Hayatın İçerisinde Ben de Varım” projesi kapsamında bu yıl ‘down sendromlu’ çocukların istihdamı konusunda çalıştıklarını belirterek “Böylelikle engellilerimizi kendi kendilerine yeten, sosyal ve ekonomik hayatla bütünleşmiş, tüketen değil üreten bireyler haline getirmiş bulunuyoruz” diye konuştu.

Avea haberleşmeki engelleri kaldırıyor
Avea engelli müşterilerine özel geliştirdiği tarife ve uygulamalarla da engelsiz erişime katkıda bulunuyor. Avea’nın işitme engelli müşterilerine yönelik uygulamaları kapsamında; Avea çevrimiçi-online işlemler menüsünden tarife bilgisini öğrenebiliyor, tarife değişikliği yapabiliyor, güncel kampanyalar hakkında bilgi alabiliyor. Ayrıca işitme engelli bir Avea müşterisi arandığında “Aradığınız kişi işitme engellidir, kendisine ulaşmak için mesaj atabilirsiniz" anonsu ücretsiz olarak dinletiliyor.
Bu uygulamadan yararlanmak için ISITME yazarak 9292’ye göndermek gerekiyor. Avea’nın görme engelli müşterilerine yönelik geliştirdiği uygulamalar kapsamında ise; Avealılar Avea Müşteri Hizmetleri sesli yanıt sisteminden tarife bilgisini öğrenebiliyor, tarife değişikliği yapabiliyor, güncel kampanyalar hakkında bilgi alabiliyor. Avealılar 500'ü, Avealı olmayanlar ise 444 1 500'ü arayarak abonelik sözleşmesinin maddelerini Avea Müşteri Hizmetleri’ne bağlayarak dinleyebiliyor. Görme engelli Avea müşterilerine özel fatura ve kota dolum bilgileri sesli mesaj olarak gönderiliyor yani her ay fatura dönemi, fatura tutarı ve son ödeme tarihi bilgisinin yanı sıra kullanılan tarife, paket ya da kampanyadan kaynaklı hakların %80 ve %100 limitinin kullanıldığı bilgisi otomatik sesli arama sistemi ile ücretsiz olarak sunuluyor. Dilediği zaman ise, fatura işlemleri için 9333 “Fatura Sorgulama ve Ödeme” servisini ücretsiz olarak arayıp bilgi alabiliyor veya işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar.
Ayrıca engelli müşterilerimizin GSM ihtiyaçlarına cevap verebilecek sadece ses hizmeti içeren, sadece kısa mesaj hizmeti içeren veya görüntülü konuşma ile birlikte kısa mesaj servisi hizmeti içeren tarifeler de sunuluyor.

Avea Alışveriş Festivali 12 bin kişiye ulaştı
“Avea Her Yerde Kazandırır” platformu kapsamında 3 – 9 Aralık’ta Bağdat Caddesi’nde düzenlenen Avea Alışveriş Festivali’nin marka ortaklarından indirim fırsatı yakalayan Avealılar sürpriz hediyelerin de sahibi oldu. Avea Alışveriş Festivali 12 bin kişiye ulaştı
“Avea Her Yerde Kazandırır” platformu kapsamında gerçekleştirdiği marka ortaklıklarıyla ayrıcalıklı teklifler sunan Avea, Bağdat Caddesi’nde düzenlediği Alışveriş Festivali’nde Avealıları hediye yağmuruna tutarken, mağaza ve restoranlarla gerçekleştirdiği marka ortaklıklarıyla birbirinden ayrıcalıklı avantajlar sundu. Sokak müzisyenleri ve Avea Garage Band’in performanslarının yer aldığı etkinlikler kapsamında kestane, salep ve sıcak çikolata gibi birbirinden özel ikramlar sunulurken, alışveriş tutkunlarına atkı ve bere setleri hediye edildi. Düzenlenen yarışmaların kazananları kulüp formaları, maç bileti, markalardan hediye çekleri ve Avea inTouch gibi sürpriz hediyelerin sahibi oldu.

Kasada Avea sürprizi
Avea’nın bölge bazlı kısa mesaj gönderimi; Bağdat Caddesi’ndeki sakinleri kampanyalar hakkında bilgilendirerek onları harekete geçirdi. Yeme – içmeden, kozmetiğe, modadan, kitap, kırtasiye ve oyuncağa birçok alanda %50’ye varan avantajlı teklifleri Avealılar ile buluşturan kampanyaların yanı sıra Avea’nın şanslı müşterilerine anlık sürprizleri de oldu. Bodrum Mantı’da yemek yiyen müşterileri kasada sürpriz yaparak ağırlayan Avea, Marks&Spencer ve Nezih mağazalarından alışveriş yapan Avealıları alışveriş tutarlarını ödeyerek sevindirdi. Kadıköy – Bostancı dolmuş güzergâhında seyahat eden şanslı yolcuların ücreti de Avea tarafından karşılandı. Kampanya kapsamındaki markalar ise Agatha, Aslı, Bodrum Mantı, Burger King, Cafe Palacio, Caribou Coffee, Coquet, Derimod, Flormar, Gazete Bayii, GNC, Göz Grup, Jerfi Cafe, Kemal Tanca, Kryolan, Marks&Spencer, Nezih, Nike, Optik Trendy, Özsüt, Pinkberry, So Chic, Şaşkınbakkal Eczanesi ve Tekin Acar olarak sıralandı.

HGS’li geçiş için köprülerden önceki ilk durak Avea İletişim Merkezi olacak
Avea, PTT ile imzaladığı işbirliği ile “Hızlı Geçiş Sistemi”ne geçişi kolaylaştırıyor. PTT ile imzalanan işbirliği kapsamında Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin’deki Avea İletişim Merkezleri’nde 24 Aralık itibariyle HGS kart, HGS etiket satışı ve yüklemesi gerçekleştirilebilecek. HGS etiket veya kartını satın almak için, başvuru yapan kişinin ruhsat sahibi olmasına gerek olmaksızın, ruhsat veya ruhsat fotokopisi ile birlikte Avea İletişim Merkezleri’ne başvurmaları yeterli olacak. 31 Aralık 2012 itibariyle köprü ve karayollarındaki 600’ü aşkın KGS gişesi HGS'ye dönüşecek. HGS ile geçişler OGS'de olduğu gibi yüzde 20 indirimli olacak. Böylece İstanbul Boğazı’ndaki köprülerden 4.25 kuruş yerine 3.40 kuruşa geçilebilecek.

Yeni yılda köprüde kalmayın
PTT ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve 17 Eylül 2012 itibariyle hizmete sunulan Hızlı Geçiş Sistemi’nin satış ve yükleme yetkisi PTT dışında Avea İletişim Merkezleri’ne de verildi. İşbirliği ile “Hızlı Geçiş Sistemi”ne henüz geçiş yapmamış sürücülerin işlemlerini daha rahat yapabilmeleri için Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersin’deki Avea İletişim Merkezleri HGS’ye geçişte vatandaşlara hizmet verecek. PTT Genel Müdürü Osman Tural işbirliğine ilişkin; ”İki saygın kurum arasında gerçekleşen işbirliğinin temelinde yurttaşımıza hizmeti daha kolay bir şekilde ulaştırmak vardır. PTT olarak hizmetlerimizin sayısını her geçen gün artırmakla kalmıyor, ülkemizin farklı kurumları ile protokoller imzalayarak bu hizmetlere ulaşımı daha kolay hale getiriyoruz. Avea ile yapılan anlaşma da bu politikamız doğrultusunda atılmış bir adım. Bundan böyle 1 Ocak 2013’ten itibaren Kartlı Geçiş Sistemi’nin (KGS) yerini alacak olan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ürün satışı ve bakiye yükleme işlemleri; Ankara, İstanbul, İzmir, Adana ve Mersindeki Avea bayilerince de verilecek. Vatandaşlar bu illerdeki herhangi bir Avea bayiine giderek Hızlı Geçiş Sistemi ürünlerini alabilecek ve bu ürünlere bakiye yüklemesi yapabilecek. İnanıyorum ki; müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda gerçekleşen bu işbirliğinden halkımızda memnun olacak. Avea ile işbirliklerimizin devam etmesi temennisiyle yapılan anlaşmanın her iki kuruma ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum”dedi.
PTT ile böyle bir işbirliğine imza atmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirten Avea Genel Müdürü Erkan Akdemir; “Vatandaşlarımızın uygulamaya daha rahat geçebilmesi için PTT ile böylesi bir hizmeti veriyor olmak bizim için çok önemli. Türkiye’nin en büyük şehirlerinde hizmet veren yaygın bayi ağımızla herkes kolayca ve hiç beklemeden HGS’ye geçiş yapabilecek. Bayilerimizde tüm çalışanlarımızla, hangi operatörün abonesi olursa olsun araç sahiplerinin hizmetindeyiz. Avea olarak hayatı kolaylaştıran hizmetlerimizle fark yaratmaya devam ediyoruz. Halkımızın yeni yıla HGS sistemine geçmiş bir şekilde girmesi için tüm altyapımızı ve teknolojimizi en üst seviyede hizmet vermesi için hazır duruma getirdik”dedi.

Avea ‘Tea&Talk’ buluşmalarında “Lambalıdan sayısala radyoculuğun evrimi” konuşuldu
Avea, müzik yazan Net günlüğü yazarları ‘blogger’larla 2011’de hayata geçirdiği “Tea&Talk’ buluşmalarının ikinci sezonuna “Lambalıdan dijitale radyoculuğun evrimi” konulu toplantı ile start verdi. Net günlüğü yazarlarının görüşleri ile sinerji yaratmayı hedefleyerek “Müzik Blogları Fikir Takımı” projesini hayata geçiren Avea, bu kapsamda düzenlediği ve ilki Ekim 2011’de gerçekleşen “Avea Tea&Talk Buluşmaları”nda Net günlüğü yazarları fikir alışverişinde bulunuyor.
Tolga Akyıldız’ın yöneticiliğindeyürütülen Avea Tea&Talk Buluşmaları’nın ikinci sezonunun ilk toplantısı radyoculuğun önde gelen isimlerinin katılımı ile gerçekleşti.
“Lambalıdan dijitale radyoculuğun evrimi” konusunun enine boyuna konuşulduğu söyleşinin konukları; ünlü radyo, televizyon program yapımcısı ve sunucu İzzet Öz ve Spectrum Medya Yayından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Karnaval.com yöneticisi Yalçın Birol oldu.
Türkiye’de yaklaşık 7 yıldır müziğe yatırım yapan markalardan biri olarak, müzik yazan Net günlüğü yazarlarının Avea’nın öncelikli erişim kitlesi arasında yer aldığını belirten Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun; ”Müzik alanındaki çalışmalarımız kapsamında, öncelikli olarak Avea Müzik Blogları Fikir Takımı’nı oluşturduk. Takıma üye olan Net günlüğü yazarları ile sektörün değerli isimlerini de konuk ederek gerçekleştirdiğimiz “Avea Müzik Blogları ‘Tea & Talk Buluşmaları”ndaki hedefimiz; müziği yazan, müzikle yaşayan ve paylaşımlarıyla kitleleri etkileyen İnternet günlüğü yazarları ile Türk müzik endüstrisindeki gelişmeleri değerlendirmek, dünyadaki sektördeki eğilimleri paylaşmak, masaya yatırmak, müziği tüm yönleri ile ele alarak farklılık yaratabilecek fikirlerin filizlenmesini tetiklemek” dedi.
TRT Radyoları döneminin artı ve eksileri; özel radyoların kuruluş ve varoluş mücadelesi; özel radyoculuğun gelişimi; İnternet’in radyoculuk üzerindeki genel etkileri; radyoların sayısallaşma süreci, radyoların mobil uygulamalarını geliştirme süreci, konvansiyonel uzantısı olmayan yeni sanal radyolar, her evde bir radyo kanalı mümkün mü, kişisel radyo kurmanın zamansal ve finansal maliyeti, konvansiyonel radyoların geleceği, radyolar ve yeni reklam pastası gibi konuların işlendiği buluşmada konuşan radyoculuğun duayen ismi İzzet Öz radyoculuğa başladığı günlerle ilgili paylaştığı hatırada, “TRT’de haftada bir gün yayın yaptığım dönemde her hafta dinleyicilerden içinde istek parçaların yer aldığı bir çuval mektup gelirdi. Şimdi Twitter’dan yapılan istekler o zaman mektup veya kartla gönderilirdi. Van’da çobanlık yapan bir dinleyicimden gelen kartta Jethro Tull’ın yorumladığı Bach’ın Bouree adlı parçasını istek yaptığını gördüm. Bu olay bana müziğin ne kadar evrensel olduğu gerçeğini gösterdi ve beni radyoculuk aşkına itti diye konuştu. Eskiden çok kısa FM dalgalarıyla yapılan yayınlar olduğuna ve radyocuların bu kanalları arayıp bulduğuna değinen Öz, o dönemde ‘The Musical Computer’ adlı İngilizce bir program yaptıklarından ve dünyanın pek çok yerinden dinlenip, mektuplar aldıklarından bahsetti.

Spectrum Medya Yayından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Karnaval.com yöneticisi Yalçın Birol; sanal ve konvansiyonel radyoculuğu kıyaslayarak ruhun aynı hedeflerin farklı olduğundan bahsetti. Birol; ”Günümüzde herkesin müzik zevkine hitap eden ve son kullanıcının içeriğe en rahat şekilde ulaşabileceği müzik bankası şeklinde tasarlanmış platformlar ilgi görüyor. Artık müziğe internetten, Android telefonlardan ve Smart TV’lerden erişiyoruz. Eskiden faks vardı şimdi dinleyiciden gelen reaksiyonlar Twitter aracılığıyla herkes ile paylaşılıyor. Sosyal radyoculuğun başlangıcındayız” dedi.

Avea Dark Orbit oyuncularına uzayda bile kazandırıyor
Avea, müşterilerinin satın aldıkları ürünlerin ücretlerini faturalı hatlarda GSM telefon faturası üzerinden, faturasız hatlarda ise, TL bakiyelerinden ödeyebilmelerine imkan sağlayan Avea Mobil Ödeme sistemini kullanan Dark Orbit oyuncularına kazandırıyor.
Avea, Dünya’nın bir numaralı web tabanlı oyun şirketi Bigpoint ile yaptığı işbirliği ile Bigpoint’in en popüler oyunu olan Dark Orbit tutkunlarına avantajlı fırsatlarla buluşturuyor.
Avea, Dark Orbit oyuncularına Avea Mobil Ödeme üzerinden yapacakları her işlem için 20 Euro sanal para değerinde promokod hediye ediyor. Avealılar tüm dünyada 48 milyon kullanıcısı olan Dark Orbit oyununa yönelik satın alımlarında da sürpriz hediyelerin sahibi olacak. 5685 gönderdikleri kısa mesaj başına 0,5 TL ücretlendirilecek olan Avealılar, (Darkorbit.gamesultan.com) adresini ziyaret ederek hediyelerini kullanabilecekler.
Detay için (www.paytogo.com)’u ziyaret edebilirsiniz. ,

Avea Yelken Takımı, İYK Trofesi’ni ikincilikle tamamladı
Avea, denizdeki rekabetten bir kez daha başarıyla çıktı. Türk sporunun gelişmesine ve uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olmasına destek verme amacıyla İstanbul Yelken Kulübü’nün 2011-2013 dönemi desteğini üstlenen Avea, tamamı kendi çalışanlarından oluşan yelken takımı ile 2012 yılı boyunca katıldığı yarışları başarıyla tamamladı. Avea Yelken Takımı, İstanbul Yelken Kulübü tarafından 2012 yılında organize edilen tüm yarışların sonuçlarının birlikte lig sistemi şeklinde değerlendirildiği sıralamada, IRC-I kategorisinde ikincilik ödülünün sahibi oldu. İstanbul Yelken Kulübü tarafından 2012 yılında organize edilen, Nostalji Kupası Yat Yarışı, Piri Reis Kupası, Altın Balta, Amiral Kupası Yat Yarışları ile İYK 2012 Yat Trofesi ve İYK 2012 Üstün Başarı ödüllerinin verildiği tören ise İstanbul Yelken Kulübü Lokali’nde düzenlendi.
1 yaşında çok genç bir takım olmalarına rağmen, 2012 yılında katıldığı yarışların 8’inden dereceyle çıkan, İstanbul Boğazında yapılan Türkiye’nin en prestijli yat yarışlarından biri olan BMW Yelken Festivalinde elde ettiği birincilikle BMW Sailing Cup – World Final yarışında Türkiye’yi temsil etme başarısına imza attıklarını belirten Avea Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat“Avea bünyesinde her kademeden yelken sporuna meraklı çalışanlardan seçilen ekibimiz adına bu ödülü almaktan mutluluk duyuyorum. Kısa sürede pek çok başarıya attık. Bunu da ekip olarak bir olarak gerçekleştirdik. Avea olarak uzun ve özverili çalışmalarımız sonucunda yarıştığımız kategoride ikinci olarak ipi göğüslemek bize motivasyon kaynağı oldu. ‘Rekabeti denize taşıyacağız’ diyerek çıktığımız yolculukta önümüzdeki sezonda da bu başarımızı devam ettirmeyi hedefliyoruz” dedi.
26 kişiden oluşan “Avea Yelken Takımı”, İstanbul Yelken Kulübü eğitmenlerinden aldıkları 5 aylık zorlu bir eğitim döneminden geçmişti. Beneteau First 40 sınıfı yelkenlisiyle yat yarışlarının en zor arenası olan IRC-I sınıfında denize açılan Avea Yelken Takımı; yıl boyunca 12 yarışa katıldı. 2012 sezonunun yarışları küçük tekneler için kullanılan özel, hafif ve su geçirmez GPRS sistemler ve Avea mobil modem altyapısı sayesinde tekneler üzerindeki cihazlardan alınan veriler ile; yarışlar anında karadan sayısal olarak takip edilip, ekranlardan canlı izlenebildi.

KSS Pazaryeri’nden Avea’nın genç Messi’leri çıktı
Türkiye’nin stratejik vizyonuna katkı sağlamak amacında olan sorumlu şirketlerin uluslararası arenada örnek olacak KSS çözümlerinin sergilendiği “İşletme 2023; Cumhuriyet’in 100. Yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri”nde, Avea; KSS kategorisinde FCBarselona Camp Avea Projesi ile ödüle layık görüldü.
Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (TKSSD) tarafından düzenlenen "KSS Çözümleri Pazaryeri" etkinliğinde en iyi KSS projeleri ödüllendirildi. Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, ulusal ortaklarından oluşan jüri tarafından, Türkiye’nin ilk 500’e giren şirketlerinin, 2011 – 2012 dönemindeki sosyal sorumluluk uygulamaları değerlendirilerek ödüllendirildi. Türkiye’den 18 şirketin KSS uygulamalarının sergilendiği ve ödül kapsamında değerlendirildiği etkinlikte; Avea’nın FC Barcelona ile TOSF’un (Türkiye Okul Sporları Federasyonu) desteğiyle hayata geçirdiği FCBEscola Camp Avea, “Uluslar arası İşbirliği” ödülünü aldı. Bu sene pazaryerine Ermenistan, Azerbaycan, Romanya, Bulgaristan ve Ukrayna’dan birer şirket ve KSS dernekleri de katıldı.

Avea ve MIT işbirliği
Gerçekleştirilen işbirliği kapsamında öne çıkan fikirlerler doğrultusunda, toplam 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde, MIT laboratuarlarında Avea için toplam 10 proje üretildi. Avea-MIT işbirliği kapsamında geliştirilen projeler, müzik, sosyal paylaşım, takvim ve planlama, kültür-sanat, eğlence kategorilerinin yanı sıra lokasyon bazlı uygulamalar adı altında “geleceğe teknoloji üretme” amacıyla oluşturuluyor. Tümü mobil uygulama olan projeler, tamamen günlük hayatı kolaylaştırmak amacıyla tasarlanıyor.
MIT Mobile Experience Lab’in kapsamında AveaLabs’in destek olduğu “Design without Boundaries” araştırma dersinde ise; Avea’nın öncelikli olarak belirlediği akıllı şehirler ve sağlık alanlarındaki mobil uygulamalar üzerinde çalışmalar yapılıyor. MIT’nin Boston’daki üssüyle, Avea’nın İstanbul-Ümraniye’deki Teknoloji Merkezi arasında kurulan teknoloji köprüsü kapsamında MIT Mobile Experience Lab’den çıkan sonuçların, AveaLabs’de test edilerek hayata geçirilmesi amaçlanıyor.