ADSL ile 3.Nesli buluşturan ‘Ortak Kota’ Türkiye’de ilk defa ve sadece TTNET’te

 

TTNET geliştirdiği yepyeni teknolojiyle, Türkiye’de ilk kez mobil ve sabit İnternet’i aynı anda tek kotadan sunuyor.
İnternet algısını kökten değiştirecek olan “Ortak Kota” paketi ile TTNET’liler evdeki İnternet’lerini 3.Nesil (3N) ile dışarıda da kullanma özgürlüğünü yaşıyor. Ortak Kota paketiyle hayatı kolaylaşan TTNET’liler İnternet’e tek kota, tek fatura ve tek fiyatla bağlanıyor.
TTNET, müşterileri için geliştirdiği yepyeni bir teknolojinin ürünü olan “Ortak Kota” paketi ile, İnternet kullanım şeklini kökünden değiştiriyor. TTNET Ortak Kota paketiyle evden ya da sokaktan bağlanmak, sabit ya da mobil geniş bant kullanmak ayrımı ortadan kalkıyor. TTNET bu pratik çözümle müşterilerinin fatura kontrolünü de kolaylaştırıyor.
Türkiye’de ilk kez sunulan “Ortak Kota” paketi, ADSL ve Avea’nın 3.Nesil (3N) altyapılarını birleştiren teknolojisiyle mobil ve sabit İnternet’i aynı anda sunuyor. TTNET’liler kotasını ister 3N’den ister ADSL’den kullanıyor ve nereden bağlanırsa bağlansın aynı ücreti ödüyor.
Kullanıcıya ADSL’in rahatlığıyla 3N’nin özgürlüğünü bir arada yaşatan Ortak Kota paketi ile TTNET’liler tek kota, tek fatura ve tek fiyatla hem ADSL ile hem 3N ile İnternet’e bağlanıyor.
TTNET, 24 ay taahhüt veren müşterilerine Ortak Kota NET6 paketini aylık 45 TL’ye, Ortak Kota NETLİMİTSİZ paketini ise aylık 84 TL’ye sunuyor. 125 TL değerindeki ADSL Modem, 15 TL’lik bağlantı ücreti ve 3N hat açılış vergileri ise paketle birlikte sunularak, müşteriye herhangi bir ücret yansıtılmıyor.

“İnternet’le Hayat Kolay” 2012 yılında 2000’i aşkın kişiyi internetle tanıştırdı
TTNET’in kurumsal sosyal sorumluluk projesi “İnternet’le Hayat Kolay”, Mayıs ayından bu yana 2000’i aşkın kişiyi İnternet’le tanıştırdı. Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşüm sürecine katkı sağlamayı hedefleyen TTNET, 2012 Mayıs ayında başlattığı ve internet okuryazarlığını artırma hedefiyle yola çıkan “İnternetle Hayat Kolay” projesi ile 696’sı kadın, 831’i çocuk ve 530’u erkek olmak üzere 2000’i aşkın kişiye eğitim verdi.
TTNET’in, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde hayata geçirdiği “İnternet’le Hayat Kolay” projesi daha önce İnternet’le tanışmamış, 12 yaş üzerindeki genç-yaşlı, kadın-erkek geniş bir kitleyi İnternet’le tanıştırıyor. TTNET, heberleşme teknolojilerini kullanarak bilgiye erişimde eşit olanak sunmayı hedefliyor.
“İnternet’le Hayat Kolay” projesiyle eğitimi katılımcıların ayağına götüren TTNET Eğitim TIRI teknolojik donanımıyla kursiyerlere eğitim uygulamalarını aynı anda deneyimleme ve interaktif bir eğitim yaşama imkânı sunuyor.
Başvuruların, katılımcıların kendi bölgelerindeki muhtarlıklar, TTNET satış ofisleri, sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşları aracılığıyla alındığı projede, uzman eğitmenler eşliğinde İnternet’i anlama ve öğrenme derslerinin yanı sıra; teknolojideki son gelişmeler, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar, Skype gibi görüntülü haberleşme platformları, İnternet’te alışveriş ve güvenlik gibi konularda eğitim veriliyor. Bir hafta içinde 10 saatlik programı tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanıyorlar.

TTNET’ten yeni tablet bilgisayar kampanyası
TTNET, müşterilerine Windows 8 işletim sistemli tablet deneyimini yaşatıyor. Kullanıcısına hızlı ve benzersiz bir deneyim sunan Windows 8’li Acer Iconia W510, 12 Aralık’tan itibaren TTNET Satış Noktalarından TTNET avantajlarıyla satışa sunuluyor.
12 Aralık’ta başlayan ve 28 Şubat 2013 tarihine kadar devam edecek olan kampanyayla; TTNET müşterileri 24 veya 36 aylık taksitlerle “Acer Iconia W510 tablet bilgisayara ayda 53.90 TL’den başlayan fiyatlarla’’ sahip olabilecek.
Piyasaya çıktığı ilk ayda 40 milyondan fazla kullanıcıya ulasan Windows 8 işletim sistemine sahip ilk tablet bilgisayarlardan biri olan Acer Iconia W510; farklı bir tablet deneyimi sunuyor.
Iconia W150 tablet bilgisayarın özellikleri

  • Windows 8 işletim sistemi,
  • Intel Atom processor Z2760 1,8 Ghz işlemci,
  • 10,1 inç HD IPS (1366 x 768) piksel çözünürlüklü çoklu-dokunmatik ekran,
  • Klavyeli tablet modeli,
  • MicroSD kart yuvası,
  • Mikro-USB yuvası,
  • Mikro-HDMI yuvası,
  • Ön yüzde 2 MP, arka yüzde 8 MP Acer Crystal Eye HD kameralar
  • Wi-Fi ile bağlantı özelliği

Kampanya hakkında bilgi almak ve kampanyadan yararlanmak isteyenler; TTNET satış noktalarından, 444 0 375 TTNET müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirler.

TTNET’ten indirimli ev telefonu ve İnternet hizmeti
Ev telefonu ve İnternet ayda 44.99 TL’den başlayan fiyatlarla TTNET, yeni başlattığı kampanyayla, ev telefonu ve internet hizmetini 12 ay boyunca indirimli sabit fiyat, tek fatura ve ücretsiz modem avantajıyla sunuyor.
TTNET sabit telefon hizmetini, “TTNET Alo Konuştukça Öde” paketi ve ADSL hizmetiyle birlikte indirimli olarak müşterilerine sunuyor. Yeni kampanyayla TTNET müşterileri, “NET6 + TTNET Alo Konuştukça” Öde paketini 48 TL yerine 12 ay boyunca sabit 44.99 TL’ye, “NETLİMİTSİZ +TTNET Alo Konuştukça Öde” paketini ise 78 TL yerine 12 ay boyunca sabit 64.99 TL’ye alabiliyor.
Kampanyadan faydalanmak isteyen TTNET müşterileri, mevcut ev telefonu numarasını değiştirmeden TTNET Alo Konuştukça öde paketine geçebiliyor. Yeni müşterilere modem ücretsiz sunuluyor.
“TTNET Alo Konuştukça Öde” paketi, aranılan yöne ve konuşulan süreye bağlı olarak ücretlendiriliyor. Müşteriler, şehir içi, şehirlerarası, GSM ve uluslararası 1. kademe sabit telefon görüşmelerinin dakikasına sadece 10 kuruş ödüyor.
Ayrıca TTNET Alo’da, “Akşam 7’den Sabah 7’ye evden eve ücretsiz kampanyası” ile aylık 3,000 dakika ücretsiz konuşma fırsatı sunuluyor. Müşteriler, hediye dakikalarını akşam 19:00 ile sabah 07:00 saatleri arasındaki şehir içi ve şehirlerarası ev telefonu aramalarında kullanabiliyor.