Türk Telekom, 24 bini aşkın gönüllüler ordusuyla topluma değer katan projeler üretmeye devam ediyor

 

Türk Telekom, Dünya Gönüllüler Günü’nün kutlandığı 5 Aralık’ta Türkiye’ye Değer kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile pek çok alanda topluma değer katmaya devam ediyor.
Türkiye’ye Değer Gönüllüleri, arama kurtarma çalışmalarından amatör spor kulüplerine, ilaç toplama kampanyasından kan bağışına, Telefon Kütüphanesi’nde kitap okumaya kadar birçok alanda gönüllü olarak faaliyet gösteriyorlar. Türk Telekom’un, haberleşme teknolojilerinin olanaklarından faydalanarak, herkesin sosyal yaşama eşit koşullarda katılabilmesi için çalışmalarını sürdürdüğü “Türkiye’ye Değer” kurumsal sosyal sorumluluk projeleri, Türk Telekom çalışanlarının gönüllü destekleri ile Türkiye’nin dört bir yanına değer katmaya devam ediyor. Türkiye’ye Değer Gönüllüleri, kan bağışından ilaç toplama kampanyasına, arama kurtarma ekibinden amatör spor kulüplerine, Telefon Kütüphanesi’nde gönüllü kitap okumaktan oyuncak toplamaya kadar birçok çalışmanın içinde yer alıyor.
“Bir Fark Yaratsak Yeter, Türkiye’ye Değer” diyerek projelerde gönüllü olarak yer alabilen 24 bini aşkın Türk Telekom çalışanı, Türkiye genelinde bugüne kadar gerçekleştirilen kan bağışı kampanyalarıyla 3 bin 200 ünite kan, ilaç toplama kampanyasıyla ise yaklaşık 4 bin kutu ilaç toplanmasına destek oldu. Türk Telekom bünyesinde faaliyet gösteren ve tamamı Türk Telekom çalışanlarından oluşan Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi (TTAKE) ise; her türlü doğal afet, kaza ve diğer olumsuz koşullarda, yetkisi ve imkanı dahilinde görev alarak diğer sivil savunma ekipleriyle bilgi paylaşıyor. TTAKE ayrıca afetler karşısında yapılması gereken kuralları anlatan eğitim broşürü ve kitapçıkların dağıtılmasını organize ederek halkı bilinçlendirme faaliyetlerine de katkıda bulunuyor.
Türk Telekom Arama Kurtarma Ekibi’nde yer alan gönüllüler, geçen yıl yaşanan Van Depremi’nin ilk saatlerinde bölgeye ulaşarak 32 saatlik çalışmanın sonucunda bir kişinin enkaz altından çıkartılmasını sağlarken, Van merkezde meydana gelen diğer depremde yıkılan otel enkazında ise 5 gün boyunca yardım çalışmalarına devam etti.
Türkiye’ye Değer Gönüllüleri, Türk Telekom’un Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) işbirliği ile hayata geçirdiği ve görme engelli Türk Telekom abonelerinin sesli kitaplara ücretsiz olarak erişebildiği Telefon Kütüphanesi projesi için de gönüllü olarak kitap okuyor. Telefon Kütüphanesi projesinde, 1 yılda 220 binden fazla arama yapılarak toplamda 2 milyon dakikaya yakın süre kitap dinlendi.
Türk Telekom, sporun altyapısına yaptığı yatırımlarla 46 ilde, 48 spor kulübüyle basketboldan eskrime, atletizmden kayak ve tenise 27 branşta 4 binden fazla sporcuyu destekliyor. Amatör spor kulüplerinin yönetimleri, Türk Telekom’un Bölge ve İl Müdürlükleri’nde bulunan yönetici ve personellerince gönüllü olarak sürdürülüyor. Bu sporcuların arasında milli takıma seçilme başarısını göstererek Türkiye’yi yurtdışında temsil eden ve çeşitli dereceler elde ederek gurur kaynağı olan yüzlerce genç de yer alıyor.

Türk Telekom’dan 36 aya varan taksitler ile Acer Iconia W510
Farklı müşteri gruplarına ve farklı ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği yenilikçi hizmetlerin yanı sıra; marka işbirlikleriyle de müşterilerine değer yaratan Türk Telekom, Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8’i müşterileri ile buluşturuyor.
Bilgisayar dünyasının yeni işletim sistemi Windows 8’i prestijli bir ürün aracılığıyla Türkiye’ye getiren Türk Telekom, Acer Iconia W510 Windows 8 Tablet bilgisayar kampanyası ile müşterilerine cazip ödeme seçenekleri sunuyor. Kampanya ile Windows’un yeni işletim sistemiyle tanışmak isteyenler, Türk Telekom ofis ve bayilerine başvurarak Iconia W510 tablet bilgisayara sahip olma önceliğini ve ayrıcalığını yaşayacaklar.
Kampanyaya katılmak isteyen Türk Telekom müşterileri 24 ayda 73,90 TL ya da 36 ayda 53,90 TL taksit seçenekleriyle Windows 8’li tablet bilgisayar sahibi olabilecekler.
Kampanya ile ilgili detaylı bilgiye Türk Telekom ofis ve bayileri ile 444 1 444 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri servisinden ulaşılabiliyor.

Acer Iconia W510 Windows 8 tablet bilgisayarın özellikleri

 İşletim Sistemi

Windows 8

 İşlemci

Intel Atom Z2760 1.8 Ghz

 Çözünürlük

(1,366x768) piksel

 Teknoloji

IPS LCD

 Ekran Boyutu

10.1 inç çoklu-dokunmatik ekran

 Koruma

Gorilla Glass 2

 Grafik Kartı Üreticisi

Intel

 Grafik Kartı Türü

Intel Graphics Media Accelerator

 Standart Sistem Belleği (RAM)

2 GB

 Dahili Hafıza Kapasitesi

32 GB

 Video

1080p HD video kayıt (1920x1280)p

 Kamera

8 MP Acer Crystal Eye HD

 Ön kamera

2 MP Acer Crystal Eye HD

 Wireless LAN

Wi-Fi 802.11b/g/n

 3.Nesil

Yok

 Bluetooth

Var

 HDMI

Var. Micro-HDMI

 Kulaklık Çıkışı

3,5mm jack

 USB Portları

Micro USB (Standart USB 2.0 klavye üzerinde)

 Multi Card (MicroSD vb.) Girişi

Var

 Boyutlar

8,8 mm kalınlık. (Klavye: 9,9 mm)

 Ağırlık

580 gr tablet. (Klavye: 680gr)

 Kapasite

Klavye ile birlikte 18 saate, tablet kullanımında 9 saate kadar

23.90 liradan başlayan taksit ve 36 aya varan vadelerle satışta
Türk Telekom, farklı müşteri gruplarına ve ihtiyaçlara yönelik geliştirdiği yenilikçi hizmetlerin yanı sıra, marka işbirlikleriyle de müşterilerinin bütçelerine katkıda bulunmaya ve ev telefonu üzerinden değer yaratmaya devam ediyor. Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümünü destekleyen Türk Telekom, teknoloji dünyasının lider markalarından BlackBerry’nin PlayBook OS 2.0 tablet bilgisayarını 36 aya varan taksitlerle müşterilerine sunuyor. Mart 2013’e kadar devam edecek olan kampanyayla; 32 GB BlackBerry PlayBook OS 2.0 Tablet bilgisayara ayda 23.90 TL’den başlayan taksitlerle sahip olmak mümkün. Türk Telekom müşterileri BlackBerry PlayBook OS 2.0 Tablet bilgisayara, telefon faturasına eklenecek 24/36 ay taksitle sahip olabiliyorlar. Kolay taşınabilir tasarıma sahip olan BlackBerry PlayBook OS 2.0 Tablet, endüstri lideri performansı, Adobe Flash destekli sorunsuz Web taraması, çoklu görev özelliği, HD çoklu ortam, geliştirilmiş güvenlik özelliği, alışılmışın dışında bir kurumsal destek ile güçlü bir geliştirme ortamı gibi birçok özelliği bir arada sunuyor.

BlackBerry PlayBook OS 2.0 tablet bilgisayarın özellikleri

 • 7 inç LCD, (1024×600) piksel, WSVGA çoklu dokunuş destekleyen dokunmatik ekran
 • Simetrik çoklu işlemleri (multiprocessing) destekleyen BlackBerry Tablet işletim sistemi
 • Ultra ince ve taşınabilir: Ebatlar: (130 x 193 x 10)mm
 • 1 GHz çift çekirdekli işlemci
 • 1 GB RAM
 • Çift yüksek çözünürlüklü HD kamera (önde 3 MP, arkada 5 MP), 1080p HD video kayıt desteği
 • Video oynatma: 1080p HD Video, H.264, MPEG, DivX, WMV
 • Ses oynatma: MP3, AAC, WMA
 • HDMI video çıkışı
 • Wi-Fi -802.11 a/b/g/n
 • Bluetooth 2.1 + EDR

Türk Telekom, etkileşimli kısa mesaj hizmeti ile müşterileri markalara yakınlaştıracak
Türk Telekom, avantajlı hizmetlerine bir yenisini daha ekledi ve toplu kısa mesaja, kısa mesaj ile yanıt dönemini başlattı. Türk Telekom’un sunduğu etkileşimli kısa mesaj hizmetini kullanan kurum, şirket ve işletmelerin toplu kısa mesajlarına müşterileri de yanıt verebilecek. Müşteriler tarafından işletmelere gönderilecek yanıt kısa mesajları doğrudan yetkililere ulaşacak, sorular yanıt bulacak, sorunlar çözüme ulaşacak.
Türk Telekom’un hayata geçirdiği proje, engelli bireylerin de kurumlarla iletişim kurmalarını sağlayarak günlük hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Türk Telekom’un yoğun ilgi gören hizmetlerinden toplu kısa mesaj teknolojisi, bu yılın Ekim ayında yaklaşık 13 milyon kısa mesaj atan 1,600’ü aşkın kurum tarafından kullanıldı. Kurumlar yeni etkileşimli kısa mesaj hizmetinden faydalandıkları takdirde, paylaşılan binlerce kısa mesaj müşteriler tarafından kolayca cevaplanabilecek, kurumlar engelli müşterileri dahil, tüm müşterileri ile daha yakın bir iletişim kurma imkanına kavuşacak. Başta belediyeler, hastaneler, eğitim kurumları (okul ve dershaneler) ile sigorta, dağıtım, finans gibi kurum ve işletmeleri hedefleyen, toplu kısa mesaj atma ve alma özelliği sunan hizmet toplu kısa mesaj ile aynı şekilde ücretlendiriliyor.
Bu ürün ve hizmetten faydalanmak isteyen kamu ve özel sektördeki kurum, kuruluş ve şirketler, Türk Telekom bayi ve ofislerinin yanı sıra 444 4 564 Kurumsal Müşteri Hizmetleri’nden veya (www.turktelekom.com.tr) adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirler.