Dell, yepyeni kullanıcı deneyimleri yaşatmaya devam ediyor

Baykan Çallı

Dell, yeni tablet ve diz üstü bilgisayarlarını kullanıcılarının hizmetine sundu.
Microsoft Windows 8 işletim sisteminin dünya çapında duyurulması ile birlikte, bir birinden değişik özellikli ürünler firmalar tarafından kullanıcıların hizmetine sunulmaya başlandı. Çeşitli tablet bilgisayarların ve yeni nesil diz üstü bilgisayarların tanıtılması ile donanım pazarındaki farklılıklar kendisini gösterdi. Dell’de değişim göstermekte olan bu çeşitlenmenin içerisindeki öncü rolünü piyasaya çıkarmış olduğu yeni nesil cihazları ile sürdürmeye devam ediyor. Dell’in gerek bireysel alana gerekse kurumsal alana yönelik çıkarmış olduğu ürünler, Windows 8’den en iyi şekilde faydalanmaya olanak sağlıyor. Microsoft Windows 8 işletim sistemiyle sunulan Latitude markalı Dell tablet bilgisayarları, içerik oluşturmadan kolayca kullanıma geçiş yapabiliyor. Yeni Latitude tablet bilgisayarlar ve diz üstü bilgisayarlar sektörün öncü güvenlik ve yönetilebilirlik özelliklerini sunuyor.

Murat Mediçeler: “Yeni ürünlerimiz ile kullanıcılarımıza yeni heyecanlar sunuyoruz”
Yeni Dell ürünlerinin geleceğe yol gösteri olduğunu belirten Dell Türkiye Ülke Müdürü Murat Mediçeler, “Gelecek için tasarladığımız ürünlerimiz ile geleceğe ışık tutmaya devam ediyoruz. Kullanıcılarımızın hayatlarını kolaylaştırıcı ürünlerimiz sayesinde yaşamın farkındalığını arttırıyoruz. Yeni cihazlarımızın kullanmakta olduğu Windows 8 işletim sisteminden en iyi şekilde faydalanmanız mümkün. Microsoft ile yapmış olduğumuz birliktelik, kullanıcıların içerikleri yeni ve heyecan verici yöntemlerle kullanmalarına olanak tanıyor. Windows 8 ile birlikte tüm bireysel ve kurumsal ürünlerimizde yenilemeye gittik. Geliştirmiş olduğumuz yeni donanımlarımız ile özel hayatı ve iş hayatını en kolay şekilde yönetilebilir kılıyoruz. Yepyeni ürünlerimiz sayesinde, en iyi kullanıcı deneyimlerini sunacağımızı düşünüyorum. Bu şık ürünlerimiz, ihtiyaçlara en hızlı şekilde karşılık verebilmenizi sağlayacak. Sunmuş olduğumuz kullanım kolaylığı ile her yerden her zaman bilgiye erişim imkanına sahipsiniz” dedi.

Burak Ereren: “Sunduğumuz ürünler, kişisel bilgisayarların kurumsal kullanım sürecinin hızlanmasına öncülük edecek”
Piyasaya sunulan yeni Latitude 10 ve Latitude 6430u ürünlerinin, kurumsal alandaki bireysel kullanımın önünü açacağını söyleyen Dell EC-EMEA Kurumsal Ürünler Pazarlama Müdürü Burak Ereren, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dünya genelinde gerek kişisel kullanım için gerekse kurumsal kullanım için geliştirilen teknolojiler hızla yaygınlaşıyor. Tablet bilgisayarlar ve Ultrabook’lar hem özel hem de kurumsal kullanım için paralel bir şekilde piyasaya sunuluyor. Yeni modellerimiz ile birlikte kişisel bilgisayarların kurumsal kullanımda daha çok yer alacağını düşünüyoruz. Yeni ürünler, kullanıcıları aynı anda birden çok cihaz taşıma zorunluluğundan kurtarıyor, onların zamandan tasarruf etmelerine ve daha verimli olmalarına yardımcı oluyor.”

Latitude 10 ve Latitude 6430u
Dell’in işletmelere yönelik ilk Ultrabook modeli olan Latitude 6430u’nun, ince ve yüksek düzeyde taşınabilirlik sunan çarpıcı tasarımı, işletmelerin ihtiyaç duyduğu güvenlik, yönetilebilirlik ve dayanıklılık özelliklerini bir araya getiriyor. Dell Latitude 6430u, ayrıca estetik özeliklerle kurumsal ihtiyaçların mükemmel bir dengesini kuruyor. Yüksek düzeyde yönetilebilirlik özelliklerine sahip olan Latitude 6430u, ABD Ordusu’nun MIL-STD standart dayanıklılık testlerinden geçerek, belgelendirdiği dayanıklılık özelliği ile sınıfındaki diğer sistemlere göre en dayanıklı Ultrabook modeli olarak öne çıkıyor. Latitude 6430u WiGig teknolojisi ve kablosuz bağlantı yuvasına sahip ilk Ultrabook. Bu özellik, cihazların veri, görüntü ve ses dosyalarını kablosuz bir şekilde 1 Gigabit’ten daha yüksek hızda paylaşmalarına olanak sağlıyor. Bir kez şarj edildikten sonra 10 saat pil ömrü sunan Latitude 6430u, özellikle sık ve uzun yolculuk eden yöneticiler için tüm gün kesintisiz çalışma imkanı sunuyor. 10 inç ekranlı Latitude 10 tablet bilgisayar ise; mevcut BT ortamlarına kolayca ve güvenilir şekilde uyum sağlıyor ve zengin çoklu ortam özelliklerinin yanı sıra, aksesuarlarla ve mevcut Windows uygulamaları ile uyumluluk sunuyor. Dell’in kurumsal diz üstü bilgisayar serisinde yer alan tüm ürünler gibi, Latitude 10 da mevcut yönetim konsollarına kolayca bağlanabiliyor, değiştirilebilir pil içeriyor ve sabit sürücüden USB yuvasına şifreleme yapmak için ‘Dell Data Protection | Encryption’ (Dell Veri Koruma /Şifreleme) gibi seçilebilen güçlü güvenlik özellikleri sunuyor. Sağlık ve kamu sektörlerine yönelik olarak, yeni tablet bilgisayarda iki faktörlü kimlik doğrulama için seçilebilir olarak parmak izi ve akıllı kart okuyucu yer alıyor. Bu özelliğe sahip tablet bilgisayar, 2013’ün ilk aylarında satışa sunulacak. Ayrıca Latitude 10’un 18 saate kadar ömrü olan pili, seçilebilir olarak sunulan verimlilik yuvası ve aktif bir tablet bilgisayar kalemi (stylus) bulunuyor.