Mobil Internet'in Buluşma Noktası Olan Crea-World Açılıyor

Ericsson Türkiye tarafından gerçekleştirilen ve fiziksel ve sanal ortamda Mobil Internet topluluğunun Türkiye'deki buluşma noktası olacak Crea-World Merkezi,13 Şubat 2001'de açılıyor. Crea-World, Şubat ayından itibaren Maslak'ta 2500 metrekare alana yayılan bir merkezde hizmet verecek.

Mobil Internet dünyasına yatırım yapmak isteyen kurumsal ve bireysel girişimciler için yaratım merkezi olan Crea-World, Mobil Internet'in geleceğine ve yarattığı iş potansiyeline inanan herkes için bir buluşma noktası.
Ericsson, Crea-World aracılığıyla tüketiciye sunulan Mobil Internet servis ve içeriklerini arttırarak Türkiye'deki Mobil Internet pazarının gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor ve Türkiye'de Mobil Internet'in geleceğine inanan, Mobil Internet dünyasında yer alan veya almak isteyen herkesin bir araya geleceği bir ortam yaratmayı hedefliyor. Bu proje kapsamında, Mobil Internet konusunda uygulamalar geliştiren, çözüm üreten, belli bir konuda içerik veya uzmanlığa sahip olan ve bunu mobil Internet'e taşımak isteyen şirket, organizasyon veya kişileri, geleceğini mobil Internet dünyasında gören yeni girişimcileri bir araya gelecek.

Crea-World Nedir?
Crea-World hem fiziksel hem de sanal ortamda Mobil Internet topluluğunun Türkiye'deki buluşma noktasıdır. Crea-World mobil Internet uygulamalarının hayata geçirildiği bir araştırma geliştirme merkezidir.

Crea-World Merkezi adını taşıyan fiziksel ortamımız, Polaris Plaza Maslak İstanbul'da 2500 m2 bir alan üzerine kurulu, son teknoloji platformlar ile donanmış bir Ar-Ge merkezidir.

Ana hedef kitlesi mobil Internet sektöründe yer almak isteyen yazılımcılar, içerik sağlayıcıları, mobil şebeke operatörleri, servis sağlayıcılar, teknoloji şirketleri, kurumlar, girişimciler, risk sermayedarları, proje ve fikir sahipleridir. Crea-World, hızla gelişmekte ve ileriye yönelik göz kırpmakta olan dev bir pazar potansiyelinin pay sahiplerini hedefleyen bir oluşumdur.

Crea-World'de Neler Var?

Crea-World, özel olarak merkez üyelerinin ve ziyaretçilerin tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Toplantı odalarından, test odalarına, çok amaçlı konferans salonundan proje ve tasarım odalarına, kafeteryadan spor merkezine kadar bütün ayrıntıları, merkez üyelerinin ve ziyaretçilerin en rahat edecekleri şekilde düzenlenen Crea-World, toplam 2500 m2 kapalı bir alana kurulmuştur. Crea-World'e ait bazı bilgiler aşağıdadır:

· Yazılımcıların ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış 110 m2 sistem odası
· Aynı anda 36 kişinin kullanabileceği uygulama geliştirme alanı
· Bir tane 18 kişilik, bir tane 10 kişilik toplantı odası
· 60 kişilik çok amaçlı konferans salonu
· 6'şar kişilik iki adet proje odası
· 3 adet test odası
· Özel olarak tasarlanmış ofis ekipmanları
· Özel olarak tasarlanmış ses ve ısı yalıtım sistemleri
· "Business Corner" ile her türlü iletişim ve ofis imkanı
· Tanıtım ve organizasyon amaçlı standlar
· Dinlenme mekanları ve 36 kişilik kafeterya
· Spor merkezi, soyunma odaları ve duş imkanı
· Ve hayallerinizi gerçekleştirirken ihtiyaç duyacağınız her türlü destek

Merkezimizde şu ERICSSON platformlarını da bulabilirsiniz:

WGP 1.1 (WAP Gateway)
WAS 1.0 (WAP Application Server)
Wireless e-mail 1.0
WapIDE SDK 2.1
Web on Air Information Server 2.0
GATE (GPRS Application Test Environment)
Mobile e-Pay R1
EHPT Safetrader
Mobile Internet Advertiser
MPS (Mobile Positioning System) SDK
iPulse Service SDK
Web On Air 3.0

Bu platformlara ek olarak, çıkacak yeni teknolojileri ve platformları da Crea-World Merkezi'nde bulma imkanınız olacak.

CreaWorld'ün Amacı
Amacı; doğru kişileri, doğru zamanda doğru yerde buluşturarak mobil Internet pazarına ve yazılım dünyasına katkı sağlamaktır.

Amacı; fikri, destek ile buluşturarak başarıya giden yolda önemli engelleri aşmak, gerekli olduğu anda destek vererek yazılımcılara, içerik sağlayıcılara, mobil şebeke operatörlerine ve şirketlere maksimum fayda sağlamaktır.

Amacı; Türkiye'de gelişme evresinde olan mobil uygulamaları geliştirirken, şirketlere mobil dünyanın faydalarını tanıtmak, bir yandan da genç yetenekleri cesaretlendirmek ve önlerini açmaktır.

Crea-World, mobil Internet pazarının gelişmesini ve pazarda hak ettiği yere gelmesini kolaylaştırıp hızlandırmayı amaçlamaktadır. Bu da ancak mobil Internet'teki iş imkanlarını gözler önüne sermekle, şirketleri cesaretlendirerek mobil Internet'e yönlenmelerini sağlamakla ve içerik sağlayıcıları bir medya olarak mobil Internet'i kullanmaya teşvik etmekle olacaktır. Pazardaki mobil Internet hizmetlerinin artışıyla kullanıcı sayısı da artacak ve mobil Internet sektörü büyüyecektir.

Misyonu:

Müşterilerimize mobil Internet alanında yeni iş olanakları ve ek değerler yaratmaktır.


Crea-World Neler Sunar?
Crea-World'ün son teknoloji ile donatılmış uygulama geliştirme ortamları, test laboratuarları, toplantı ve eğitim salonları, dinlenme mekanlarında yaratıcılığınızı teknoloji ile birleştirerek yeni nesil mobil uygulamaları ortaya çıkartabilirsiniz.

Kablosuz uygulama tasarlamak ve geliştirmek için güvenli bir altyapı, teknik kaynak ve imkanlar.
· Uygulama geliştiricilerine teknik destek sağlamak üzere eğitimli ve tecrübeli teknik destek elemanları.
· Uygulamaların denenebileceği test ortamı; sistem testleri, sertifikasyon testleri, şebeke, sunucu ve terminal testleri, simülatörler.
· Ericsson altyapı ürünleri, kablosuz iletişim ve mobil Internet konularında eğitimler.
· Kablosuz iletişimle ilgili çeşitli konularda seminer ve toplantılar.
· Teknik eğitim ve desteğin yanı sıra geliştirilecek çeşitli projeler için iş geliştirme, proje değerlendirme ve planlama destekleri.

Crea-World'ü Nasıl Kullanabilirim?
Crea-World Merkezi'nden, "ziyaretçi" ya da "Crea-World Merkez Üyesi" olarak yararlanabilirsiniz.
"Merkez üyeliği" ile "crea-world.com" üyeliği birbirinden tamamen farklı iki üyelik çeşididir.
Merkezde düzenlenecek olan seminerlere, eğitimlere, kurslara ve benzeri faaliyetlere bir ziyaretçi olarak iştirak etmeniz mümkündür.

Desteklenen bir projeye ya da fikre sahip olan kişiler ise, Crea-World Merkez Üyesi olarak merkezin teknik imkanlarını kullanabileceklerdir. Merkez üyesi olmadan önce crea-world.com üyesi olmanız gerekmektedir.

Crea-World bir proje ya da fikri değerlendirirken şu değişkenleri göz önünde bulunduracaktır:
· Firma Durumu
· Finansman Kaynağı
· Pazarlama
· Proje Geliştirme Devresi.
· Uygulamanın Tanımı
· Tasarım ve İhtiyaçlar
· Rekabet İmkanları