IBM ve Bilgitaş Yazıcı Pazarında da Beraber

IBM Türk ve Çözüm Ortağı Bilgitaş Bilgisayar yazıcı pazarında işbirliği yaptı. Böylece Bilgitaş Bilgisayar, IBM yazıcılarının Türkiye'deki tek dağıtıcısı oldu.
Dünyanın en çok bilinen markalarından olan ve en yaygın teknik servis özelliğine sahip IBM, Türkiye yazıcı pazarında da ağırlığını artırıyor. IBM Türk, yazıcı pazarında, Çözüm Ortağı Bilgitaş Bilgisayar ile yaptığı işbirliğini, 17 Ocak Çarşamba günü, Hyatt Regency Otel'de gerçekleştirdiği toplantı ile duyurdu.
IBM sunucu, iş istasyonu, diz üstü-masa üstü bilgisayar ürünlerinin Türkiye çapındaki dağıtıcılığını yapan Bilgitaş Bilgisayar, IBM yazıcılarının Türkiye'deki tek dağıtıcısı oldu.
IBM, yazıcı çeşitleriyle, ev kullanıcısından kurumsal kullanıcıya kadar, farklı ihtiyaçlara yönelik geniş bir ürün ağına sahip. IBM yazıcıları arasında; lazer, nokta vuruş, satır ve termal baskı teknolojilere sahip çeşitli yazıcılar bulunuyor.
IBM Kurumsal Sistemler Bölüm Müdürü İhsan Tunçer konuşmasında; IBM ve Bilgitaş'ın güçlerini bir alanda daha birleştirdiklerini ve IBM yazıcı grubunda da 2001 yılından itibaren beraber çalışacaklarını ifade etti. Tunçer ayrıca; IBM'in sektördeki marka güveni, bilgi ve deneyiminin, Bilgitaş'ın geniş dağıtım ağı ve distribütörlük tecrübesiyle birleşmesiyle oluşacak bu yeni soluğun, yazıcı pazarında kısa sürede hissedileceğinin de altını çizdi. Tunçer, IBM ve Bilgitaş'ın ortaklıklarına ekledikleri bu yeni halkayla, uzun vadeli işbirliği için temelleri sağlamlaştırdıklarına olan inancını dile getirdi.
Bilgitaş Bilgisayar Genel Müdürü Lusi Adut ise, lider yazıcı markalarıyla pazarda tanınan bir konuma geldiklerini belirterek, buna, Bilgitaş'ın odaklanışı ve anlayışıyla, müşterinin istediği desteği anlayarak ulaştıklarına dikkat çekti. Bundan sonra da IBM yazıcıyı pazarda olması gereken pozisyona getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Adut ayrıca, IBM'in muhasebeden, masaüstü yayıncılığa, tasarımda kullanılacak modellerden, barkod uygulamalarına kadar, çok yüksek hacimli baskı ihtiyacına cevap verebilecek geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğunu ancak pazarın, bu bilgiye sahip olmadığının altını çizdi. Adut en önemli hedeflerinden birinin ise 1.5 yıl önce IBM ile başladıkları işbirliğinde, daha geniş ürün yelpazesiyle daha fazla müşteriye hizmet vererek paylarını ve başarılarını arttırmak olduğuna dikkat çekti.

IBM'DEN YENİ BİR YAZICI: INFOPRINT 12

1924 yılından beri uçtan uca çözümler sunmayı hedefleyen IBM, kişisel bilgisayarlardan, iş istasyonlarına kadar her ihtiyaca yönelik çözüm üreten geniş ürün yelpazesindeki, yazıcı çeşitleri ile ev kullanıcıları da dahil, küçük, orta ve büyük ölçekli kurumların baskı ihtiyaçlarına cevap vermekte.
Lazer, nokta vuruş, satır ve termal yazıcı çeşitleri ile her ihtiyaca yönelik IBM yazıcılarının arasında küçük ebatları ve ekonomik fiyatı ile dikkat çeken Infoprint 12 önümüzdeki günlerde adından çok söz ettirecek.
Giriş seviyesindeki bu yazıcı, minimum maliyet, maksimum kalite aranan her türlü ev ve ofis ortamının vazgeçilmez bir parçası. IBM Infoprint 12, IBM kalitesi ve 1 yıl ürün garantisi ile 1200 dpi çözünürlük, dakikada 12 sayfa çıkışı ve 66 MHz RISC işlemci hızı ile çabuk ve kullanışlı bir yazıcı olma özelliği taşımakta.
Boyutlarından büyük özellikleri ile kullanıcılara konfor sunan IBM Infoprint 12, PCL6 ve PCL5'e uyumluluğu, paralel ve USB PC bağlantısına, ethernet bağlantı seçeneğine ve 4 MB standart, 68 MB maksimum artırılabilen hafızaya sahip. Fiyatıyla ev kullanıcılarına, ethernet seçeneği ve artırabilen hafıza ile küçük ve orta ölçekli kurumlara yönelik bir yazıcı olan IBM Infoprint 12, kağıt kutusunda çeşitli ağırlık ve boylarda 250 sayfa, elle besleme bölümünde ise 100 sayfayı tutabilmekte.