Nokia'dan Mobil Telefon Logoları ve Zil Tonları

Nokia, zil tonları ve mobil telefon logolarını telekomünikasyon sektörüne ücretsiz sunacağını açıkladı.
Nokia, geliştirilmiş ve güncelleştirilmiş Smart Messaging teknolojisini lisans ücreti talep etmeksizin telekomünikasyon sektörüne sunacağını açıkladı. Smart Messaging; SMS (kısa mesaj servisi) aracılığı ile zil tonları, resimli mesajlar, operatör logoları, iş kartları, takvim talepleri göndermek ve almak üzere Nokia tarafından geliştirilen bir kavram. Smart Messaging, 1997 yılında tanıtıldığı günden itibaren sektörün en popüler mobil hizmetlerinden biri ve endüstrinin de olmazsa olmazlarından olarak görülüyor. Nokia GSM telefonlar, Smart Messaging hizmetini Nokia 8110i ile desteklemeye başlamıştı.
Nokia Mobil Phones Başkan Yardımcısı Anssi Vanjoki, "Smart Messaging'in başarısı, zil tonları gibi katma değerli mobil hizmetlerin, çok güçlü bir değer zinciri ve oldukça karlı bir iş modeli olduğunun göstergesidir. Nokia, Smart Messaging teknolojisinin bugünkü gelişimini ve tanıtımını devam ettirmeyi hedeflemektedir. Bu teknolojiyi endüstrideki tüm oyunculara açmakla birlikte, Smart Messaging'in geliştirilmesi ile ilgili katılımlarını da bekliyoruz" dedi.
Nokia Smart Messaging, mevcut olan en yaygın onaylanmış GSM telefona özel içerik gönderim teknolojisi. Smart Messaging'i destekleyen milyonlarca Nokia GSM telefon şu anda sektörde kullanılıyor. Yeni pazar oluşumları dahilinde Smart Messaging teknolojisini güncelleştirme konusunda kararlılık gösteren Nokia, sektörde yer alan birçok firmanın da Smart Messaging özellikleri geliştireceğini öngörüyor. Bu ortak çalışma, geniş ve karlı iş sistemi oluşturmanın yanı sıra, 3.nesil altyapı sistemlerinde sunulmak üzere ilk standart servis olan, Multimedya Messaging'in (MMS) geliştirilmesinde önemli bir adım oluşturacak.
Telekomünikasyon sektörünün dünya devi Nokia; tecrübeleri, buluşları, kolay kullanımlı ürünleri, güvenli çözümleri ile 2000 yılı satışlarında dünyada ilk sıradaki yerini koruyan mobil telefon üreticisi ve aynı zamanda mobil, sabit ve IP şebeke sistemleri üretiminde dünyada lider bir kuruluş. Internet'e mobil olma özelliği kazanmada önde gelen firmalardan olan Nokia, bu sayede GSM telefon kullanıcılarının hayatlarını zenginleştirmenin yanı sıra şirketler için yeni fırsatlar yaratıyor.