Romar Yeni Yapısıyla 2001'e Damgasını Vuracak

Türkiye'nin öncü bilgi teknolojileri kuruluşlarından Romar, 2001 yılına bünyesinde gerçekleştirdiği yeni yapılanmalarla girdi. Teknik servise verdiği önemle hizmetlerini her geçen gün müşteri memnuniyeti doğrultusunda geliştiren Romar, uzman kadrosu ve yeni yapılanması ile hizmetlerine daha da fazla katma değerler ekleyecek.
Ayrıca Romar, iş ortaklarının siparişlerini aracısız ve hızlı bir şekilde www.romar.com.tr adresinden yapabilmelerini sağlayacak otomasyon sisteminin altyapı çalışmalarını da tamamlıyor.
Romar, 2001 yılına altyapısında ve kadrosunda gerçekleştirdiği yeni düzenlemelerle, daha da güçlenerek girdi. Sunduğu çözüm ve hizmetlerin her geçen gün geliştirilmesini ve müşteri memnuniyetinin sürekliliğinin sağlanmasını ilke edinen Romar, hizmet verimliliğinin artırılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Satışa verdiği önemi teknik serviste de göstererek diğer BT şirketlerinden ayrılan Romar, öncelikle Ankara ve İzmir Bölge Müdürlükleri'nin satış ve pazarlama departmanlarında yeni yapılanmalar gerçekleştirerek, bu bölgelerdeki organizasyonlarını teknik hizmet ve ihale ağırlıklı çalışan irtibat büroları haline getirdi. Özellikle üzerinde yoğunlaştığı teknik servis hizmetlerini her geçen gün geliştirme eğiliminde olan şirket, bu alandaki servislerine 2001 yılında daha da hız kazandırarak sektördeki iddiasını sürdürecek.
Sürekli değişen müşteri ihtiyaçları ve BT sektöründe yaşanan gelişmeler doğrultusunda kadrosunda da yeniliklere giden Romar, tecrübeli insan kaynaklarına yapılan yeni ilavelerle gelecek dönemlerde faaliyetlerini daha uzman, dinamik ve çağdaş bir kadro ile gerçekleştirecek. Yenilenen kadrosu ile Romar, kaliteli hizmetlerine müşteri memnuniyeti çerçevesinde değerler katacak ve servislerini daha geniş bir alana yayacak.
Bilişim alanında sunduğu zengin çözüm ve hizmetlerde TSE garantisi taşıyan ilk bilgi teknolojileri firması olan Romar ayrıca, kısa bir süre içerisinde faaliyete geçireceği otomasyon sistemi ile de iş ortaklarına, siparişlerini www.romar.com.tr adresli Web sitesi üzerinden, aracısız ve hızlı bir şekilde yapabilme imkanı verecek.
Romar bünyesinde gerçekleştirilen her türlü yenilik hakkında bilgiye, Romar'ın ücretsiz danışma hattından ulaşmak mümkün. Romar ücretsiz danışma hattı: 0800-211 62 73 ve 0800-211 61 22

Türkiye'nin En Köklü BT Şirketlerinden Romar
Türkiye'nin ilk BT şirketlerinden Romar, 1981 yılında kuruldu. Şirketin Marmara, İç Anadolu ile Ege'de bölge müdürlükleri, İstanbul Atatürk Havalimanı Serbest Bölge'de ofis ve depoları bulunuyor. Satış öncesi ve sonrası sunduğu tüm destek hizmetlerinde TSE onayı taşıyan ilk şirket olan Romar, 100'den fazla çalışana ve Türkiye'nin 73 iline yayılmış 1400 bayi ile toptancı, yetkili satıcı ve servis organizasyonuna sahip.
Romar, 2000 yılı sonlarında açtığı İstanbul-Beylikdüzü Migros, İstanbul Şişli Bilişim Vadisi ve ROMARKET mağazaları ile perakende müşterilerine daha da yakınlaşıyor.
Bilgisayar, yazıcı ve çevre birimleri, OEM olarak adlandırılan bilgisayar toplamacı firmalara yönelik ürünler, özel amaçlı görsel sunum ürünleri (yüksek nitelikli yazıcılar, tarayıcılar, sayısal fotoğraf makineleri, video projektörleri), otomatik tanıma, veri toplama, barkod yazıcı ve okuyucu, portatif ve radyo frekanslı terminal, kart yazıcı, yazar kasa işlevli bilgisayarlardan oluşan perakende satış sistemleri (POS) ve tüketim malzemeleri, Romar'ın ürün yelpazesinde yer alıyor.
Firmanın tescilli markası Romsoft bünyesinde üretilen pek çok yazılım paketi ile anahtar teslimi proje de, Romar'ın sunduğu hizmetler arasında bulunuyor. Romar ailesinin en genç üyesi sanal mağaza Romarket, Internet üzerinden alışveriş yapmak isteyenlerin teknoloji ürünlerine www.romarket.com.tr adresinden ulaşmalarını sağlıyor. Romkart Üyelik Sistemi ile müşterilerini bir yelpaze altında toplayan Romar, bu özel kart aracılığıyla üyelerine güçlü hizmet ve dağıtım ağının tüm avantaj ve ayrıcalıklarını sunuyor.

UFUK YILDIZTEKİN DÖNEMİ

Bilişim sektörü, bir bayan müdür daha kazandı. Türkiye'nin bilgi teknolojileri firmalarından olan ve bilişim sektörünün gelişmesinde önemli roller üstlenen Romar, "kan tazeledi". Sektörün deneyimli ismi Ufuk Yıldıztekin, 2001 yılına yeni yapılanma çerçevesinde gerçekleştirdiği çalışmalarla giren Romar'a, genel müdür olarak atandı.
Ufuk Yıldıztekin'in genel müdürlük görevine getirilmesiyle ilgili olarak Romar'dan yapılan açıklamada, kaliteli ve müşteri odaklı hizmetlerin son sürat sürdürüleceği, kan değişikliği ile BT sektörüne çok daha etkili hizmetler sunmaya devam edileceği bildirildi.
Ufuk Yıldıztekin'in Romar'a genel müdür olarak atanması, Romar'ın yenilikçi yapısının gerekli kıldığı bir ihtiyaç olarak açıklanıyor. Bilgi teknolojileri alanında Türkiye'nin ilk firmalarından olan ve dolayısıyla ülkemizde bu alanın gelişmesinde büyük ve önemli katkıları bulunan Romar, 2001'e de bünyesinde gerçekleştirdiği yeni yapılanmalarla girmişti. Genel müdürlük görevine Ufuk Yıldıztekin'in atanması da, bu yeni yapılanmanın ne denli köklü bir şekilde gerçekleştirildiğinin kanıtı olarak gösteriliyor.
Ufuk Yıldıztekin, görevi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, 18 yıldan bu yana Romar bünyesinde yer aldığını, Türk bilgi teknolojilerinde önemli projeler gerçekleştirdiklerini ve şimdi Romar'ın deneyimli, başarısını kanıtlamış ekibi ile yeni başarılara imza atacak olmaktan heyecan duyduklarını belirtti. Yeni Genel Müdür Yıldıztekin, BT sektöründe vazgeçilmez bir "hizmet" şirketi olmak üzere operasyonların sadeleştirileceğini belirterek, hedefe odaklı, sade ve kaliteli bir hizmet şirketi olmak doğrultusunda daha da atılımcı, dinamik bir yapıya kavuşacaklarını ifade etti. Bu amaç doğrultusunda Romar'da ilk olarak Ankara ve İzmir'deki bölge müdürlüklerinin yapısı değiştirilerek, daha çok birer irtibat bürosu ve teknik servis istasyonu şeklinde düzenlemelere gidilmiş durumda.
Romar, 2001 yılında da altyapısında ve kadrosunda gerçekleştirdiği yeni düzenlemelerle, daha da güçlenerek girmişti. Sunduğu çözüm ve hizmetlerin her geçen gün geliştirilmesini ve müşteri memnuniyetinin sürekliliğinin sağlanmasını ilke edinen Romar, Ankara ve İzmir Bölge Müdürlükleri'nin satış ve pazarlama departmanlarında yeni yapılanmalar gerçekleştirerek, bu bölgelerdeki organizasyonlarını teknik hizmet ve ihale ağırlıklı çalışan irtibat büroları haline getirmişti.

Ufuk Yıldıztekin Kimdir?
Ufuk Yıldıztekin, 1981 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu. 1981 yılında Anadolu Grubuna bağlı AN-PA Anadolu Pazarlama'da satış ve stok analisti olarak iş hayatına başlayan Yıldıztekin, 1983 yılında satış sorumlusu olarak Romar ailesine katıldı. Burada 1984 yılından 1994'e kadar çeşitli kademelerde görev alan Yıldıztekin, son olarak genel müdür yardımcılığı görevini üstlenmişti. Bu süre zarfında yeni Genel Müdür Yıldıztekin, Romar'da pazarlama iletişim ve halkla ilişkiler projelerinde, satış sonrası hizmet koordinasyonu görevinde, uluslararası iş ve lojistik çalışmalarında, Web sitesi ve e-ticaret uygulamaları da dahil olmak üzere bilgi işlem bölümünde şirket yöneticisi ve sorumlusu olarak görev yaparak, sektörde önemli tecrübeler kazandı.