2000'in "En"Leri Turk Nokta Net'te

Turk Nokta Net ziyaretçileri, Nokta Anket 2000'de kullandıkları oylarla politikadan sanata, sinemadan karizmatik kişilere kadar yılın en ünlü kişi, olay ve eserlerini belirledi. Buna göre Galatasaray'ın başarıları yılın olayı, Duygu Dikmenoğlu yılın en güzeli, Kenan İmirzalioğlu da en yakışıklısı oldu.
Politikadan sanata, iş dünyasından sinemaya kadar açılan geniş bir yelpazede 2000 yılının en önemli olayları kişileri ve eserleri belli oldu. Turk Nokta Net tarafından düzenlenen "Nokta Anket 2000"e bir ay içinde yaklaşık 30 bin kişi katılarak oy kullandı.
8 ana başlık altında 56 kategoride kullanılan oyların sonucunda Türkiye ve dünyada meydana gelen en önemli olaylar, gündemdeki politikacılar, başarılı iş adamları beğenilen filmler ve ilgi gören eserler ortaya çıktı.

2000 Galatasaray'ın Yılı Oldu
Turk Nokta Net kullanıcıları yurtiçinde 2000'e damgasını vuran olayları belirlemek için oy kullanırken, Galatasaray'ın dünya futbol arenasında gösterdiği başarıları 2000'in en önemli olayı olarak belirledi. Bir diğer önemli olay da cumhurbaşkanlığına Anayasa Mahkemesi Başkanı Ahmet Necdet Sezer'in seçilmesi oldu. Ayrıca Hizbullah'ın çökertilmesi operasyonu da 2000'in önemli olayları arasında yerini aldı.
Dünyada yaşanan en önemli olaylar ise sırasıyla, genetik bilimindeki ilerlemeler, Internet'in yaygınlaşması ve Seattle olayları oldu.


Dikmenoğlu, Avşar Kızını Solladı
Yıllardır güzellik konusunda birinciliği kimselere bırakmayan Hülya Avşar bu kez tahtını genç manken Duygu Dikmenoğlu'na kaptırdı. Turk Nokta Net kullanıcıları, oylarıyla Dikmenoğlu'nu birinciliğe taşırken, Avşar kızına ikinci sırada yer almak düştü. Ayrıca geçtiğimiz yılın popüler mankeni olarak adından sıkça söz ettiren Deniz Akkaya da güzellikte üçüncü sıraya yerleşti.
2000'in en yakışıklı erkeğini belirlemek için de oy veren Turk Nokta Net
kullanıcıları, Kenan İmirzalioğlu'nu birinciliğe taşıdı. Böylece Memoli-Miroğlu rekabetinde ipi göğüsleyen Miroğlu (Kenan İmirzalioğlu) oldu. Ekranların yakışıklı polis memuru "'Memoli" (Mehmet Ali Alabora) en yakışıklı erkek kategorisinde 4. sırada yer aldı.


En Karizmatik Deprem Dede

2000 yılının en karizmatik kadın ve erekeklerinin de belirlendiği Turk Nokta Net'in "Yılın En'leri Anketin"de "Deprem Dede" olarak tanıdığımız Kandilli Rasathanesi Müdürü Profesör Doktor Ahmet Mete Işıkara en karizmatik erkek, tiyatro ve sinema sanatçısı Zuhal Olcay da en karizmatik kadın seçildi.

TURK NOKTA NET'E ÖZEL BASIN TEŞVİK ÖDÜLÜ

Turk Nokta Net, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Basın Özel Teşvik Ödülü'ne layık görüldü. Turk Nokta Net, Kıtalararası İstanbul 22. Avrasya Maratonu süresince ana sayfasında yaptığı duyurular ve haberler nedeniyle, Basın Özel Teşvik Ödülü alan ilk net kapısı oldu.
Turk Nokta Net ödülünü, geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen bir törenle aldı. Teşvik Ödülü ve plaketi Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Özkaya'dan alan Turk Nokta Net Reklam ve Halkla İlişkiler Direktörü Miriam Dinç, Turk Nokta Net'in de artık bir mecra olarak algılanmasının ve ödüle değer bulunmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Basın Teşvik Ödülleri'ni ayrıca yazılı basın dalında Fanatik Gazetesi'nden Zeki Kuban, Türkiye Gazetesi'nden Ali Şirin Gültekin, Zaman Gazetesi'nden Süleyman Karakulluk, röportaj dalında Radikal Gazetesi'nden Ömer Altay, Akit Gazetesi'nden Sami Özey, Fotomaç Gazetesi'nden Zürap Akdüz, fotoğraf dalında Hürriyet Gazetesi'nden Celal Demirbilek, Milliyet Gazatesi'nden Tuncay Şen, Star Gazatesi'nden Murat Öztürk, yorum dalında Cumhuriyet Gazatesi'nden Abdülkadir Yücelman, Milliyet Gazatesi'nden Murat Ağca, Yeni Şafak Gazatesi'nden Ali Gümüş alırken, Akşam Gazatesi'nden Genco Sabancı, Türkiye Çocuk Dergisi'nden Ahmet Arbaş, Cihan Haber Ajansı'ndan Muhammet Öztürk, Star Gazatesi'nden Tayyar Sümen de mansiyona layık görüldüler.