Türk Internet Kullanıcıları Turkiyeonline.Com İle Buluşuyor

İlknur KAYA
TurkiyeOnLine.com

Internet sektöründe farklı bir anlayış, yeni bir yaklaşımın temsilcisi TurkiyeOnLine.com, kendi adı ile bütünleşen kişilerin her türlü ilgi alanlarında birbirleriyle buluşup, bilgi paylaşabileceği, içeriğine katkıda bulunabilecekleri çok boyutlu ve mecralı bir etkileşimli medya kanalı.
Tam anlamıyla bir "paylaşım ve etkileşim dünyası" olmayı hedefleyen TurkiyeOnLine.com'un tüm içeriği de geniş bir iç ve dış yazar kadrosuyla hazırlanıyor. Özgün içeriği ile TurkiyeOnLine.com, yenilikçi ve paylaşımcı Internet tutkunları için en kapsamlı ortam olmayı amaçlıyor. TurkiyeOnLine.com hem Türkiye'deki hem de dünyadaki tüm Türkler'e hitap ediyor.

Paylaşım Ortamı
TurkiyeOnLine.com'un içeriğini oluştururken tek amacımız vardı. Farklı, enteresan, kaliteli bir paylaşım ortamı yaratabilmek. Her şey sizinle oluşturuluyor, sizin için, size özel ve etkileşimli
TurkiyeOnLine.com'da nereye bakarsanız bakın, güncel içerik bulacaksınız. Okuyacağınız her satırda, göreceğiniz her resim ve video da kullanıcıların da katkılarını bulacak ve siz de katılmak isteyeceksiniz.

İçeriğimizde Bunlar Var
Öncelikle, herkesin Haberleri almasını istedik. Bunu yaparken de sizleri sayısız habere boğmak değil sadece günceli yakalayabilmek ve bilgilendirmenin önemine inandık. Güncel haberlerimiz dışında, Hava Durumu, Para ve Borsa Bilgileri de en güncel bilgileriyle sitemizde yer alıyor.
'Kitap' bölümünde sadece güncel, en çok satan ve yeni çıkanlar içeriğiyle yetinmeyecek, aynı zamanda özel dosyalarımıza da göz atabileceksiniz. Başlangıç bölümünü bizim oluşturduğumuz ancak devamını sizden beklediğimiz birbirinden farklı etkileşimli hikayeler, okuma grubu ve mantar pano, sizi bazen gülümsetecek bazen de hüzünlendirecek şiirler ve derinlemesine inceleme yazıları, size kitap okumayı daha çok sevdirecek.
'Müzik Kutusu' size Müziğin dünyasını sunuyor. Sıradanlığın dışında farklı inceleme dosyaları, tanıtımlar, eğitimler, şarkı sözleri ve notalar, klasik ve modernin, elit ve popülerin, yerli ve yabancının kaynaşarak ortaya çıkardığı eksiksiz bir müzik dünyasını yine sizlerden gelen katkılarla her gün daha da zenginleştiriyoruz.
'Lezzet-Mekan' Gourmet ile ilgili en iyi içerik de TurkiyeOnLine.com'da! TurkiyeOnLine.com'da artık görmeye ve uygulamaya alıştığınız tarifeleri değil, herkesin yapabileceği ve farklı kültürlerden binlerce yemek, kokteyl ve içecekleri görürseniz şaşırmayın. Bunların yanı sıra, herkesin merakla takip ettiği mekan tanıtımları ve eleştirileri, gece hayatı ile ilgili bilgiler size sadece daha kaliteli yemeyi ve gezmeyi değil aynı zamanda bunu yaşamınızın en seçkin yanlarından biri haline getirmeyi amaçlıyor. Dünyaca ünlü mutfakların ve geleneklerin tanıtıldığı özel incelemeler de beğeninize sunuluyor.
'Moda-Stil' TurkiyeOnLine.com bu konuda da çok farklı. Sizlere sadece ilginç alışveriş ve mekan ipuçları değil, bunlardan da öte, dünyaca ünlü modacılarla ilgili incelemeler, indirimli ve avantajlı alışveriş imkanları, en güncel promosyonlar ve organizasyonlarla ilgili komple bir ajanda da sunuyoruz. Artık hangi mekan ve program için, ne giyeceğinizi bilmek, nereden neyi almanız gerektiğini düşünmekle zaman kaybetmeye son.
'Mizah'da çok iddialıyız. %100 Türk ve taptaze yepyeni "Sanal Mahalle" adı altında çağdaş bir mahalle olmayı amaçlıyoruz. Her hafta hep birlikte bir kez daha ağlayacağız gülünecek hallerimize. Her gün gündem ile değişecek 'Günün Karikatüründe' ise bazılarımız gülerken, bazılarımız sinirlenecek, bazılarımız ise çok kızacak! Mahallemizin muhtarı ise Erhan Başkurt olacak ve yıllardır özlediğimiz o bilinen meşhur mizah ekolünü artık anılarda değil bilgisayarlarınızda yaşatacak!
'Sinema- TV' Sinema salonları, seans saatleri, vizyona girecek ve vizyondaki filmlerin tanıtımları, fragmanlar, unutulmayanlar ve özel derlemeler birbirinden farklı ve sizi şaşırtacak konu ve konuklara ev sahipliği yapıyoruz. Televizyon için ise, size az vaktinizde neler seyretmeniz gerektiğini ve acı-tatlı eleştirileriyle Kızgın Kaz'ı öneriyor. Sizin yorumlarınız ve eleştirileriniz de en seçkin bölümümüzde yayınlanıyor.
Artık hepimiz 'Teknoloji' ile iç içeyiz. Bu kategorimizde ise, bilgisayarı ve Internet'i yeni tanıyandan, bu konunun uzmanına kadar herkesin istisnasız olarak ilgisini çekecek ürün tanıtımları, kıyaslamalı inceleme dosyaları, oyun bölümü ve ajandanın sıkı birer takipçisi olmanızı hedefliyoruz.
Elbette, sadece bu kadar kategori ile yetinemezdik. Ana sayfamızda giriş kapısını bulabileceğiniz ve dünya şehirlerinden fotomodellere birbirinden mükemmel fotoğraflara bakabileceğiniz ve kendi fotoğraflarınızı da gönderip paylaşabileceğiniz 'Foto-Klik', en orijinal günlük 'Burç' yorumları, Cynical'ın hiciv dolu yazıları ve şiirleri ile, Asap Abi'nin sosyete ve magazin dedikodularını da kaçırmamalısınız.
'Chat ve Forum' TurkiyeOnLine.com'da her yaşa ve ilgi alanına uygun sohbet yapmak ve forumlara katılma imkanınız var. Ayrıca, ana sayfadaki ve diğer her kategorideki anketlerimize de katılımınızı bekliyoruz.
Tüm bunlar, TurkiyeOnLine.com'un sadece başlangıcı "TurkiyeOnLine.com'da daha birçok yeni kategori sırada bekliyor. Bunları sadece biz değil, siz de belirleyeceksiniz.

Türkiye'de Bir İlk: TurkiyeOnLine.com e-posta
Artık hepimizin bir ya da birden fazla elektronik posta adresi var. Ancak tüm Türkiye'ye ve dünyadaki tüm Türklere hizmet veren TurkiyeOnLine.com'un üye olan kullanıcılarına ömür boyu ücretsiz olarak verdiği e-posta diğerlerinden farklı, çok daha kullanışlı. Nasıl mı?
· TurkiyeOnLine'ın en büyük özelliği ismi. Siz de kullanıcı adınızla birlikte @turkiyeonline.com adresine ve ayrıcalıklarına sahip oluyorsunuz.
· Tüm dünyadan e-postanıza ücretsiz erişebilirsiniz.
· e-posta adresiniz ömür boyu sizin.
· Dünyanın neresinde olursanız olun, ister Web'den ister kendi e-posta programınızdan e-postalarınıza 24 saat erişebilirsiniz.
· Pop3 özelliği sayesinde diğer e-posta adreslerinizi de TurkiyeOnLine.com'dan takip edebilirsiniz.
· 5 MB kapasitesi ile tam bir e-posta deposu.
· İstenildiği takdirde 15 MB'a kadar genişletme imkanı.
· Yurtdışında yaşayan Türklerin de her zaman en büyük yardımcısı olmaya aday.
· Ve tüm bu özellikleri ile ne eşi ne de benzeri var. Bu bir ilk.

Arama: Web'de Aradığınız En Kapsamlı Bilgi TurkiyeOnLine.com'da
Internet'te en çok kullanılan araçlardan biri olan Arama, TurkiyeOnLine.com'da güçlü ve orijinal bir arama motoru olarak mevcut. TurkiyeOnLine.com'da hem kelime bazında hem de hergün daha da zenginleşen arama kategorilerinden faydalanacak, aradıklarınıza ve Web üzerindeki tüm sitelere hem hızlı hem de istediğiniz biçimde ulaşacaksınız.

TurkiyeOnLine.com Club: Türkiye'de ki En Etkileşimli Web Topluluğu
Bu Club diğerlerine benzemiyor çünkü;
· Birbirinden farklı sürpriz yarışmalar,
· Promosyonlar ve etkinlikler,
· Ve gerçekten kendinize farklı bir gruba ait olma hissi verecek olan TurkiyeOnLine.com Club'da şimdiden yerinizi ayırtın. Ücretsiz olarak.

Kurumsal Profilimiz
Bu kadar iddialı olan bir sitenin kurucuları da oldukça kayda değer profiller.
Yönetim Kurulu Başkanımız Ella Cisneros, öncelikle Venezuela'da başlattığı başarılı kariyerini kısa sürede önce ABD'de daha sonra da dünya çapında yaygınlaştırmış bir iş kadını. Diğer tüm sektörlerdeki çalışmalarının yanı sıra 1989'dan beri Internet ve teknoloji ağırlıklı projelerle ilgilenmeye başlayan Cisneros, bu hedefine ilk olarak bir yazılım şirketi kurarak, daha sonra da Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk Internet servis sağlayıcılarından Onemain.com'u hizmete açarak ulaşmış. Bunların yanında, yine bu kısa zaman içerisinde GSM sektöründe Venezuela'da Bell South- Telcel ile ortaklaşa kurulan Su Red, bu yapılanma çerçevesinde kurulan Mi Punto ve gayri menkul girişimciliği paralel olarak gelişmiş. Dünya Internet sektörünün en tanınmış profillerinden biri olan Ella Cisneros; AmericaOnline (AOL) Latin Amerika, Coca Cola Latin Amerika, Juntos.com ve Vox2Vox gibi büyük oluşumlarınada sahip.
Ella Cisneros, bu hızlı ve küresel kariyerini geliştirmeye devam ederken, aynı zamanda kar amacı gütmeyen birçok organizasyona da imza atmayı başarabilmiş bir kişi. International Women's Forum, Institute of International Education, My Commitment to Venezuela, VPN, The Together Foundation for Global Unity, Birleşmiş Milletler desteği altındaki The Group of 77 bünyesinde başkanlık ve üyelik görevlerinin yanı sıra, yine BM çatısı altında birçok BM konferansında Eminent Citizen and Witness olarak konuşmalar yapmış ve Summits of Environment, Sustainable Development, Small Islands, Globalization ve benzeri etkinliklere aktif katılımlarda bulunmuştur.
Başkanı olduğu EIla Cisneros Holding bünyesinde; Ella Cisneros Communications, Swift Co., Finch Trade, World Communications, Wall Street Italia gibi dünyanın önde gelen girişimleri barınmakta. EC Holding aynı zamanda Internet ile ilgili başka şirketler, gayri menkul yatırımları ve havacılık sektörü gibi alanlarda da aktif olarak çalışmakta. Aile şirketleri çerçevesinde ise; Produvisa ve Panamco Beverages mevcut.
Gökhan Ölçer ise, TOL Bilgi işlem Hizmetleri A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü. TOL'dan önce, Amerika'da geçirdiği uzun yıllar süresince yine teknoloji sektöründe çalışmış ve 1995 yılında Global Trade and Communications'ı kurmuş. Kısa sürede yönetim danışmanlığı ve kurumsal Internet hizmetleri alanında hızla büyüyen GT&C ile birlikte diğer yatırımlara yönelen Ölçer, Türkiye'de ilk Internet yatırımını 1997 yılında gerçekleştirmiş.
Elektronik mühendisliği ve iş idaresi alanlarında New York Üniversitesi'nde yüksek lisans sahibi olan Ölçer, pek çok Amerikan kuruluşuna ve ABD Federal hükümetine yönetim danışmanlığı hizmeti vermiş ve New York, New Jersey ve California eyaletlerindeki yüksek ölçekli devlet ihalelerinin seçici komisyonlarında görev yapmıştır.
TurkiyeOnLine.com'un diğer yatırımcısı Guido Albi-Marini ise finans kökenli bir girişimci. Ülkesi italya'nın Napoli kentindeki Banca della Provincia di Napoli'nin 1998'e kadar en büyük hissedarlarından biri olan Albi-Marini, hisselerini sattıktan, sonra Pafin Lease Broker'ın başkanı ve en büyük hissedarı olmuş.
Yaklaşık beş sene boyunca Locat'ın (Banca Credito Italiano) tek leasing acentası olarak Güney İtalya bölgesinde yıllık ortalama 200 milyon ABD doları yatırım yapmış. Ayrıca, British Telecom, Banca Nazionale del Lavoro ve ENI'nin sahibi bulunduğu yeni İtalyan telekomünikasyon firması olan Albacom ürünlerinin Güney İtalya'daki tek şubesi olan PAFCOM'un da başkanı ve en büyük hissedarı olan Guido Albi-Marini bu çerçevede özellikle veri, ses, Internet ve uydu iletişimlerinde uzmanlaşmaya önem veriyor. Aylık 10 milyon dakika gibi önemli bir seviye ile de müşterilerin ticari ve teknik tüm talepleri ile ilgilenen PAFCOM, İtalya'nın günümüzdeki en önemli güçlerinden birini oluşturuyor.
İşte bu yatırımcıların temelini attığı TOL Bilgi İşlem Hizmetleri A.Ş. ise 2000 yılının Mayıs ayında kurulan bir Internet şirketi. Bir yeni ekonomi şirketi olarak tanımladığımız ve Internet kullanıcılarına en canlı paylaşım ortamını sunan TOL (TurkiyeOnLine), TurkiyeOnLine.com ile gerçekleşmeye başlayan projelerini, kısa zamanda devreye girecek diğerleriyle devam ettirmeyi planlıyor. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'nde Miami'de bulunan TOL, temel bir platform olarak bundan sonraki yeni projeleri de kendi içinde barındıracak. Maslak'taki Merkez Ofisinde 25 kişilik personel ile hizmet vermeye başlayan firma, teknolojinin en yeni ve modern araçlarını kullanarak Türkiye'de yeni ve uzun soluklu bir devreye imza atıyor.