Üniversite gençliğinin sesi Akampus.com’da

Üniversite gençliğinin buluşma noktası Akampus.com’daki Kampus Forum köşesi, günde 200 mesaj bırakılan aktif bir forum niteliği taşıyor. Kampus Forum, eğlenceli bir ortamda düşüncelerin paylaşıldığı bir platform.
2000 yılının sonlarında, üniversite öğrencisi ve mezunu gençlerin buluşma noktası olmak amacıyla yola çıkan Akampus.com, 75 bin kişilik bir topluluğa hitap ediyor. Gençlerin en çok rağbet ettiği bölümler arasında Kampus Forum ilk sıralarda yer alıyor. Sitenin en çok ziyaret edilen bölümü olan Kampus Forum’a günde 200 kadar mesaj bırakılıyor.
Kampus hayatından aşk ve evliliğe, eğitim sisteminden kültür ve sanata, çok geniş bir konu yelpazesi üzerine kurulu olan Kampus Forum’da Akampus.com ziyaretçileri hem halihazırda açılmış konu başlıklarındaki mesajları görebiliyor ve onlara cevap yazabiliyor, hem de yeni bir konu açıp, her gün gelen yeni mesajları inceleyebiliyor.
Farklı ikonlarıyla da mesaj yazmayı oldukça eğlenceli hale getiren Akampus.com, değişik kültürlerden gelen insanların eğlenceli diyaloglara girdikleri bir konuşma alanı olmayı başaran nadir sitelerden biri. Çeşitli zamanlarda ortaya çıkıp, konular hakkında yorum yapan, üyelerine konser davetiyeleri ve kitaplar gibi çeşitli fırsatlar sunan Kampus Faresi ise sitenin fark yaratan en belirgin özelliği. 2000 yılının Ağustos ayında, Boğaziçi Üniversiteli üç gencin, başlangıç aşamasında Burhan Karaçam Partnership’ten destek alarak kurdukları ve ilk adım olarak Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak yayına geçen Akampus.com, şu anda tüm üniversiteli öğrenci ve mezunlara hitap eden içerik ve servisler sunmaktadır. Nihai hedef olarak, Internet kullanıcısı tüm Türk gençliğine hitap edecek bir içerik ve altyapı hazırlamak benimsenmiştir. Sitede, Kampüs Online, Arşiv Online, Akariyer, Apazar, Our Life, Bumbastik gibi bölümler yer almaktadır. Akampus.com, yeni dönemde mobil ortamda da içerik servisi sunmayı ve gençlerin en büyük iletişim ve bilgi paylaşım platformu durumuna gelmeyi planlamaktadır.

Üniversitelilere bedelsiz davetiye

Akampus.com üyesi gençler, birçok hizmetin yanı sıra çeşitli konser, üniversite partisi gibi etkinliklere ücretsiz davetiyeler kazanıyorlar.
75 bin üniversiteli üyesi ile, üniversitelilerin en çok rağbet gösterdiği eğlence ve eğitim sitelerinden biri olan Akampus.com, üyelerine sunduğu arşiv, ders notu ve ders yorumlarının yanı sıra, konserlere ve üniversite partilerine de davetiyeler dağıtıyor.
Akampus.com’da tanıtımı yapılan Taksim Kemancı Bar ve Harbiye Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen konserlere, üyelerden başvuranlar arasından yapılan çekilişle her hafta çeşitli sayılarda üyenin ücretsiz katılması sağlanıyor. Bundan başka, üniversite kulüplerinin düzenlediği partilerin ve konserlerin duyurularına da yer veren Akampus.com, bu partilerin de davetiyelerini üyelerine dağıtıyor.
Yaklaşık 3 ay önce başlayan Akampus.com davetiye hizmeti, şimdiye kadar hiç aksamadan her hafta devam etti. Şimdilik dağıtımı İstanbul ile sınırlı kalan davetiye hizmetinin, farklı mekanların da eklenmesi ile Türkiye geneline yayılması planlanıyor.