Ufuk Yıldıztekin Oytel.Net’te


Romar’ın başarılı Genel Müdürü Yıldıztekin, katma değerli telekomünikasyon hizmetleri sektöründe yeni şirketlerden Oytel.Net’e transfer oldu.
BT sektörünün köklü firmalarından Romar A.Ş.’de 1983 yılından bu yana çeşitli kademelerde görev yapan Genel Müdür Ufuk Yıldıztekin, servis sağlayıcılığı sektörünün genç ve atılımcı şirketlerinden Oytel.Net’e transfer oldu. Yılbaşından itibaren koltuğunu Yıldıztekin’e devreden, Oytel.Net’in kurucu ortağı ve Genel Müdürü Murat Özbilen ise şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun özel çözümler üretmek için kurulan Oytel.Net’in dinamik yapısını büyük bir avantaj olarak gören Yıldıztekin, yeni gelişen sektörde yapılacak çok şeyin olduğunu, en önemli konunun ise yasal düzenlemelerle sektörün önünün açılması gerektiğini belirtti. Yıldıztekin’in gelişiyle şirketin doğum sürecinin tamamlandığını belirten Özbilen ise, kaliteden ödün vermeden, ürün ve hizmet anlayışını değiştirmeden büyümeye devam edeceklerinin altını çizdi.
Etkisi halen süren ekonomik kriz ve olası Irak savaşı öncesinde Oytel.Net’in genel müdürü olan Ufuk Yıldıztekin son 2.5 yılını "çok yorucu, yıpratıcı ve yoğun, ancak bir o kadar da öğretici ve kıymetli, bedeli hiç bir şekilde ödenemez bir labaratuar çalışması" olarak tanımlıyor. Ekonomik kriz arifesinde Romar’da genel müdürlüğe başlayan Yıldıztekin, % 70'lere varan daralma yaşayan sektörde çok etkin bir kriz yönetimi uygulayarak şirketi krizden güçlenerek çıkarmıştı.