Uğur Serkan Taşkın Veripark’ta


Uğur Serkan Taşkın, VeriPark’ta B2B Çözümlerinden Sorumlu Proje Yöneticisi olarak göreve başladı. Daha önce Andersen Yönetim Danışmanlığı’nda Teknoloji Entegrasyon Hizmetleri takımında kariyerini sürdüren Taşkın yeniden yapılanma, yazılım geliştirme, e-iş uygulamaları ve IT yönetim modelleri üzerine birçok projede yer aldı.
VeriPark’ta göreve başlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Taşkın konuyla ilgili olarak şunları söyledi:
“Dünya çapında geleceğin en önemli iş alanlarından biri olarak gösterilen B2B elektronik ticaret, kuruluşların bir yandan rekabet edebilirliklerini artırıyor, diğer yandan maliyetlerden tasarruf etmelerini sağlıyor. Bu açıdan B2B’nin Türkiye’de de yaygınlaşması, kuruluşlarımızın dünya çapında rekabet edebilmelerinin önünü açacak. VeriPark’ın bu alanda sunduğu güvenilir altyapı, kuruluşlarımıza B2B’nin tüm avantajlarını getiriyor.”

Taşkın başarılı projelere imza attı

1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Taşkın, donanım, yazılım değerlendirme ve seçimi, 2-katmanlı, 3-katmanlı ve çok katmanlı iş uygulamalarının geliştirilmesi, sistem entegrasyonu, dış kaynak kullanımı, yapısal ve nesneye dayalı geliştirme metodolojileri, büyük ölçekli iş uygulamaları için veritabanı, süreç analizi ve teknik mimari tasarımı, kriptografi ve sistem güvenliği alanlarında uzmanlaştı.
Profesyonel yaşamı boyunca, Enerji, Finansal Hizmetler, Medya, Profesyonel Hizmetler, Teknoloji ve Telekom endüstrilerine yönelik başarılı projelere imza attı. Yer aldığı projelerde, Internet, intranet uygulamaları, dağıtık çoğulortam sistemleri, özel istemci/suncu uygulamalar (ağırlıklı olarak satış, pazarlama ve müşteri ilişkileri yönetimi otomasyonları) ve e-öğrenim çoğulortam ve yayıncılık teknolojileri, akıllı kart servis sağlayıcısı otomasyon yazılımı, akıllı karta dayalı e-para ve e-ticaret uygulamaları, elektronik para transferlerinin güvenliği konularında çalışmalar gerçekleştirdi.
Taşkın, profesyonel deneyiminin yanı sıra bilişim dergilerinde teknoloji eğilimleri konusunda makaleler yazıyor ve Byte dergisinin yayın danışmanlığını yapıyor.