BEA hızla büyüyor

BEA Systems, mali yılın 3. çeyreğinde Avrupa genelinde 382 yeni müşteri ve 70 yeni ortakla anlaşma imzaladığını duyurdu. Anlaşma yapılan yeni müşteriler arasında Şekerbank ve THY de var.
Türkiye’de eSolutions tarafından temsil edilen BEA Systems, 31 Ekim itibariyle sona eren 3. mali çeyrekte, aralarında THY ve Şekerbank’ın da bulunduğu 382 Avrupalı firmayla iş anlaşması imzaladığını duyurdu. Aynı dönemde 70 yeni iş ortağı, 30 sistem entegratörü ve 41 bağımsız yazılım üreticisiyle de iş anlaşmaları yapıldı. 500 bin Doların üzerinde hacme sahip olan anlaşmalardan % 78’i, birden fazla ürünü kapsıyor.
BEA’in mali sektördeki yeni müşterileri arasında Nordea Bank Polska, Capital One Services, Royal Bank of Scotland, Şekerbank, Banco Sella, Banco Popolare Di Bergamo ve AXA Belgium yer alıyor. Anlaşma yapılan şirketler arasında, telekomünikasyon sektöründen Telefonica Moviles Espana, Telecom Italia Mobile SpA ve Cesky Telecom bulunuyor. İlaç sektöründen Novartis Pharmo Spt ve GlaxoSmithKline da yeni müşteriler arasına katıldılar.
BEA’in Star Partner Programı kapsamında çalışacağı yeni yazılım üreticilerinden bazıları Broadsystem, Energis ve Odyssey Asset Management Systems olarak sıralanıyor. ALCATEL CIT, Cambridge Technology Partners, IT Vision AG, Mermit Business Applications Oy ve Xebia b.v. ise BEA’in sayısı hızla büyüyen sistem entegratörü ortakları arasına katılan firmalar oldu.

BEA ve Sun müşterilerine yeni avantajlar

BEA Systems ve Sun Microsystems, Sun tarafından üretilen Solaris™ 9 işletim ortamında sistem yöneticisi kiti ile birlikte BEA Weblogic Server 7.0™’ın tanıtım sürümünün verileceğini duyurdu.
Bu işbirliği ile müşterilerin, Web hizmetlerinde ve kurumsal uygulama sunucularında J2EE ile tanışmaları sağlanmış olacak.
Solaris 9’un Ocak’ta piyasaya çıkarılacak yeni sürümü ile başlatılacak uygulama ile kullanıcıların BEA Weblogic Server 7.0’ı 6 ay süreyle ücretsiz kullanmaları ve kendilerine sunacağı avantajları yaşayarak görmeleri amaçlanıyor.
Solaris 9, Sun™ Open Net Environment (Sun™ ONE) ürününün temel bileşenlerinden biri. Weblogic Server ile birlikte sunulacak yeni sürüm, müşterilere, aralarında hızlı kurulum, çözüm esnekliği, cihazlar arasında uyumluluk (interoperability), kârlılık ve 7x24 çalışabilme gibi çeşitli avantajların da bulunduğu kazanımlar sunacak.