Etkin kaynak kullanımı ve iş zekası


Business Objects WebIntelligence™ ve ORACLE 9i Application Server. Business Objects, Oracle 9i Application Server üzerinde kurulu WebIntelligence çözümünün, yüksek oranda ölçeklenir ve etkin kaynak kullanımı sağlayan bir iş zekası çözümü oluşturduğunu duyurdu.
Dünyanın lider Business Intelligence (İş zekası) çözümleri sağlayıcısı ve Oracle® PartnerNetwork’ün aktif bir üyesi olan Business Objects, WebIntelligence™’ın Oracle 9i Aplication Server’ı desteklediğini açıkladı. Internet için temel bir sorgulama, raporlama ve analiz çözümü olan WebIntelligence’ın, J2EE uyumlu Oracle9i üzerinde yaygınlaştırılmasının, müşterilere; iş zekası çözümleri için güçlü ve güvenilir bir platform sağladığı belirtiliyor.
Kurumların operasyonel sistemleri aracılığıyla toplanan değerli kurumsal veriler arttıkça, kurumların ihtiyaçlarına cevap verebilecek iş zekası çözümlerine duydukları gereksinim de artıyor. WebIntelligence ile Oracle 9i Application Server’ın birleşimi ise bu tür kurumlarda ihtiyaç duyulan ölçeklenirlik, güvenilirlik ve emniyeti sağlayan Web tabanlı bir iş zekası çözümünü oluşturuyor.
WebIntelligence’ın Oracle 9i Application Server’ı desteklediği bu çözüm, müşterilerin başarılı iş zekası projeleri başlatmalarına imkan sağlıyor. Business Objects’in ve Oracle’ın ortak müşterileri, Oracle 9i ’ın ölçeklenirlik ve performansının; WebIntelligence’ın ise veriye erişim, analiz, sonuçları formatlama ve ortaya çıkan değerli bilginin hem şirket içinde hem de şirket dışında paylaşılabilmesinden oluşan avantajlarından yararlanabiliyorlar. Oracle’ın middleware altyapısının kattığı güç ile Business Objects; uyumluluğu, entegrasyonu ve fonksiyonelliği sağlamayı da garantiliyor.