Aselsan’da Sun donanım altyapısı genişliyor


Türkiye’deki Unix sunucu pazarının lideri olan Sun Microsystems, entegre elektronik sanayii kuruluşu olan Aselsan’ın MGEO ((Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik) grubunun elektronik tasarım otomasyon projesiyle, Aselsan’da Sun altyapısı giderek genişliyor. Arena, Cadet ve Sun Microsystems işbirliğiyle kullanıma alınan Aselsan MGEO Elektronik Tasarıım Otomasyonunda (EDA) Mentor Graphics yazılımları, Sun Microsystems iş istasyonları üzerinde çalıştırılıyor.
Aslesan MGEO Eleketronik Tasarım Otomasyonu projesi için Arena, Cadet ve Sun Microsystems işbirliği ile önerilen donanım ve yazılım ortamı, Aselsan tarafından hazırlanan teknik kriterleri gerçeklerken, fiyat ve performansı ile Aselsan tarafından tercih edilen platform oldu. Elektronik Tasarım Otomasyonu (EDA) konusunda çözümler sunan Mentor Graphics’in uygulamalarının en etkin biçimde çalışabilmesi için gerekli altyapının hazırlanması, uygulamanın kurulumu, eğitimleri ve desteği konularında proje başlangıcından itibaren yakın bir şekilde çalışan iş ortakları Cadet, Arena ve Sun projenin zamanında ve başarılı bir biçimde tamamlanmasını sağladılar. Cadet, projede, Mentor Graphics uygulamaları ve bu uygulamalar açısından en uygun konfigürasyonun ne olabileceği konusunda yönlendirici bir görev üstlenirken; Arena ise sistemlerin temin edilmesini üstlendi.
Mentor Graphics uygulamaları, önerilen Sun konfigürasyonu üzerinde rakiplerini geride bırakan performans değerlerine sahip bulunuyor.
Bu iş ortaklığı ile Aselsan MGEO grubu; tek bir iletişim noktası üzerinden yazılım ya da donanım altyapısına ilişkin tüm sorunlarına, en kısa sürede çözüm bulabilecekler.