The MBA Club ilk mezunlarını verdi


30 yüksek lisans öğrencisinin katıldığı The MBA Club diploma töreni, telekomünikasyon şirketi Alcatel Teletaş’ın Dudullu’daki genel müdürlük binasında düzenlendi.
Dünyada ilk defa bir yönetim danışmanlığı firması sanal ortamda yüksek lisans mezunları veriyor. Prof. Dr. İbrahim Kavrakoğlu başkanlığındaki Kavrakoğlu Danışmanlık, tarafından geliştirilmiş 40 dersten oluşan programa 2000 öğrenci katılmaktadır. Bu katılımcılar 15 farklı ulusal ve çok uluslu firmanın yönetici kadrolarından katılıp MBA başarı belgelerini kazanmaktalar.
Berkeley ve Stanford üniversiteleri’nde konuk profesör olarak çalışmış olan ve bir dönem Boğazici Üniversitesi’nde dekanlık yapan Kavrakoğlu, geleneksel eğitim ve yönetim programlarıyla karşılanamayan ihtiyaçları gidermek için The MBA Club’ı kurdu. Bu programın tüm müfredat ve platform teknolojileri Türkiye’de, Kavrakoğlu eğitim danışmanları tarafından hazırlanmaktadır.
Katılımcıların aldıkları dersler strateji, finans, satış, pazarlama, kalite gibi konuları kapsamakta ve katılımcılar iş gücü kaybı olmadan 1 yıl gibi bir sürede küresel bir yöneticinin bilmesi gereken konuları öğrenebilmektedirler.
www.thembaclub.com

“Küreselleşen ve info-com’un egemen olduğu dünyamızda, 25 yıl önce üniversitede ilk olarak uyguladığım self-training’in yerini e-training’in aldığını, üstelik kitapların yerine bilgisayarların kullanıldığını görmem ve bu yöntemin ilk uygulayıcılarından biri olmam, beni cok memnun etti”.
Nurulayn Tokullugil – THY Yönetici