Check Point’ten basit ve komple çözüm: Sofaware

Internet kullanımının tüm dünyada yaygınlaşması nedeniyle, sanal ortamda güvenlik ihtiyacı da büyük bir hızla artmaktadır.

ŞİRKETLER için en büyük tehlikelerden birisi, bilgisayardaki tüm bilgilerin yok olması ya da bu bilgilerin başkalarının eline geçmesidir. Bu tür olaylar zaman zaman şirketleri büyük zararlarla karşı karşıya bırakmaktadır. Bir gün içerisinde bilgisayarlara ve sistemlere yaklaşık 200 saldırı olması hatta bu saldırıların bir kısmının gönderilen e-postalar aracılığı ile gerçekleşmesi, durumun ciddiyetini göstermektedir.
VPN-Sanal Özel Ağlar ve güvenlik pazarlarında lider konumda olan ve Fortune 500 şirketlerinin % 87’si tarafından tercih edilen Check Point, 2003 yılında, kobilerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalarına hız vermeyi planlamaktadır. 2002 senesi başında kobiler için geliştirdiği Sofaware S box isimli ürünü, güvenli bir ortamda Internet kullanımının tüm avantajlarını sunmaktadır. Ürünün en önemli özelliği, kolay kurulum ve yönetim yeteneklerine sahip olmasıdır. Bu özellikler ile Check Point kobilerin Internet güvenliğindeki “basit ve herşey dahil” beklentilerine cevap vermeyi hedeflemektedir.
Check Point Türkiye Ülke Müdürü Coşkun Göktan konu ile ilgili olarak; “Türkiye’de bugün Net’i işlerinin önemli bir parçası olarak gören ve efektif bir şekilde kullanan kobilerin sayısının hızla artmakta olduğunu, kobilerin daha çok içerik güvenliğine duyarlı olduklarını, güvenlik yönetimi konusunda basit ve komple çözümler beklediklerini, Check Point’in de bu ihtiyaçtan hareketle Sofaware çözümlerini geliştirdiğini belirtmiştir.”
Göktan ayrıca, “Bazı kobilerin güvenlik, VPN, antivirüs ve URL filtreleme fonksiyonlarını dışarıdan yönetilebilen
güvenlik servisleri olarak almayı tercih ettiklerini, Sofaware çözümlerinin de bunu çok hesaplı alternatifler ile hatta satın alma yerine kiralama modelinde sunabildiğini vurgulamıştır.”

Sofaware
Sofaware S-box, Check Point tarafından kobilerin Internet güvenliğine yönelik olarak geliştirilmiş bir ürünüdür. Bu ürün küçük ve orta boy işletmelere güvenli bir ortamda Internet kullanımının tüm avantajlarını sunmaktadır.
Basit kurulumu ve kolay yönetilebilirliği ile Sofaware, bilgi gizliliğini korur, ağ bütünlüğünü sağlar, istenmeyen bilgi girişini önler, virüsleri ve korsanları durdurur, saldırıları ağa ulaşmadan engeller. Uygun fiyatı ve gösterdiği yüksek performans ile dikkat çeken Sofaware, küçük işletmelerin güvenlik yönetimlerinin sorumluluklarının güvenlik uzmanlarına transferini sağlar ve ağ için daha efektif ve kapsamlı güvenlik çözümü oluşturur.

Sofaware S-box nasıl çalışır?
S-box’ların dış ethernet yuvası yüksek hızlı modemlere (örneğin kablo modem, DSL modem) veya yönlendiriciye direkt bağlanır. Korunacak tüm bilgisayar ve sunucular da S-box’ların iç ethernet yuvalarına yerleştirilir. http://my.firewall adresine girilir ve basit komutlar izlenerek kısa bir süre sonra güvenli bağlantı kurulur.