Motorola’dan farklı bir GSM: M8989

Setfon, 2003 yılına ürün grubuna eklediği Motorola M8989 GSM araç telefonu ile giriyor.

TELEPATİ olarak yıllardır söyledik olmadı, yazdık olmadı. Teknolojiyi biz üretmiyoruz, bari ismini doğru kullanalım dedik, benimsetemedik. Neymiş efendim? Onlar uydurmuş, halk beğenmiş, isim tutmuş. İşgüzarlık! “Cep telefonu” GSM’in karşılığı olamaz. “Araç telefonu” NMT için kullanılamaz. Bunlar bizim uydurmalarımız. 8 yıldır niye mi inat ettik, doğruların kullanılmasını istedik? İşte bunun cevabı geldi: Motorola M8989. Bu ürün, uydurukçuların deyimiyle bir “cep-araç telefonu”. Melez yani. Yani araçlarda kullanılmak üzere hazırlanmış bir GSM telefonu. Bakalım uzmanlarımız (!) Motorola M8989’u nasıl isimlendirecekler? He, bu arada hatırlatmakta yarar var. Araç telefonu diye isimlendirilen NMT mobil telefonları da 5 yıldır cebimizde taşıyoruz.
Motorola yetkili ana servis merkezi ve orijinal aksesuar distribütörü olan Setfon, 2003 yılına ürün grubuna eklediği Motorola M8989 GSM araç telefonu ile giriyor. Doğal olarak bir NMT araç telefonundan çok farklı bir teknolojiye sahip olan Motorola M8989; GSM telefonu olup, standart GSM SIM kartı ile çalışıyor.
Çift bant özelliği ile 900 ve 1800 MHz’de kullanabilen M8989; standart GSM telefonlarda 2 Watt olan çıkış gücüne karşın, daha net ve kesintisiz bir görüşme yapılabilmesi için 900 MHz bandında 8 Watt’lık güç sağlıyor. Bu sayede görüşme esnasındaki gidip gelmeler ve görüşme kayıpları en aza indirgeniyor.
Araçlarda, kargo ve yolcu taşımacılığı yapan taşıtlarda, yatlarda, şantiyelerde ve GSM telefonlarının şebeke sorunu yaşadığı yerlerde kullanılabilen Motorola M8989 ile kesintisiz konuşabilmenin keyfinin sürülebileceğini belirten Setfon yetkilileri, ayrıca alıcı ünitesine ve ahizeye monte edilebilen 2 farklı SIM kart ile hat ayrımı yapmanın mümkün olabildiğini belirtiyorlar.
M8989’un aramaların güvenliği için de kullanıcısını düşündüğünü ifade eden yetkililer, “Telefonun üzerinde yapacağınız ayarlar ile sadece belirli numaralara arama izni verilebilir, arama süreleri kısaltılabilir ve size özel şifre konulabilir. Bu sayede aracı kullanan kişi belirlenen telefon numaralarını arayabilecek ve belirli süre dahilinde konuşabilecektir” dedi.
İş adamları ve yolculukları sırasında bilgisayar kullanan kişiler için de araçlarındaki bir diğer ofis olan Motorola M8989 ile kısa mesaj ve faks gönderilebiliyor, cihaz ajanda olarak kullanılabiliyor ve SmartCellect veri bağlantı kiti ile Internet’e bağlanarak, e-posta alınabiliyor. Sürekli araç şarjına bağlı olduğu için aslen konuşma ve bekleme süresi diye özel süreler yok. Şık bir tasarıma, kullanım kolaylığına ve gelişmiş özelliklere sahip Motorola M8989 için detaylı bilgi www.setfon.com adresinden veya (0212) 320 04 44 numaralı telefondan edinilebilir.

Motorola M8989 hakkında genel bilgiler
Ahize boyutu: (26 x 55 x 161) mm
Ana kutu boyutu: (32 x 221 x 106,8) mm
Ahize ağırlığı: 166 g
Alıcı ünitesi ağırlığı: 592,5 g
Bekleme Süresi: 50 Saat
Konuşma Süresi: 3 Saat
Hafıza: SIM kart hafızası + 100
Ekran çözünürlüğü: (96 x 32) piksel
Frekans: Çift bant / GSM 900 (8W) – GSM1800 (1W)

Diğer teknik özellikler
• Sesle arama
• Sesle mönü kontrolü
• Ses kayıt
• Tarih ve saat
• Hoparlörden görüşme imkanı
• Hatırlatıcı
• Ajanda
• Ergonomik ve kolay kullanım
• (-30C - +65C) arasında çalışabilme özelliği
• 2 SIM kart ile kullanabilme özelliği
• Araçta kullanılırken, telefon çaldığında radyonun sesinin otomatik olarak kapatılması fonksiyonu