GittiGidiyor’un yeni iPhone ve android uygulamasıyla Türkiye’de ilk kez mobil telefondan satış yapılabilecek

Türkiye’nin en işlek alışveriş sitesi Gittigidiyor.com, Türkiye’de ilk kez hem alım hem satım yapılabilen yeni iPhone ve Android uygulamasıyla mobil ticarette yine bir ilki gerçekleştiriyor. Gittigidiyor.com’u GSM telefona sığdıran yeni uygulama, iPhone için App Store’dan; Android içinse Google Play’den ücretsiz olarak indiriliyor.
Türkiye’de e-ticaret alışkanlığının gelişmesine öncülük eden GittiGidiyor.com,yeni mobil telefon uygulamalarıyla kullanıcılarına benzersiz bir alışveriş deneyimi yaşatıyor. Alımın yanı sıra, Türkiye’de ilk kez satış olanağı da sağlayan uygulamada GittiGidiyor.com Web sitesi üzerinde gerçekleştirilen her işlem daha hızlı ve pratik bir şekilde cep telefonuyla yapılabiliyor. Satış yapmak için ise, telefonla ürünün fotoğrafını çekip, satış formunu doldurmak yeterli. Sadece 1 dakikada yapılacak işlem sonucunda da ürün satışı başlamış oluyor.
Uygulama ile ürün satın alımı ya da satışı sırasında; iade işlemleri, kargo detayları, satıcıya puan verme, yorum bırakma, mesajlaşma gibi tüm süreçler ‘Bana Özel’ sayfasından kolaylıkla takip edilebiliyor. Site üzerinde gerçekleştirilen tüm işlemler cepten daha hızlı ve kolay bir şekilde uygulanıyor.
GittiGidiyor.com kullanıcıları, açık artırma sırasında tekliflerinin geçildiğini, artırmayı kazanıp kazanmadıklarını anlık bildirimlerle her an takip edebiliyor. Ayrıca satıcılar ürünlerinin kargoya verildiğinden ya da alıcılardan gelen mesajlardan anında haberdar olabiliyor.
‘Günün Fırsatı’nda ve ‘Marka Kulübü’nde yer alan fırsat ve indirimler uygulamanın açılış sayfası üzerinden canlı takip edilebiliyor. Böylece ‘Günün Fırsatı’nda çıkan indirimli ürünler ile ‘Marka Kulübü’nde yer alan seçkin ürünlere sahip olmak çok daha kolay hale geliyor. Yeni uygulamada hızlı ödeme yapmak için kredi kartı bilgilerini bir kez girmek yeterli. Kart bilgileri uygulama üzerinden sisteme bir kez tanımlandığında, sonraki alışverişler için kayıtlı tutuluyor. Böylece alıcılar, her seferinde kredi kartı bilgilerini girmek zorunda kalmıyor.