Motorola Solutions Vakfı ve AKUT’tan “Eğitim Yolculuğu”

15 Ocak 2013 Kamu ve kurumsal şirketlere yönelik kritik haberleşme çözümleri alanının önde gelen üreticilerinden Motorola Solutions’ın (NYSE: MSI) sosyal sorumluluk alanındaki projelere yardım veren destek uzantısı Motorola Solutions Vakfı ve Arama Kurtarma Derneği AKUT, Anadolu’daki ilköğretim okullarını kapsayan Eğitim Yolculuğu adlı etkinliği başlattı.
Etkinlik kapsamında ilk etap olan Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde, 2,000 öğrenciye içinde hem eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek çeşitli gereç ve malzemelerin hem de doğal afet ve kaza konusunda bilgilendirici bir kitabın yer aldığı birer çanta armağan edildi. Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Ak Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş ve Okan Çetin’in yanı sıra AKUT Başkanı Nasuh Mahruki ve Motorola Solutions Ülke Başkanı Bora Gürçay’ın katıldığı armağan töreni 10 Ocak 2013 tarihinde Ahmet Akkoç İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti.
Motorola Solutions Vakfı adına konuşan Bora Gürçay, konu hakkında şunları dile getirdi: “Dünya çapında ofisleri bulunan Motorola Solutions, faaliyet gösterdiği her ülkede topluma fayda ve katma değer sağlayacak çalışmalarda bulunmaya azami gayret gösteriyor. Bu doğrultuda, ülkemizin önde gelen sivil toplum örgütlerinden AKUT’la işbirliğine giderek çocuklarımızı doğal afet ve kazalar konusunda bilinçlendiriyoruz. Motorola Solutions Vakfı olarak Türk toplumuna katkı sağlamaya ilerleyen dönemde de devam edeceğiz.”