Bircom’un yeni yıldaki hedefi yüzde 70 büyüme

1972 yılında kurulan ve Türkiye’nin ilk haberleşme teknolojileri şirketleri arasında yer alan Bircom, istikrarlı büyümesini 40’ıncı yılını kutladığı 2012 yılında da sürdürme başarısı gösterdi. Yılı iki haneli büyüme rakamı ile kapatan Bircom’da 2013 hedefi yüzde 70 büyüme olarak belirlendi.
2012 yılını Bircom açısından değerlendiren Başkan Burçin Bircanoğlu, pek çok başarı hikayesine imza atarak kapadıkları yılın ardından 2013’te hedef büyüttüklerine dikkat çekerek şöyle konuştu: “Uzun yıllardır olduğu gibi, 2012’de de çift haneli büyüme rakamını yakalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2012, 40’ıncı yılımız olması nedeniyle bizim için ayrı bir öneme sahipti. Sadece Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin girebildiği Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye Programı’nda 2007, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında dört kez üst üste yer alma başarısının ardından, 2012 yılında listede beşinci kez yer alma başarısını gösterdik. Perakende, turizm ve finans gibi farklı sektörlerde hizmet veren, her biri kendi sektörlerinin önde gelen markaları arasında yer alan şirketlere sunduğumuz çözümlerle önemli başarı hikayelerine imza attık. Yine 2012’de, ARGE ve üretim faaliyetlerinin tamamını Almanya’da sürdüren ve ülkenin en büyük geniş bant cihazları üreticisi konumunda bulunan AVM’nin distribütörlüğünü üstlendik. Türkiye çapındaki bayilerimizin yanı sıra, hepsibukutuda.com üzerinden, ‘yerinde kurulum’ hizmeti ile birlikte satışa sunduğumuz AVM ürünlerine kullanıcıların gösterdiği ilgiden son derece memnunuz.”
2012’de elde edilen başarıların kendilerini daha büyük hedefler için itici güç olduğunu kaydeden Bircanoğlu, “Bu nedenle, yeni yıldaki büyüme hedefimizi yüzde 70 gibi iddialı bir oran olarak belirledik. 2013’te, odaklı olduğumuz yazılım, teknik destek, IP ürünleri, kulaklık ve GSM ürün gruplarımız ile bu hedefimize ulaşabileceğimize inanıyoruz. ‘Değişerek gelişmek’ şeklinde ifade ettiğimiz sürdürülebilir başarıya olan inancımızla, sağlıklı büyümemizi 2013 yılında da sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.