Figensoft, müşterilerine kattığı değerler ile büyüyor

Baykan Çallı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer alan Figensoft, ‘Posta Güvercini’ hizmetinin yanı sıra; müşterilerine katmakta olduğu değerler ile büyüyor.
Müşterilerinin teknolojinin faydalarından en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak için 26 kişilik ekibi ile çalışmalarını sürdüren Figensoft, SMS servislerinin haricinde, geliştirmekte olduğu birçok mobil teknoloji ile katma değer yaratıyor.
Mobil teknolojilerin giderek değerlendiği günümüzde, geliştirmekte olduğu mobil uygulamalar ile fark yaratmayı amaç edinen Figensoft, yakalamış olduğu başarılar ile de göz dolduruyor.

İsmail Bayraktar: “Farklı kültürlerin ihtiyaçlarına da cevap verebilecek nitelikleri bünyemizde barındırıyoruz”
Farklı kültür ve markaların ihtiyaçlarına yönelik cevap verebilecek nitelikte olduklarını belirten Figensoft İcra Kurulu Üyesi İsmail Bayraktar, “ Azerbaycan, Kıbrıs ve Dubai’de de beklediğimiz başarıyı yakalayan Posta Güvercini farklı kültürdeki markaların bile ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte tasarlandı. Bu sayede, her noktadaki müşterilerimize ulaşabiliyoruz. Gelişmekte olan mobil teknolojiler alanında da aynı başarıları elde etmek için çalışıyoruz. Kurum kültürümüzün başarıya uygun olarak tasarlandığını söylememiz mümkün. 2008 yılında bu yana yüzde 50’nin üzerinde büyüme gerçekleştirerek yolumuza devam ediyoruz. Akıllı telefonların gelişimiyle birlikte çok gelişkin bir alanda olduğumuzu görüyoruz. Sunmakta olduğumuz ‘Posta Güvercini’ hizmetimizin yanında; müşterilerimiz için oluşturacağımız mobil teknolojiler ile birçok yeniliğe imza atacağız” dedi.

Figensoft
1997 yılında Çanakkale’de üç kardeş tarafından kurulan Figensoft, 2001 yılında mobil teknolojiler alanında çalışmaya başlayarak 2002 yılında kurumsal mobil teknolojilere odaklanmıştır. Iphone , Android, BlackBerry, Java, Symbian ve Windows Mobile platformlarına uygun yazılımlar üreten Figensoft, Türkiye’nin en çok tercih edilen toplu kısa mesaj servisi Posta Güvercini’nin sahibidir. Yurtdışına açılarak 2005 yılında Azerbaycan ve 2009 yılında KKTC’de şirketler açan şirketin Türkiye’deki üç büyük GSM operatörüyle, Azerbaycan’da Azercell, KKTC’de ise Kuzey Kıbrıs Turkcell ile iş ortaklıkları bulunuyor.

Posta Güvercini
Posta Güvercini toplu kısa mesaj servislerini kullanan her iki firmadan biri tarafından tercih ediliyor. Tüm akıllı telefonlarda kullanılabilen Posta Güvercini perakendeden sağlığa pek çok sektörde lider firmalar tarafından kullanılırken Arap, Kiril ve Latin alfabelerini de destekliyor.
Posta Güvercini’nin pazar lideri olmasındaki en önemli etkenlerin başında, sunduğu kolay kullanım ve çözüm zenginliği geliyor.

  • Uygulama, Kiril, Arap ve Latin alfabelerini destekliyor.
  • 2012 yılından beri Azerbaycan’da bankacılık sektöründe “tek kullanımlık” şifre gönderimi yapan ilk ve tek uygulama.
Çoklu platformda çalışan tek toplu kısa mesaj ürünü.