Karel’den 87 yetkili satıcıya onur plaketi

 

20 yılı aşkın süredir Karel Yetkili Satıcısı olan 87 firmaya Karel markasına yaptıkları katkılardan dolayı onur plaketi verildi.
Karel Genel Müdürü Serdar Tunaoğlu, 30 yıllık bir geçmişe sahip olan BT sektöründe 20 yıllık daimi bir iş birlikteliğinin önemli bir başarı olduğunu ifade etti.
06 Şubat 2013 – İstanbul. PBX sektörünün uzun yıllardır açık ara pazar lideri Karel, Ocak ayında İstanbul ve Antalya’da Yetkili Satıcı toplantıları gerçekleştirdi. Toplantıda 2012 yılının değerlendirmesi yapılırken, başarılı Karel Yetkili Satıcıları’na çeşitli ödüller verildi. Bunun yanı sıra; 2013 yılına ait yatırımlar ile yeni ürün, çözüm ve hedeflerine ait bilgilerin paylaşıldığı toplantılarda çok anlamlı bir ödül töreni daha gerçekleştirildi. 20 yılı aşkın süredir Karel Yetkili Satıcısı olan 87 firmaya Karel markasına yaptıkları katkılardan dolayı onur plaketi verildi.
Daha genç bir sektör olan PBX sektöründe 20 yıllık daimi bir iş birlikteliğinin önemli bir başarı olduğunu ifade eden Karel Genel Müdürü Serdar Tunaoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Kurum kültürü kopyalanması en zor değer. Ciro, karlılık elde edilebilir, yeni teknoloji ürünler kopyalanabilir ancak kurum kültürü ve yaratılan değer biriciktir; elde edilmesi de kopyalanması da en zor şeydir. Şirketlerin çalışanlarıyla, iş ortaklarıyla, müşterileriyle ve toplumla kurdukları iletişim ve yarattıkları değerler bütünü zamanla bir kurum kültürü ve kimliği oluşturur. Sadece bunu etkin ve başarılı bir biçimde gerçekleştiren ve bu başarıyı koruyabilen şirketler kalıcı olabilirler, diğerleri arasından bir adım öne çıkarlar.

Başarının sırrı; yaratılan değerler zinciri
Karel bundan 27 sene önce kurulmuş bir teknoloji şirketi. Ürün ve hizmet anlamında en yeni teknolojileri kullanarak inovatif  haberleşme çözümlerini pazara sunmayı ilke edinmiş, uzun yıllardır pazar lideri olan bir şirket. Başarısının sırrı, ürün ve hizmetleriyle müşterilerine sunduğu faydalar ve bundan da önemlisi yarattığı kurum kültürü ve değerler zinciridir.”
Zincirin en önemli halkalarından birinin satış ve satış sonrası hizmetleri gerçekleştiren dağıtım kanalı olduğunu sözlerine ekleyen Tunaoğlu şöyle devam etti: “Karel, bilişim haberleşme pazarındaki en etkin dağıtım kanalına sahip. Karel olarak, Türkiye’nin BHT-Bilişim ve Haberleşme Teknolojileri alanında en etkin dağıtım kanallarından birine sahibiz. Bunu birlikte oluşturduğumuz karşılıklı güven, samimiyet ve anlayışa dayalı güçlü bağlar sayesinde ilk günkü heyecanıyla yaşatıyoruz. Bu uzun soluklu işbirliğinin Karel için önem ve anlamı büyüktür.”

Karel
Özgün telefon santralı tasarımları ile Türkiye’de kurumsal haberleşme pazarının elektromekanik sistemlerden elektronik sistemlere geçişine öncülük ederek PBX pazarını yaratan Karel, uluslararası araştırma kurumu MZA verilerine göre konusunda dünyanın ilk 15 üreticisi arasında yer alıyor. 1986 yılında kurulan Karel, bugün yenilikçi haberleşme teknolojilerini tüm dünyaya sunan pazar lideri bir firma. Karel kamu ve özel sektör işletmelerinin ihtiyaçlarına yönelik, her kapasite sınıfında ve farklı ihtiyaçlar için farklı teknolojilerde telekom ürün ve çözümleri geliştirmekte, üretmekte ve bunların yurtiçi ve yurtdışı satış ve pazarlamasını gerçekleştirmekte.