Yeni Nokia Lumia 620 Turkcell ile artık Türkiye’de

 

Türkiye’de büyük ses getiren Nokia Lumia serisi büyümeye devam ediyor.
Nokia, Lumia ailesinin en yeni üyesi Lumia 620, Nokia Başkan Vekili Chris Weber ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın’ın katıldığı etkinlikte Türkiye’de satışa sunuldu. Chris Weber ve Emre Sayın ilk Lumia telefonları alanlara kulaklık hediye etti.
 
Nokia Lumia 620’yi de piyasaya sürdü

2012’nin son aylarında piyasaya sürdüğü Lumia serisiyle kendinden söz ettiren Nokia, Lumia 920 ve Lumia 820’den sonra Nokia Lumia 620’yi de piyasaya sürdü. Türkiye’deki ilk Nokia Lumia 620 cihazının, Nokia Başkan Vekili Chris Weber ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın’ın tarafından satıldığı etkinlik Turkcell’in Kanyon mağazasında gerçekleştirildi. Chris Weber ve Emre Sayın’ın elinden ilk Lumia 920, Lumia 820 ve Lumia 620 akıllı telefonları alan üç kişiye Nokia Purity 930 kulaklık hediye edildi.
Lumia ailesinin yeni ürünü Lumia 620’nin ilk satışını gerçekleştiren Nokia Başkan Vekili Chris Weber, şunları söyledi: “Türkiye, Nokia için önemli bir pazar. Renkli ve hesaplı Nokia Lumia 620 akıllı telefonumuzun duyurusunu, güvenilir iş ortağımız Turkcell’le birlikte yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Lumia ailesinin bu yeni üyesiyle Nokia’nın Türk tüketicilerin kalplerindeki yerini güçlendirmeyi umut ediyoruz.”
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın ise, Chris Weber’i Turkcell mağazında ağırlamaktan ve ilk Nokia Lumia 620 satışını birlikte yapmaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Sayın, “Turkcell olarak müşterilerimize daima en yeni teknolojiyi en uygun koşullarla sunmayı gelenek haline getirdik. Artık bir olay haline gelen Windows 8 işletim sistemli Lumia serisinin en yenisi Nokia Lumia 620 de teknolojiyi yakından takip eden herkes için heyecan verici bir ürün. Turkcell olarak biz, Nokia ile sürdürdüğümüz güçlü işbirliğini bu cihaz sayesinde yeni bir boyuta taşıdık: Bir kez daha Turkcell’li olmanın hem teknolojide öncülük hem de en avantajlı koşullarda cihaz sahibi olmak anlamına geldiğini kanıtlamaktan mutluyuz” dedi.

Yeni Nokia Lumia 620’ye ilk kez Turkcell’liler kavuşacak
Nokia Lumia 620, Türkiye’de ilk kez Turkcell ile tüketiciyle buluşacak. Turkcell’liler 1 Şubat itibarıyla Turkcell Mağaza (magaza.turkcell.com.tr) ve Turkcell İletişim Merkezlerinden 749 TL’lik peşin fiyatıyla Nokia Lumia 620’ye sahip olabilecek. Turkcell’liler ayrıca Nokia ailesinin en yeni üyesini 8 Şubat’tan itibaren Turkcell’lilere özel avantajlı fiyatlarla kontratlı olarak da satın alabilecek.
 
İşte Bu: Nokia Lumia 620
Windows Phone 8 ile çalışan Nokia Lumia 620, daha kişisel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Canlı Kutucuklar, Windows Phone Başlangıç Ekranı’nı kişiselleştirmeyi kolaylaştırıyor. People Hub, çoklu rehberlerden ve sosyal ağlardan tek bir kontak veri tabanı oluşturabiliyor; sohbet başlatmayı, arkadaşların içeriklerini, tweet’lerini ve fotoğraflarını görmeyi ve hatta paylaşım için gruplar ya da özel odalar kurmayı kolaylaştırıyor. Windows Phone 8 ayrıca Microsoft Office’i, Xbox Live’ı, 7 GB’lık SkyDrive bulut depolama alanını ücretsiz veriyor ve Internet Explorer 10’da daha güvenli, hızlı gezinmeyi sağlıyor.
Nokia Lumia 620 sunduğu Yakın Alan Haberleşmesi (NFC) desteğiyle, Nokia’ya uygun JBL PlayUp Kablosuz Hoparlör gibi NFC uyumlu aksesuarlara kablosuz kolayca bağlanmayı ve kablosuz olarak müzik aktarabilmeyi mümkün kılıyor.
Nokia Lumia 620 çarpıcı, renkli ve parlak tasarımının yanı sıra, hem Nokia hem de Microsoft’un sunduğu pek çok ilginç deneyim getiriyor. Beş milyon piksel ana kamerası ve VGA ön yüz kamerası ile birlikte Nokia Lumia 620, Nokia’nın üstün mercek teknolojisinin avantajına sahip. Akıllı Çekim özelliğiyle mükemmel bir kare oluşturmak için gerekirse istenmeyen objeleri kareden silmeye bile yardım edebilen çoklu görüntüleri kullanırken, Cinemagraph merceği sabit fotoğraflara basit animasyonlar eklemeyi mümkün kılıyor.
Nokia Lumia 620’deki gelişmiş Nokia yöre özellikleri, muhteşem Nokia Bilen Göz’ün yanı sıra; Nokia Haritalar, Nokia Sürüş ve Nokia Transport dahil olmak üzere bir dizi kapsamlı yönleme-navigasyon deneyimi de içeriyor. Nokia Bilen Göz; kamera vizöründen bakarken, civardaki görünmeyen mekanlar hakkında bilgi görüntülemek için, Nokia LiveSight artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor.