TTNET’ten hükümlülere İnternet eğitimi

 

TTNET’in kurumsal sosyal sorumluluk projesi “İnternetle Hayat Kolay” projesi kapsamında İzmir Aliağa Ceza İnfaz Kurumu’nda hükümlülere yönelik İnternet eğitimi başlatıldı.
Hükümlüler, “İnternet’le Hayat Kolay’’ projesi kapsamında cezaevi yerleşkesinde kurulan özel donanımlı tırda, İnternet okuryazarlığı ve teknolojideki son gelişmeler hakkında bir ay boyunca eğitim alacak.
TTNET’in, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde hayata geçirdiği ve bugüne kadar 2000’i aşkın kişiyi İnternet’le tanıştıran “İnternetle Hayat Kolay” projesinde 2013 yılı eğitimlerine Aliağa Ceza İnfaz Kurumları yerleşkesinden başlandı.
Konuyla ilgili TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya şu açıklamalarda bulundu:
“Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşmesi sürecine katkıda bulunmak üzere İnternet okuryazarlığının artırılması hedefiyle başlattığımız İnternet’le Hayat Kolay Projesi, 2013 eğitimlerine İzmir Aliağa Ceza İnfaz Kurumu’nda devam edecek. Bu girişimle buradaki hükümlülerin cezalarını tamamladıktan sonraki hayatlarına daha hazır ve donanımlı bir şekilde başlamalarına destek olmak istedik. Bu eğitime katılanların geleceğe daha güçlü, daha umut dolu gözlerle bakmasına katkıda bulunacağımızı umuyoruz.”
Cezaevindeki hükümlüler, son teknoloji donanımlı “Eğitim TIR”ında uzman eğitmenler eşliğinde, İnternet’i anlama ve öğrenme derslerinin yanı sıra, Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar, Skype gibi görüntülü haberleşme platformları, İnternet’te alışveriş ve güvenlik gibi konularda bir ay boyunca eğitim görecek. “İnternet’le Hayat Kolay” eğitimini başarıyla tamamlayan katılımcılar, sertifika almaya hak kazanacak.
Bugüne kadar, 696’sı kadın, 831’i çocuk ve 530’u erkek olmak üzere toplam 2000’i aşkın kişiye İnternet eğitimi veren TTNET, “İnternet’le Hayat Kolay” projesinin yeni döneminde daha önce İnternet’le tanışmamış, 12 yaş üzerindeki genç-yaşlı, kadın-erkek geniş bir kitleyi İnternetle tanıştıracak.
Hizmeti katılımcıların ayağına götüren projenin gezici TIR’ının içerisinde 25 kursiyer için 25 adet diz üstü bilgisayar bulunuyor. Etkileşimli ve teknoloji donanımlı bir eğitim imkânı sunulan TTNET Eğitim TIR’ında kablosuz ve hızlı İnternet bağlantısı sayesinde 25 kişi aynı anda eğitimdeki uygulamaları gerçekleştirebiliyor. TTNET Eğitim TIR’ı teknolojik donanımıyla kursiyerlere eğitim uygulamalarını aynı anda deneyimleme ve etkileşimli bir eğitim yaşama imkânı sunuyor. TTNET İnternet’le Hayat Kolay eğitimleri için başvurular, muhtarlıklar, TTNET satış ofisleri, sivil toplum örgütleri ve kadın kuruluşları aracılığıyla alınıyor.

TTNET “İnternet’le Hayat Kolay” projesi “Yılın Yıldızı” seçildi
TTNET’in İnternet’le Hayat Kolay projesi, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği “Yılın Yıldızı” ödüllerinde sosyal sorumluluk alanında Yılın Yıldızı Ödülü’nü aldı. İnternet’le Hayat Kolay projesi, daha önce İnternet’le tanışmamış 2000’i aşkın kişiyi İnternet okuryazarı yaptı.
TTNET, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “Yılın Yıldızları” organizasyonunda, “İnternet’le Hayat Kolay” projesiyle, sosyal sorumluluk kategorisinde “Yılın Yıldızı” ödülüne layık görüldü. TTNET, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde hayata geçirdiği “İnternet’le Hayat Kolay” projesi ile daha önce İnternetle tanışmamış, 12 yaş üzerindeki herkesi İnternet’le tanıştırma ve haberleşme teknolojilerini kullanarak bilgiye erişimde eşit olanak sunma hedefiyle yola çıktı.
2012 Mayıs ayında başlatılan proje ile İzmir’in çeşitli semtlerinde; 696’sı kadın, 831’i çocuk ve 530’u erkek olmak üzere 2000’i aşkın kişiye İnternet okuryazarlığı eğitimi verildi.
TTNET, verilecek eğitimlere uygun olarak donattığı “İnternet’le Hayat Kolay” TIR’ı ile hizmeti mahallelere taşıyor ve kursiyerlere etkileşimli bir eğitim imkânı sunuyor.
25 kişilik sınıf için 25 diz üstü bilgisayarla donatılan eğitim TIR’ında İnternet’i anlama, öğrenme, verimli kullanma derslerinin yanı sıra teknolojideki son gelişmeler, sosyal ağlar, görüntülü haberleşme platformları, İnternet’te alışveriş ve güvenlik gibi konularda da eğitim veriliyor. Bir hafta içinde 10 saatlik programı tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanıyor.

75 bin TTNET’li buluta çıktı
TTNET’in fotoğraf, film, müzik gibi verileri depolama imkanı sunan bulut bilişim çözümü NETDİSK’in kullanıcı sayısı 75 bini aştı. TTNET’in bulut bilişim çözümü NETDİSK, ücretsiz sunulan 20 GB’lık sürümü ile kullanıcılarından yoğun ilgi görüyor.

NETDİSK, kullanıcılara benzersiz özellikler sunuyor
Üç adımda kolaylıkla kurulan ve internet bağlantısı bulunan her yerden dosyalara erişim imkanı sağlayan NETDİSK, bulut teknolojileri arasında benzeri olmayan özellikleriyle dikkat çekiyor. Mobil ortamda çekilen video ve fotoğrafların yüklenmesi, e-mail ile dosya yedekleme ve yedeklenen bilgisayarların görüntülenmesi sadece NETDISK’le mümkün oluyor. IP TV entegrasyonu, son 10 dosyanın görüntülenmesi, müzik oynatıcı ve birden fazla klasör yedekleme seçimi de sadece NETDISK’le sunulan hizmetler arasında yer alıyor. NETDISK, kullanıcılarını bilgisayarlar ve sabit disklerde saklanan veriler, teknik arızalar, cihazın kaybedilmesi ya da çalınması, kazalar, yanlışlıkla silme gibi risklere karşı da koruyor. Fotoğraflar, film ve müzik dosyaları güvenli bir biçimde saklanırken, videolar arkadaşlarla NETDİSK üzerinden paylaşılabiliyor.

Yüksek güvence düşük ücret
TTNET, 20 GB kapasiteli NETDİSK’i müşterilerine ücretsiz sunarken, 100 GB kapasiteli NETDİSK’i aylık 4.99 TL’ye, sınırsız kapasiteyi ise aylık 9.99 TL’ye sunuyor.
NETDİSK’le ilgili detaylı bilgi (www.ttnetbulutu.com) adresinden alınabilir.

TTNET
2006 yılında tüm Türkiye’yi İnternet’e bağlamak ve dünyayla tanıştırmak amacıyla kurulan TTNET, bugün kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sektörde öncü rol oynayan, müşterilerine bugünün ve geleceğin haberleşme teknolojilerini sunan, telekom ve eğlence şirketi durumunda. Haberleşme teknolojilerinin üç temel bileşeni olan İnternet, televizyon ve telefonu birlikte sunan TTNET eğitim, eğlence, haberleşme, güvenlik ve işletmelere özel ürünleriyle Türkiye’nin tüm telekom ihtiyaçlarını karşılamakta. Şirketin ürün gamındabaşta ADSL/VDSL 2-hızlı İnternet erişimi, fiber İnternet erişimi, Wi-Fi kablosuz İnternet erişimi ve iPass işbirliği ile TTNET WiFi yurtdışı erişim hizmeti, G.SHDSL, Metro Ethernet, ATM ve Frame Relay İnternet erişim hizmetleri bulunmakta. TTNET; Avea işbirliği ile TTNET Mobil markası altında GSM ve 3.Nesil (3N) dahil tüm GSM hizmetleri, TTNET Alo markası ile de bireysel müşterileri için sabit telefon erişimi sunmakta. TTNET ayrıca; sinema ve televizyonu taşınabilir hale getiren Tivibu Web ve ev ortamında TV ekranından ulaşılabilen IPTV hizmeti Tivibu Ev'i de Türkiye’de uygulamaya başlayarak bir ilke imza atmış durumda.
İnternet erişim hizmetlerinin yanı sıra TTNET’in katma değerli servisleri arasında milyonlarca şarkıyı ücretsiz dinleme imkanı sunan TTNET Müzik ve dijital oyun platformu Playstore bulunmaktadır. TTNET Güvenlik kapsamında güvenli İnternet için birçok ürün ve servisi kullanıcılarına sunmaktadır. TTNET İşyerim Paketleri ile de işletmelerin ihtiyaçlarına özel ürün ve servisler geliştirmektedir.
Tek faturada; İnternet, TV, sabit ve mobil ses hizmetlerini müşterilerine sunan TTNET, Türkiye’de bir “ilk”i daha gerçekleştirerek “dörtlü servis” dönemini başlatan ilk iletişim ve eğlence şirketi olma kimliği kazanmıştır.